کد خبر: ۶۸۹۲۰۵۸
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴

در این مطلب نحوه شست و شوی لباس‌های ورزشی را خواهید آموخت.

لباس‌های ورزشی را چگونه بشوییم؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، لباس‌های ورزشی را از پلی‌استر می‌دوزند و لباس‌های پلی‌استری نسبت به لباس‌های پنبه‌ای بوی بیشتری می‌گیرند، چون پلی‌استر محیط بهتری برای رشد باکتری‌های تولیدکننده بو فراهم می‌کند.

این لباس‌ها عرق را به خود جذب می‌کند و وقتی مشغول ورزش و جنب‌وجوش‌اید، بدن شما را خشک و راحت نگه می‌دارد. به‌هرحال، این عرق‌ها باید جایی برود و آن وقت است که متوجه می‌شوید هر قدر لباس‌ها را داخل ماشین بیندازید و بشویید، باز هم بوی زننده عرق بدن از آن‌ها پاک نمی‌شود. در واقع، عرق تازه بوی چندانی ندارد. هرچند وقتی به لباس‌های پلی‌استری تراوش می‌کند، باکتری‌ها، ترکیبات سولفوری و هورمونی و اسیدی را به ترکیبات کوچک‌تر و بدبوتری می‌شکند.

بگذارید هوا بخورند
خیلی از افراد بعد از باشگاه تمام لباس‌های‌شان را داخل کیف می‌گذارند و این لباس‌ها همان‌جا می‌ماند تا به خانه برسند و گاهی حتی در خانه هم داخل کیف باقی می‌ماند. این کار فقط اوضاع را بدتر می‌کند. گوشه‌های دنج و تاریک، باعث افزایش بوی بد می‌شود. آویزان‌کردن و هوادادن لباس‌های ورزشی می‌تواند بو‌ها را از آن‌ها بزداید. اگر نمی‌خواهید قبل از این که لباس‌تان را بشویید دوباره آن را بپوشید، عاقلانه است که به آن‌ها فرصت نفس‌کشیدن بدهید. حتی قبل از این که لباس‌ها را داخل سطل یا سبد رخت‌چرک‌ها بریزید، بگذارید با هوا خشک شوند. وقتی لباس‌های ورزشی عرقی را روی لباس‌های رطوبت‌دار می‌اندازید، محیط ایده‌آلی برای باکتری‌ها فراهم می‌کنید. باکتری‌ها برای خودشان جشن بو راه می‌اندازند.

پشت‌ورو کنید
قبل از اینکه تصمیم بگیرید چه لباسی را در ماشین لباس‌شویی بریزید و چه لباسی را نریزید، همه لباس‌ها را پشت‌ورو کنید. عرق‌ها، چربی‌ها و دیگر ترشحات چسبناک بدن داخل لباس جمع می‌شوند، پس لباس را برعکس کنید و داخلش را رو به بیرون قرار دهید.

در سرکه سفید بخیسانید
سرکه سفید گزینه کارآمدی برای ازبین‌بردن بوهاست. قبل از اینکه لباس‌ها را مثل همیشه بشویید، آن‌ها را در یک فنجان سرکه سفید و آب سرد بخیسانید. ۱۵ تا ۳۰ دقیقه خیساندن کافی است. بعد آن‌ها را داخل ماشین بریزید. اگر نمی‌خواهید زحمت خیساندن لباس‌ها هم به دیگر کارهای‌تان اضافه شود، می‌توانید یک‌چهارم یا نصف فنجان سرکه را قبل از شروع کار ماشین لباس‌شویی یا هنگام آب‌کشی به لباس‌ها اضافه کنید.

داخل جوش شیرین بیندازید
جوش شیرین گزینه‌ای جایگزین برای سرکه است. وقتی جوش شیرین بتواند بوی نامطبوع یخچال را بگیرد، حتماً می‌تواند بوی بد لباس‌های ورزشی را هم بگیرد. هنگام شست وشو، حدود یک فنجان جوش شیرین در ماشین لباس شویی بریزید.

شوینده‌های مخصوص
شما تنها کسی نیستید که با معضل بوی لباس‌های ورزشی دست و پنجه نرم می‌کنید، برای همین، تولیدکننده‌های مواد شوینده به سراغ حل این مشکل رفته‌اند. در فروشگاه سراغ قفسه‌ی شوینده‌ها بروید و از میان انواع و اقسام شوینده‌های مخصوص لباس‌های چرک، یکی را انتخاب کنید.

منبع: روزنامه خراسان

انتهای پیام/

چگونگی شست و شوی لباس‌های ورزشی را بیاموزید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر