کد خبر: ۶۸۸۹۹۹۴
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد خبر داد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت:استان یزد با دارا بودن ۱۶۹۰ هکتار سطح زیر کشت گلخانه ای، رتبه دوم را در کشور دارا است.

رتبه دوم استان یزد در کشت های گلخانه ایبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ،  سید جمال سجادی پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در بازدید از شرکت گلخانه‌ای ارنان مهریز گفت: در سال گذشته ۱۴۲ هکتار توسعه کشت‌های گلخانه‌ای را داشتیم که طی آن سطح زیر کشت گلخانه‌های استان به ۱۶۹۰ هکتار با تولید ۴۸۵ هزار تن افزایش یافت.

وی با اشاره به این که در سال جدید که تحت عنوان رونق تولید نامگذاری شده است افزایش ۱۵۰ هکتاری کشت‌های متراکم را برنامه ریزی نموده ایم، افزود: تنوع بخشی در محصولات گلخانه‌ای و تولید انواع سبزی و صیفی و گیاهان دارویی، تولید کشت‌های نشایی در راستای صرفه جویی ۲۵ درصدی آب و ۲۰ درصدی مصرف انرژی از جلسه برنامه‌های این سازمان در راستای افزایس بهره وری در تولید محصولات کشاورزی است.

در این بازدید فاز نخست کشت NFD که برای اولین بار در کشور به اجرا در آمده است در محل مجتمع گلخانه‌ای ارنان مورد بازدید قرار گرفت.

در این روش با حذف خاک از سطح گلخانه، گیاه در بستر لایه‌ای از آب پرورش و تغذیه می‌شود و با عملکرد ۶۵۰ تا ۷۰۰ تن محصول در هر هکتار شاهد افزایش بهره وری و صرفه جویی در آب و انرژی خوهیم بود به طوری که در کشت‌های فضای باز به ازای هر متر مکعب آب تنها ۱.۵ کیلوگرم محصول برداشت می‌شود و در گلخانه‌های معمولی این میزان تا ۲۳ کیلوگرم افزایش یافته و در کشت‌های نوین مانند NFD این میزان به نحو قابل توجهی تا ۶۰ کیلوگرم افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/ی

 افزایش تولیدات گلخانه ای در یزد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر