کد خبر: ۶۸۸۹۷۶۸
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
مدیرکل بنیاد مسکن لرستان:

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان گفت: در جریان سیل اخیر خساراتی به ۳۵ هزار مسکن شهری و روستایی در لرستان وارد آمده است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، مسعود رضایی ،مدیرکل بنیاد مسکن لرستان گفت: در جریان سیل اخیر خساراتی به ۳۵ هزار مسکن شهری و روستایی در لرستان وارد آمده است.

مسعود رضایی اظهار کرد: در جریان سیل اخیر خساراتی به ۳۵ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در استان لرستان وارد آمده است.

وی عنوان کرد: خسارات ناشی از سیل به واحد‌های مسکونی شامل دو بخش تعمیری و احداثی است.
مدیرکل بنیاد مسکن لرستان تاکید کرد: بر اساس مصوبات سقف پرداخت تسهیلات به واحد‌های شهری ۷۲ میلیون تومان است که از این میزان ۱۷ میلیون در قالب کمک بلاعوض و مابقی به صورت پرداخت تسهیلات با کارمزد حداقلی است.

رضایی تصریح کرد: سقف پرداخت تسهیلات به واحد‌های روستایی نیز ۷۰ میلیون تومان است که از این میزان ۱۵ میلیون تومان در قالب کمک بلاعوض به سیل‌زدگان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سقف پرداخت تسهیلات تعمیری به واحد‌های شهری و روستایی ۴۰ میلیون تومان است، تصریح کرد: تسهیلات معیشتی به سیل‌زدگان نیز شامل ۱۵ میلیون تومان وام و ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض است.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان از آغاز پرداخت تسهیلات معیشتی از روز گذشته به سیل‌زدگان خبر و ادامه داد: افرادی که ارزیابی‌ها در خصوص میزان خسارات واحد‌های شهری و روستایی آن‌ها پایان یافته است، با مراجعه به ستاد‌های معین می‌توانند روند کار را تا دریافت تسهیلات پیگیری کنند.

رضایی با اشاره به خسارات ناشی از سیل در شهرستان پل‌دختر، اظهار کرد: لرستان کار بازسازی معمولان و روستا‌های پل‌دختر را بر عهده گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه اصفهان نیز به عنوان استان معین بازسازی شهر پلدختر را بر عهده دارد، افزود: بنیاد مسکن بخشی از سیمان مورد نیاز برای ساخت خانه‌های مناطق سیل‌زده را عهده‌دار شده است.

انتهای پیام/ب

خسارت سیل به ۳۵ هزار مسکن شهری و روستایی در لرستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر