کد خبر: ۶۸۸۲۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
مدیر عامل آب منطقه‌ای کرمانشاه:

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: سدهای استان ۱.۵ برابر سیلاب احتمالی ظرفیت سازی شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، بهرام درویشی مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: از ۲۹ اسفند سال گذشته مجموعه شرکت آب منطقه‌ای به حالت آماده باش درآمد و به منظور افزایش آمادگی برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی به ریاست استاندار چهار جلسه مدیریت بحران تشکیل و مصوباتی برای کنترل ورودی و خروجی آب سد‌ها تصویب شد.

وی افزود: همچنین گروه مطالعات پایه منابع آب و واحد طرح و توسعه و کارشناسان و مجریان طرح‌های زیر مجموعه نیز بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های باران سنجی و نیز نقشه‌های هواشناسی اقدامات کنترلی را در دستور کار قرار دادند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمانشاه از تخلیه و کنترل ظرفیت خروجی سد‌های استان خبر داد و بیان کرد: ظرفیت سد‌های استان ۱.۵ برابر سیلاب احتمالی در نظر گرفته شده با این حال جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و مردم نباید به شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر ترک خوردگی سد‌ها توجه کنند.

وی تصریح کرد: اطلاعات مورد نیاز برای کنترل سیلاب احتمالی توسط تیم‌های تخصصی اخذ شده و مناطقی که احتمال وقوع سیلاب در آن‌ها بالاتر است نظیر منطقه تنگه کنشت، سه راهی دادگستری، قره سو، ده پهن، خیابان حداد عادل و پارکینگ شهرداری مورد بازدید قرار گرفته و اقدامات مقابله‌ای نظیر تخلیه ساکنین انجام شده است.

درویشی با تاکید بر اینکه سیل احتمالی کنترل شده خواهد بود بیان کرد: در تمام شهرستان‌های استان نیز آمادگی‌های لازم برای مقابله احتمالی با سیل وجود دارد و در این میان تدابیر لازم شامل شناسایی نقاط بحرانی و آبگیری آن‌ها اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه مردم به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجه نکنند خاطرنشان کرد: در حالی که پیش بینی می‌شود بارش‌های پیش رو حداکثر ۸۰ میلیون متر مکعب آورد آبی داشته باشد ظرفیت سازی برای ۱۲۰ میلیون متر مکعب در سد‌های استان انجام شده بنابراین مردم هیچ گونه نگرانی در رابطه با ذخیره آبی سد‌ها نداشته باشند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به ساخت و ساز‌های غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها افزود: البته با توجه به اینکه بارش‌ها طغیان رودخانه‌ها را به دنبال دارند که قابل پیش بینی بوده و در رودخانه الوند سرپل ذهاب و قصرشیرین هم سبب طغیان شده مردم باید از تردد غیر ضروری و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها به طور جدی بپرهیزند.

انتهای پیام

شکستگی سد کرمانشاه شایعه است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر