کد خبر: ۶۸۸۹۱۱۵
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست به تشریح آخرین جزئیات خسارات و آسیب‌های وارده به مناطق تحت حفاظت این سازمان بر اثر وقوع سیل پرداخت.

آخرین آمار از خسارات و آسیب‌های وارده به مناطق چهارگانه سیل زدهجمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به خسارت‌های ناشی از سیل در مناطق چهارگانه تحت حفاظت سازمان محیط زیست اظهار کرد: براساس گزارش‌ها۵۰۰ متر از فنس‌ها و ۲۰۰ کیلومتر از راه‌های ارتباطی تحت مدیریت در مناطق چهارگانه استان فارس تخریب شده‌اند.

وی افزود: بر اثر وقوع سیل اخیر ۳۰ آبشخور‌ حیات وحش، ۵ کیلومتر خطوط انتقال آب، ۲۰ چشمه، قنوات و تجهیزات مربوطه و همچنین ۵ ساختمان‌ محیط بانی در مناطق چهارگانه استان فارس آسیب دیدند و برخی نیز تخریب شدند.

محبت خانی گفت: آسیب و خسارات ناشی از سیل در استان‌های خوزستان و لرستان در دست بررسی است، اما بر اساس شواهد خسارات وارده در این دو استان نسبت به استان‌های دیگر بیشتر است.

وی افزود: خوشبختانه خسارت و آسیب ناشی از وقوع سیل در مناطق حفاظت شده استان گلستان نداشتیم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست بیان کرد: وقوع سیل در استان گلستان موجب پر آب شدن دو تالاب گمیشان و آلاگل شده است.

وی با اشاره به خسارات ناشی از سیل در استان کرمانشاه نیز تصریح کرد: در استان کرمانشاه ۱۵ آبشخور آسیب دیده و حدود ۱۷۰ کیلومتر راه ارتباطی تحت مدیریت سازمان محیط زیست نیز تخریب شده است.

محبت خانی گفت: بر اثر این حادثه حدود ۸۵۰ میلیون تومان خسارت به ساختمان‌های محیط بانی و مناطق حفاظت شده در استان کهگیلویه و بویراحمد وارد شده است.

وی افزود: ۵ پاسگاه محیط بانی در استان مازندران آسیب دید و همچنین یک پاسگاه بر اثر رانش زمین تخریب شد و ۲۰۰ کیلومتر راه ارتباطی تحت مدیریت این مناطق نیز تخریب شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر