معاون سازمان بیمه سلامت:

بیماران مناطق سیل زده با ارائه کدملی رایگان درمان می‌شوند

معاون سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیماران مناطق سیل زده با ارائه کد ملی رایگان در مراکز درمانی تحت درمان قرار می‌گیرند.

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان ، سید مرتضی ادیانی معاون بیمه و خدمات سلامت، سازمان بیمه سلامت ایران بیان کرد: خرید خدمت بیمه سلامت از طریق دفترچه درمانی انجام می‌شود، اما به دلیل شرایط مناطق سیل زده بستری بیماران با ارائه کد ملی انجام می‌شود.

وی افزود: در مراکز درمانی سرپایی نیز با ذکر کد ملی برای افراد سیل زده دفترچه درمانی صادر می‌شود.

ادیانی عنوان کرد: دارو‌ها به ویژه دارو‌های بیماران خاص نیز از طریق پشت نویسی نسخه بیماران برای سیلزدگان قابل دریافت است.

وی یادآور شد: حوادث غیر مترقبه در تعهد بیمه‌های پایه نیست، اما در این مناطق سیل زده تلاش می‌شود خدمات قابل توجهی به مناطق سیل زده ارائه شود.

در اثر سیل ۱۲ فروردین در لرستان رودخانه‌های این استان در شهرستان‌های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صد‌ها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.

اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل‌های بسیاری در مسیر‌های اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستا‌های سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.

مردم شهر‌های پلدختر و معمولان و روستا‌های اطراف حاشیه کشکان از ۱۲ فروردین ۲۴ ساعت و به مدت یک شبانه روز را بدون دریافت خدمات امدادی و هرگونه امکاناتی در پشت بام منازل یا کوه‌های اطراف گذراندند.

تمامی راه‌های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی‌داد، اما از نخستین ساعات ۱۳ فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد - پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شده است.

برآورد اولیه از خسارت سیل اخیر در لرستان ۱۵ هزار میلیارد ریال است و بر اساس اعلام پزشکی قانونی تا کنون ۱۴ نفر در این سیل جان خود را از دست داده اند، ولی هنوز گزارش رسمی مبنی بر تلفات جانی در پلدختر اعلام نشده است که همین می‌تواند ناشی از اطلاع رسانی خوبی باشد که قبل از سیل در این منطقه صورت گرفته است.

منبع:ایرنا

انتهای پیام/ت

درمان رایگان بیماران مناطق سیل زده لرستان

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار