کد خبر: ۶۸۸۰۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
۰۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
کد خبر : ۶۸۸۰۷۵۶

روزنامه القدس العربی نوشت: تحول راهبردی مورد نظر قرقاش در واقع به معنای فرمانبرداری اعراب از طرح ترامپ و نتانیاهو و همدستی آن‌ها ضد فلسطینیان و ملت‌های عربی است.

تحول راهبردی موردنظر قرقاش فرمانبرداری اعراب از ترامپ و نتانیاهو استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه القدس العربی چاپ لندن در سرمقاله امروز خود با اشاره به اظهارات انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات، که تحول راهبردی در روابط اعراب و رژیم صهیونیستی را خواستار شده، نوشت: این تحول راهبردی در واقع به معنای فرمانبرداری عرب‌ها از طرح دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو و همدستی زشت آنان ضد فلسطینیان و ملت‌های عربی است.

انور قرقاش همچنین به صراحت ایجاد نظام منطقه‌ای با ثبات‌تر را خواستار شد و مدعی شد: تحول راهبردی در روابط با اسرائیل زمینه را برای حل و فصل نزاع فلسطینیان با اسرائیل و همچنین حل بحران سوریه و یمن فراهم می‌کند.

وزیر مشاور در امور خارجه امارات از تصمیم برخی کشور‌های عربی برای رابطه نداشتن با اسرائیل انتقاد کرد و گفت: این تصمیم بسیار بسیار اشتباه بود، زیرا باید بین یک مسئله سیاسی تفاوت قائل شد و خطوط ارتباطی را باز گذاشت.

در ادامه این گزارش آمده است: گزافه گویی‌های زیاد قرقاش درباره پیش بینی ها، عمق راهبردی و تشکیل یک کشور واحد در واقع فرمانبرداری اعراب از اسرائیل و شکستن طرح فلسطینیان است که در ادبیات سیاسی معاصر تحت عنوان «معامله قرن» آمریکا و اسرائیل نامگذاری شده است.

نگارنده مطلب می‌افزاید: «تحول راهبردی» عرب‌ها به معنای پایبندی به منافع اسرائیل و دست کشیدن از منافع فلسطینیان و همچنین نادیده گرفتن مقدسات اسلامی در قدس و سرزمین‌های اشغالی فلسطین است که در واقع تحمیل کردن این واقعیت شکننده است که می‌توان آن را هر چیزی غیر از نظام منطقه‌ای باثبات‌تر توصیف کرد. دیدار‌های دوجانبه، سفر هیئت‌های ورزشی و دیدار با مسئولان اسرائیلی اموری هستند که جلوی چشمان اعراب صورت می‌گیرد و نیازی به پیش گویی‌های قرقاش نیست. این اقدامات نیازی به پیشگو ندارد، زیرا این سفر‌ها و دیدار‌ها موضع اسرائیل را تغییر نمی‌دهد. از همین رو هدایای ترامپ به سوی اسرائیل و اعراب سرازیر می‌شود تا درخواست‌های آنان برای قرارداد‌های تسلیحاتی و همدستی آشکار علیه فلسطینیان و ملت سوریه و یمن اجرا شود.

در پایان این سرمقاله آمده است: این «تحول راهبردی» در واقع فرمانبرداری عرب‌ها از طرح ترامپ و نتانیاهو و همدستی زشت ضد فلسطینیان و ملت‌های عربی است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر