استاندار لرستان:

کمک به سیل زدگان با ارائه شناسنامه صورت می‌گیرد

استاندار لرستان گفت: هر نوع کمک به سیل زدگان استان از روز شنبه براساس شناسنامه صادره افراد انجام می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ،سید موسی خادمی استاندار لرستان در این باره گفت: نیاز‌های تغذیه‌ای و بهداشتی به عنوان اولویت اولیه در کنار اسکان سیلزدگان بود که اختلالاتی در توزیع وجود داشت که از روز گذشته این روند بهتر شده است.

وی گفت: زمانی که حادثه‌ای رخ می‌دهد برخی از افراد که ممکن است دچار مشکل نشده باشند، بخواهند از امکانات استفاده کنند و برخی افراد که حق دارند و دچار مشکل شده اند فرصتی برای دریافت کمک پیدا نکنند.

وی افزود: خطای اول ممکن است قابل قبول باشد که ممکن است برخی‌ها اضافه دریافت کنند و یا سیل زده نباشند و مراجعه کنند، اما خطای دوم این است که فرد سیل زده نمی‌تواند کمکی را دریافت کند، قابل قبول نیست.

استاندار لرستان اظهار کرد: در این راستا با تشکیل جلسه ستاد بحران مقرر شد که هرنوع کمک به سیل زدگان براساس شناسنامه صادره انجام شود و جمعیت هلال احمر با مراجعه به منازل شناسنامه صادر خواهد کرد.

خادمی بیان کرد: از این رو در مناطق سیل زده روند امدادرسانی نظم بهتری خواهد گرفت و همچنین در روستا‌ها نیز وضعیت توزیع کمک‌ها بهتر خواهد شد.

بر اثر سیل روز دوشنبه ۱۲ فروردین در لرستان رودخانه‌های این استان در شهرستان‌های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صد‌ها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.

اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل‌های بسیاری در مسیر‌های اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستا‌های سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.

مردم شهر‌های پلدختر و معمولان و روستا‌های اطراف حاشیه کشکان از ۱۲ فروردین ۲۴ ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه‌های اطراف گذراندند.

تمامی راه‌های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی‌داد، اما از نخستین ساعات ۱۳ فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.

برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان ۱۵ هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون ۱۴ نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند، ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می‌تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.

 

انتهای پیام/ت

وضعیت امداد رسانی به سیل زدگان لرستان

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار