کد خبر: ۶۸۹۵۱۲۳
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: پیرو صدور اخطاریه جوی هواشناسی مبنی بر احتمال جاری شدن سیلاب همه دهیاران، بخشداران و فرمانداران استان تا پایان هفته پیش رو در آماده‌باش هستند.

آماده‌باش دهیاران، بخشداران و فرمانداران سیستان و بلوچستان در پی پیش‌بینی وقوع سیلبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، عبدالرحمان شهنوازی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان  در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استانداری اظهار داشت: پیرو صدور اخطاریه جوی هواشناسی مبنی بر احتمال جاری شدن سیلاب در سیستان و بلوچستان، همه دهیاران، بخشداران و فرمانداران استان تا پایان هفته پیش رو در آماده‌باش هستند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان افزود: مقرر شده ادارات کل راه و راهداری‌ها در شمال و جنوب استان با توجه به اینکه ممکن است سیلاب‌ها به محور‌های مواصلاتی خسارت وارد کنند، آمادی لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بررسی و بازگشایی مسیل‌های شهرستان زاهدان از مصوبات آخرین جلسه ستاد مدیریت بحران استان بوده، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید همه امکانات و خودرو‌های سنگین موجود را در ایام بارندگی در اختیار شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران و شهرداری‌ها قرار دهند.

شهنوازی افزود: اداره اوقاف و امور خیریه و ورزش و جوانان مکلف شده‌اند در هر منطقه و محله آسیب‌پذیر زاهدان سالن‌های ورزشی و مساجد را با کمک سازمان هلال احمر و دیگر ادارات تجهیز و آماده اسکان اضطراری شهروندان کنند تا در صورت بروز حادثه، نگرانی از بابت اسکان مردم نداشته باشیم و ادارات آموزش و پرورش نیز باید مدارسی که قدیمی سازند و احتمال دارد در بارندگی‌های روز‌های آتی تخریب شوند، بلافاصله تعطیل کنند و به هیچ عنوان اجازه ورود دانش آموزان در این مدارس را ندهند.

وی در مورد اطلاع‌رسانی در روز‌های بحرانی گفت: یک مرکز اطلاع‌رسانی جامع باید با محوریت روابط عمومی فرمانداری‌ها تشکیل شود تا گزارشات و اخطاریه‌ها از طریق این مرکز منتشر شده و در اختیار رسانه‌ها قرار گیرد.

انتهای پیام/ع

آماده‌باش دهیاران، بخشداران و فرمانداران در پی پیش‌بینی وقوع سیل

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر