کد خبر: ۶۸۹۴۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳

رئیس سازمان نظام مهندسی و کشاورزی گفت: با توجه به آنکه تولید محصولات کشاورزی قابلیت رقابت در بازارهای هدف را دارند، از این رو فرهنگ تولید صادرات محور باید در دستور کار قرار گیرد.

تولید صادرات محور باید جایگزین صادرات تولید مازاد شود به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، شاهرخ رمضان‌نژاد، رئیس سازمان نظام مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ایران سبز در جمع خبرنگاران از افزایش قیمت تجهیزات گلخانه‌ای خبر داد و گفت: قیمت تجهیزات گلخانه همانند سایر حوزه‌های عمرانی افزایش پیدا کرده است و این موضوع کاملا پذیرفتنی است.

وی افزود: در گذشته شرایط محصولات کشاورزی از منظر اقتصادی مناسب نبود که در ماه‌های اخیر نوسان قیمت ارز باعث شد مزیت‌های بخش کشاورزی نمایان شود.

 رئیس سازمان نظام مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی ادامه داد:  در ماه‌های اخیر نوسان قیمت دلار باعث شد محصولات قیمت متعددی همچون گوشت گوسفندی صاحب مزیت شوند به طوری که هم‌اکنون کشورهای اطراف حاضرند گوشت گوسفندی را با قیمت‌های بالایی خریداری کنند که این امر نشان از کیفیت گوشت گوسفندی تولیدی کشور است.

این مقام مسئول از رفع ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی گلخانه‌ای خبر داد و گفت: ما به دنبال آن هستیم که به مرور تولید محصولات را صادرات محور کنیم، چرا که محصولات کشاورزی از لحاظ کیفیت، استاندارد و قیمت قابل رقابت در بازارهای هدف هستند که به همین دلیل باید به این سمت و سو رویم که بخشی از محصولات را برای صادرات تولید کنیم نه اینکه مازاد تولیدات خود را به بازارهای هدف صادر کنیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی ادامه داد: رسانه‌ها باید کمک کنند فرهنگ تولید صادرات محور جایگزین صادرات تولید مازاد شود.

وی در پایان تصریح کرد: اخیرا تصمیمی مبنی بر معافیت گوجه فرنگی گلخانه از بحث تنظیم بازار گرفته شده است که این تصمیم کاملا درست است و به همین دلیل پیشنهاداتی به معاونت امور دام دادیم تا بخشی از تولید که در زنجیره تولیدی انجام می‌شود به صادرات اختصاص یابد.

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی ایران سبز از امروز تا ۲۴ فروردین ماه به مدت ۳ روز در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آماده بازدید علاقه‌مند است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر