کد خبر: ۶۸۹۷۸۳۵
گروه : اقتصادی » مسكن
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

پورحاجت گفت: قیمت زمین در یک سال اخیر به صورت جهشی افزایش یافته و همین امر زمینه‌ساز رشد قیمت مسکن شده است.

جلوگیری از افزایش جهشی قیمت زمین ضروریست/ توجه به بخش خصوصی باید در اولویت برنامه‌های دولت باشدفرشید پورحاجت، دبیر انجمن انبوه‌سازان کشور در گفت‌وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: باید یک برنامه مشخص و مدونی در حوزه کسب و کار ایجاد شود و با یک برنامه‌ریزی مناسب و جامع بتوانیم میزان تولید مسکن را در کشور افزایش دهیم.
 
وی افزود: اولویت‌های اصلی در بخش مسکن از بین بردن قانون‌های مزاحم در عرضه مسکن است، به طوری که در پنج سال گذشته تمام دولت‌ها اعلام کرده‌اند که باید قوانین مربوط به این بخش بازنگری شود و ما امیدواریم این موضوع امسال اجرایی شود.
 
پور‌حاجت به موضوع افزایش قیمت زمین اشاره کرد و گفت: قیمت زمین در پنج سال گذشته به صورت جهشی افزایش یافته و به عنوان یک فاکتور اساسی در حوزه تولید نقش آفرینی ‌می‌کند.
 
دبیر انجمن انبوه سازان کشور گفت: قیمت زمین باید بر طبق یک اصول و به صورت متعادل افزایش یابد، اما متأسفانه شاهدیم که قیمت زمین بالاتر از میزان تورم و هر ساله افزایش میابد و باید با استفاده از اهرم و ابزار‌های صحیح از افزایش آن جلوگیری کنیم.
 
وی به شعار رونق تولید اشاره کرد و گفت: بخش مسکن به عنوان عنصر موثر در اقتصاد کشور باید بر روی تولید فعالیت کند و با استفاده از  توان بخش خصوصی بتواند نیاز‌های اقشار ضعیف و متوسط جامعه را در حوزه مسکن تأمین کند.

پورحاجت افزود: باید زمین در این حوزه تعیین تکلیف شود، ولی این بخش به عنوان یک صنعت پیشران دچار بحران شده و همین امر در افزایش قیمت مسکن تأثیر داشته است.
 
دبیر انجمن انبوه سازان کشور گفت: تقویت قدرت نقدینگی مردم به ویژه خریداران مسکن باید از سوی دولت در دستور کار قرار گیرد، زیرا با توجه به آشفتگی‌های بازار در یک سال اخیر تولیدکنندگان و همچنین خریداران بخش مسکن تمایلی به خرید و یا تولید مسکن ندارند.

وی در پایان اظهار کرد: دولت با ابلاغیه‌ای به دستگاه‌های مالیاتی اعلام کرده‌ است که مالیات سازندگان باید ۶۰ درصد افزایش یابد و همین امر باعث نابود شدن این صنعت و بی‌رغبتی تولیدکنندگان به ساخت مسکن می‌شود.
 
انتهای پیام/

افزایش ۶۰ درصدی مالیات سازندگان مسکن

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر