کد خبر: ۶۸۸۶۲۱۳
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۲:۴۲

مؤسس خانه تاب آوری گفت :تاب آوری اجتماعی از مسایل و مشکلاتی صحبت میکند که طیف کاملی از پدیده‌های طبیعی مثل سیل، زلزله حتی مشکلات پایداری معیشت را در بر می‌گیرد.

چگونه با تاب آوری با حوادث و تهدیدات مقابله کنیم؟مقدسی مؤسس خانه تاب آوری در گفتگو با  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، گفت: تاب آوری اجتماعی می‌تواند نگرشی عمیق از مدیریت باشد که با تاکید برتحلیل درک بهتری از توانایی‌ها و مخاطرات به ویژه در مدیریت بحران ارایه نماید.

وی گفت: این نقش مردم و جوامع محلی، سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های مدنی است که برای حمایت از بهزیستی و رفاه اجتماعی بیشترین اهمیت را به خود اختصاص می‌دهد.

وی افزود: سازمان‌های مردمی و دولتی، خانواده‌ها و افراد در سطوح مختلف با تهدیدات و مخاطراتی متنوع و متعدد روبرو هستند؛ لذا مجموعه‌ای از توانایی، دانش، ابزار و امکانات ویژه‌ای لازم است تا علاوه بر پیشگیری، مواجهه و عبور موفقیت آمیز از تهدیدات، سرعت باز سازی و بازیابی را نیز تدارک و فراهم نماید که این را می‌توان (تاب آوری اجتماعی) نامید.

موسس خانه تاب آوری بیان کرد: در واقع تاب آوری اجتماعی عبارتست از حفظ ساختار و رفتار سازه‌های اجتماعی، قدرت بازسازی وترمیم خسارت، قدرت مقابله و مواجهه با تهدیدات و مشکلات اعم از اینکه این تهدیدات اقتصادی، زیست محیطی و یا اجتماعی باشند بنایراین می‌توان گفت: تاب آوری ازمخاطب عام و تحسین خاص برخوردار است.

به گفته وی تاب آوری اجتماعی از مسایل و مشکلاتی صحبت میکند که طیف کاملی از پدیده‌های طبیعی مثل سیل، زلزله و... حتی مشکلات پایداری معیشت، مسایل اکولوژیک و چالش‌های اقتصادی و سایر مخاطرات و بحران‌های اجتماعی را در بر می‌گیرد.

 مقدسی افزود :البته اکنون و به حمد الهی صحنه سازان و بازیگران اجتماعی عرصه (تاب آوری) به سرعت در حال راه گزینی (سویچینگ) و توجه به تقویت وتوسعه تاب آوری هستند و این برای ما در کرمانشاه که صاحب خانه تاب آوری وجریان ساز اجتماعی این وادی هستیم خبری خوب به شمار می‌آید.

شایسته است از نگاه اجتماعی برای تقویت نهاد‌های سازگار وتوانمند در (مدیریت بحران) نیز غافل نباشیم که تاب آوری از این زوایه هم می‌تواند ضمن حمایت از مفاهیم سنتی و کلاسیک مدیریت بحران، مفاهیم مدرن توسعه سازگاری با مخاطرات اجتماعی و اکولوژیک را نیز به خوبی نمایندگی کند.

تاسیس اولین و تنها پایگاه اینترنتی فارسی زبان دنیا درحوزه تاب آوری و هم چنین تنها سازمان مردم نهاد تاب آوری کشوربه شماره ثبت ۱۲۷۳ در کرمانشاه انجام شده است.

انتهای پیام / ا 

تاسیس اولین و  تنها سازمان مردم نهاد تاب آوری کشور در کرمانشاه

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر