کد خبر: ۶۸۹۲۱۴۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
مدیر حوزه‌های علمیه مطرح کرد؛

آیت الله اعرافی با اشاره به اتهام جدید ترامپ به سپاه این حرکت را وارونگی ارزش‌ها در سطح بین المللی دانست و بیان کرد: دنیا باید در مقابل اقدام نابخردانه ترامپ در خصوص سپاه پاسخگو باشد.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ آیت الله علیرضا  اعرافی مدیر حوزه‌های علمیهامروز در دیدار شهردار و مجموعه معاونان شهرداری قم با تبریک روز پاسدار گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نیروی نظامی بریده از ملت نیست بلکه از دل ملت جوشیده و همه ملت در کنار سپاه هستند؛ آنچه دنیا باید پاسخگوی آن باشد آن است که تا چه حد معیار‌های باید وارونه شود که آدمی مثل ترامپ بخواهد قدرت بزرگی که در مقابل تروریسم ایستاده است چنین تهمت ناروایی به سپاه وارد کند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزود: ما مردم و نهاد‌ها و.. و سپاه یکی هستیم و مطالبه ما از سازمان‌های بین المللی و دنیا آن است که باید باید در مقابل این وارونگی ارزش‌ها بایستند و از این مجموعه حمایت کنند.

وی با تقدیر از خدمات اخیر مجموعه دستگاه‌های استان و به خصوص شهرداری قم بیان کرد: مردم قم و شهروندان احساس رضایت خوبی از اقدامات سال‌های اخیر شهرداری و برنامه‌های این ایام دارند که توفیقی برای مجموعه فعالان شهرداری است.

آیت الله اعرافی گفت: نگاه مردم نسبت به شهرداری و خدمات شهرداری به مردم مثبت‌تر شده است و سطح خدمات شهرداری به سمت خدمات نرم افزارانه‌تر و هوشمندانه‌تر حرکت کرده است و با نگاه و رویکرد جامع حرکت می‌کند و علی رقم تنگنا‌ها و مشکلات پروژه‌های متعددی اجرا شده است؛ امیدواریم در سال جاری نیز شهرداری به عنوان نهادی پویا در عرصه خدمت گذاری قدم بردارد.

وی گفت: کشورما هر ساله از سیل و زلزله و... آسیب می‌بیند و مهمترین مسئولیت مسئولان در این زمینه، پیش بینی و پیشگیری است؛ در مازندران به شکل شفافی مشخص بود که اگر مردم و مسئولان کمی پیش بینی بهتری داشتند و موضعی مناسبی داشتند هیچ حادثه‌ای رخ داده نمی‌شد؛ خوشبختانه قم نمونه خوبی در این زمینه بود.

وی اظهارکرد: تقاضای ما از مردم آن است که در زمینه کاهش تلفات سیل و زلزله تلاش کنند؛ همچنین مسئولان نیز باید به مردم کمک کنند که این اتفاق رخ دهد؛ در زمینه زلزله نیز باید سخت گیری‌های بیشتری انجام شود و حتی اگر برای مردم نیز سخت باشد باید رعایت موازین به خوبی انجام شود تا مشکلات کمتری در حوادث گریبانگیر مردم شود.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با تقدیر از توجهات فرهنگی شهردار قم بیان کرد: امیدواریم که همه دستگاه‌های استان پیوست‌های فرهنگی خود را در پروژه‌های خود در این شهر مقدس که مورد تاکید مقام معظم رهبری و مراجع عظام است را داشته باشند.

آیت الله اعرافی عنوان کرد: اقدامات خوبی در زمینه توسعه فضای سبز در قم انجام شده است که امیدواریم با حمایت مسئولان و مردم فضای سبز شهر قم توسعه یابد، زیرا این فضا‌ها در آرامش روحی مردم موثر است.

وی با اشاره به جذب منابع و درآمد سازی در شهرداری با رعایت طبقات مردم بیان کرد: خوشبختانه در این زمینه فعالیت‌های خوبی انجام شده است؛ نگاه منابع پایدار و درآمد زایی با رعایت مناطق محروم از رویکرد‌های مهم و قابل تحیسن است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در زمینه مساجد نیز باید تاکید کنیم که می‌توان با تسهیلات بیشتر بر رونق مساجد بیافزاییم؛ مساله پارکینگ مساجد بسیار مهم است که در این زمینه مسئولان شهرداری می‌توانند کمک شایسته‌ای داشته باشند.

وی یادآورشد: ناوگان حمل و نقل عمومی از مهمترین وسایل مورد استفاده جامعه است که خوشبختانه ارتقای مناسبی در قم انجام شد که قابل تقدیر است؛ این فعالیت‌ها در مناطقی که دارای تجمع مردمی و محرومیت‌ها باید بیشتر شود؛ تسهیل عبور و مرور نمازگزاران جمعه نیز بسیار مهم است.

آیت الله اعرافی در پایان نیز ابزار امیدواری کرد که با فعالیت گسترده مجموعه شهرداری و استان امسال شاهد بازگشایی خط اول مترو قم باشیم.

انتهای پیام/الف

دنیا باید در مقابل اقدام نابخردانه ترامپ در خصوص سپاه پاسخگو باشد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر