کد خبر: ۶۸۹۸۱۹۰
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۱
مهدی زاده در گفتگوی تفصیلی با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های انرژی معاونت علمی گفت: هفت ماه است که داماد رئیس جمهور شده ‌ام اما سابقه علمی‌ چندین ساله دارم،  اگر سابقه علمی مرا بخوانید متوجه می‌شوید که  تجربه کار  آکادمیک و اختراع داشته‌ام.

به گزارش خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از حوزه‌های مهم علم و فناوری بحث انرژی‌های تجدید پذیر و چگونگی استفاده از این علم در کشور است؛ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به طور خاص ستاد توسعه فناوری‌های انرژی آن به بحث توربین‌های بادی، صفحات خورشیدی و انرژی‌های تجدید پذیر توجه بسیار زیادی دارد و تاکنون برنامه‌های خوبی را پیش برده است، برای آگاهی از برنامه‌های ستاد انرژی با کامبیز مهدی زاده دبیر این ستاد به گفت‌وگو تفصیلی پرداختیم؛ متن گفتگو را در ادامه می‌خوانید.

همچنین عضویت در ستاد سیاست گذاری و مشاور شورای مرکزی دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشور‌های جهان اسلام، مشاور فرماندار کرج، مشاور دکتر قمی عضو مجلس خبرگان رهبری و معاون ارتباطات بین الملل دفتر رهبری، مشاور دکتر قمی در دانشگاه آزاد اسلامی، قائم مقام معاون برنامه ریزی پژوهشگاه صنعت نفت سال ۱۳۹۵، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه ریز مالی پژوهشگاه صنعت نفت، مشاور مدیرعامل شرکت توسعه نفت، مشاور فدراسیون کاراته به مدت ۲ سال، عضو هیات رییسه ورزش‌های رزمی IMARO ایران و مشاور رییس سازمان ملی جوانان از جمله سمت های مهدی زاده بوده و است.

باشگاه خبرنگاران جوان: از مرداد ماه امسال که سکانداری ستاد انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را بر عهده گرفته اید برنامه‌های متعددی را در این حوزه به اتمام رساندید، درباره ساخت توربین‌های بادی و همچنین برنامه‌هایی که پیش برده‌اید توضیح دهید؟

مهدی‌زاده: رویکرد معاونت علمی و فناوری توجه ویژه به فناوری‌های نو بوده و از همین رو در ستاد‌های گوناگون  برنامه‌های متعددی تشکیل شده است و بحث های گسترش و تبیین استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر مورد توجه قرار گرفته‌اند،  موضوعاتی که همه آن‌ها  به نفع اقتصاد کشور و سازگار با موضوع محیط زیست هستند.

هفت ماه است داماد رئیس جمهور شده‌ام، اما سابقه علمی چندین ساله دارم/ نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم/ فارغ از شوآف کار‌های زیادی انجام داده‌ام

با زحمت و تلاش خود موفقیت‌هایم را به دست آورده‌ام

باشگاه خبرنگاران جوان: هنگامی که سکانداری ستاد انرژی معاونت معاونت علمی را برعهده گرفتید  صحبت‌های بسیاری راجع به این انتصاب مطرح شد و حواشی بسیاری به وجود آمد درباره  انتصاب خود توضیح دهید.

مهدی زاده: من نه پدرم ژن خوب بوده است و نه خودم ژن خوب هستم  و ادعایی هم مبنی بر نخبه بودن ندارم؛ نخبه  پروفسور حسابی و مرحوم میرزاخانی هستند؛ من با زحمت و تلاش خود موفقیت‌هایی را به دست آورده ام و راه علمی خود را ادامه می‌دهم ؛ هفت ماه است که داماد رئیس جمهور شده ‌ام اما سابقه علمی‌ چندین ساله دارم،  اگر سابقه علمی مرا بخوانید متوجه می‌شوید که  تجربه کار  آکادمیک و اختراع داشته‌ام و مدال‌های  بین المللی بسیاری را در حوزه‌های مختلف علمی و فناوری به دست آورده ام و به این اعتماد دارم که آینده از آن جوانان است و آن‌ها می‌توانند سکاندار مسئولیت‌های کشور شوند.

باشگاه خبرنگاران جوان: چند ماه پس از انتصاب در معاونت به عنوان مشاور وزیر صمت هم انتخاب شدید که از آن سمت هم استعفا دادید و در معاونت ماندید، دلیل ماندن در معاونت علمی چه بود؟

مهدی زاده: زمانی که آقای ستاری رئیس پژوهشگاه نفت بود من آنجا کار می‌کردم و با ایشان آشنا و دوست بودم و بر مبنای همین آشنایی و دوستی ستاری مرا به کار در معاونت علمی دعوت کرد و اکنون افتخار می‌کنم که در کنار او کار می‌کنم؛ باید به این موضوع توجه داشته باشیم که میز‌ها گذرا هستند؛ شخص باید به خود متکی باشد.

علم؛ اصولگرا، اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا نمی‌شناسد

امروز دولتی سر کار است و فردا این دولت از روی کار برداشته می‌شود و اگر فرد آکادمیک باشد می‌تواند موفق شود لذا نباید علم را به سیاست گره زد و آن را وارد بازی سیاسی کنیم علم؛ اصولگرا، اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا نمی‌شناسد بلکه راه مستقیم خود را طی می‌کند؛ ما جوانان باید از این مسائل دوری کنیم و بر مبنای وجدان خود کار کنیم و سعی کنیم افراد را بر حسب توانمندی‌های آنان بشناسیم؛ مقام معظم رهبری هم فرمودند من ژن خوب را قبول ندارم ممکن است یک صفت در پدری باشد، اما این صفت به پسر نرسیده باشد مراقب باشیم تا بر مبنای تصورات سیاسی و برنامه‌های سیاسی اشخاص را خراب نکنیم.

هفت ماه است داماد رئیس جمهور شده‌ام، اما سابقه علمی چندین ساله دارم/ نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم/ فارغ از شوآف کار‌های زیادی انجام داده‌ام


باشگاه خبرنگاران جوان: با وجود آنکه می‌گویید  موضوع انرژی‌های نو به نفع اقتصاد کشور است چرا تا به امروز به آن توجه نشده است؟

مهدی‌زاده:  قبل از آنکه وارد مسائل  انرژی‌های تجدید پذیر شویم، باید فرهنگ متناسب با این موضوع را جای بیاندازیم و البته باید توجه داشته باشیم که فرهنگ این موضوع  از بطن دولت شکل می‌گیرد، بخشنامه‌ای از سوی دولت به تصویب رسید که  برمبنای آن  سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌ها باید از پنل‌های خورشیدی استفاده کنند و دولت به عنوان حاکمیت باید چگونگی عملکرد وزارتخانه‌ها را مورد بررسی و پیگیری قرار دهد؛  البته متأسفانه این موضوع هنوز به طور کامل انجام نگرفته است؛ ما تا از خودمان شروع نکنیم و هدف را به سرانجام نرسانیم نمی‌توانیم به مردم بگوییم که به سمت انرژی‌های تجدید پذیر حرکت کنید.

باشگاه خبرنگاران جوان: از زمانی که مسئولیت ستاد انرژی را بر عهده گرفتید، برای پیشبرد اهداف مورد نظر و همچنین کمک به توسعه فرهنگ مناسب استفاده از انرژی های تجدیدپذیر چه کار‌هایی را انجام داده‌اید؟

مهدی‌زاده: از هنگامی که مسئولیت ستاد را  بر عهده گرفتم، به عنوان اولین کار ساماندهی مسئولین ستاد را در دستور کار خود قرار دادم، در گذشته معاونین به صورت تمام وقت در ستاد حضور نداشتند که اکنون  آن‌ها به صورت تمام وقت در حال خدمت رسانی هستند.

با قاطعیت می‌گویم که هیچ پروژه ناتمامی وجود ندارد

باشگاه خبرنگاران جوان: ستاد انرژی چند معاونت دارد؟

مهدی‌زاده: ستاد انرژی از چهار معاونت نفت و گاز، محیط زیست، بهره‌بری انرژی و زیست محیطی و معاونت برق و نیرو تشکیل شده است؛ هر کدام از این افراد با توجه به تخصصی که دارند روی حوزه مخصوص به خود فعالیت می‌کنند؛ پس از بررسی‌ها متوجه شدیم که برخی از پروژه‌ها متأسفانه از سال ۸۰ تا کنون اجرا نشده‌اند، مهم‌ترین کاری که ما انجام داده‌ایم ساماندهی پروژه‌ها بود و تمام آن‌ها یا تعیین و تکلیف شدند یا حکم اتمام پروژه برای آن‌ها صادر شد یا وضعیت آن‌ها را به سرانجام رساندیم و خوشبختانه حدود سه ماه پیش توانستیم تمام پروژه‌های موجود را به پایان برسانیم و امروز با قاطعیت می‌گویم که هیچ پروژه‌ای وجود ندارد که وضعیت آن هنوز مشخص نشده باشد و واحد کنترل پروژه در ستاد تشکیل شد.

این واحد وظیفه دارد از صفر تا صد پروژه را مورد بررسی قرار دهد و زمان مناسب برای اتمام آن را اعلام کند، از نظر من مهم ترین کاری که می‌توانستیم انجام دهیم، برنامه‌ریزی مدون بود و امروز در نقطه‌ای قرار گرفته‌ایم که اگر طرح و پروژه‌ای به ما ارائه شود  حداکثر در ده روز کاری به آن پاسخ می‌دهیم و این موضوع به صرفه‌جویی در وقت محقق کمک بسیاری می‌کند.

هفت ماه است داماد رئیس جمهور شده‌ام، اما سابقه علمی چندین ساله دارم/ نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم/ فارغ از شوآف کار‌های زیادی انجام داده‌ام

باشگاه خبرنگاران جوان: یکی دیگر از مواردی که ستاد دنبال می‌کند، گسترش مراکز فناوری‌های انرژی است،  اکنون توسعه این کار به چه صورتی  است؟

مهدی‌زاده: طی تفاهم‌نامه‌ای که با منطقه آزاد انزلی به امضا رساندیم کلنگ ساخت مرکز فناوری انرژی در انزلی زده شد و این مرکز درحال ساخته شدن است، همچنین تفاهم‌نامه‌ای را با انجمن انرژی‌های تجدید پذیر به امضا  رساندیم تا در راستای آن بتوانیم مرکز انرژی را در تهران افتتاح کنیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: در چند سفر  استانی و بازدید معاون علمی را همراهی کردید این بازدید‌ها در چه راستا و برای چه پروژه‌هایی بوده‌اند؟

مهدی‌زاده: در سفر آخری که به آذربایجان شرقی داشتیم و طی صحبت‌هایی که با استاندار این شهر داشتیم مقرر شد با حمایت معاونت علمی کارخانه نوآوری  در تبریز افتتاح شود و بحث انرژی  در آنجا پیش برود، همچنین سفری را به شهر انزلی داشتیم و به واسطه پتانسیل خوبی که در استان گیلان وجود دارد قرار شد  بحث سلار یا همان صفحات خورشیدی فعال شوند.

به امضا رساندن کاغذ ابر و باد تفاهم نامه، خروجی علمی ندارد

باشگاه خبرنگاران جوان: در گذشته سمینار‌های متعددی در ستاد انرژی برگزار می‌شد که اکثراً خروجی متناسبی نداشتند برای سر و سامان دادن به این سمینار‌ها چه اقداماتی انجام داده‌اید؟

مهدی‌زاده: از نظر من سمینار نباید برگزار شود و من  مخالف این موضوع هستم که عده‌ای دور یکدیگر  جمع شوند، دست بزنند و کاغذ ابر و بادی را به امضاء برسانند و پس از آن موضوعات فراموش شود؛  سمینار باید خروجی داشته باشد و منجر به کار علمی شود، از هنگامی که مسئولیت ستاد را بر عهده گرفتم تمام پروژه‌هایی که خروجی محور نبودند را متوقف کردم امروز  هیچ پروژه‌ای نداریم که خروجی نداشته باشد البته  به مطالعات هم توجه می‌کنیم، اما اینکه صرفاً یک مطالعه انجام دهیم و مبلغی را دریافت کنیم و سپس پی کار خودمان برویم، تا هنگامی که من هستم اجازه چنین کاری را نمی‌دهم وقتی می‌خواهیم پروژه‌ای را به سرانجام برسانیم ابتدا باید کنترل پروژه روی آن انجام شود سپس خروجی طرح مشخص شود  اکنون ۱۰ پروژه زمین گرمایی وجود دارند و تمام آن‌ها در مرحله مطالعه هستند که کافی نیست.

گرم‌ترین نقطه زمین در ایران وجود دارد و درجه دمای آن به ۷۱ درجه سانتی‌گراد می‌رسد ما می‌توانیم از این پتانسیل استفاده بسیاری کنیم، اما متأسفانه نگاه خاصی درباره این موضوع وجود ندارد امروز دنیا به سمت شهر انرژی رفته است و خودرو‌های هایبریدی ساخته می‌شوند؛ اکنون وسایلی که برای ساخت خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، همگی سازگار با محیط زیست هستند یعنی ساختمان خود را به حرکت در می‌آورد و در بهترین موقعیت در برابر آب و تابش نور خورشید قرار می‌گیرد؛ یک، سوم از خاک ایران  پوشیده از کویر است و با نصب پنل‌های خورشیدی می‌توان از آن بهره بسیاری برد.

برای موفقیت، فرهنگ‌سازی باید از دل دولت ایجاد شود  

باشگاه خبرنگاران جوان: پنل‌های خورشیدی چه میزان برای کشور مؤثر هستند؟

مهدی‌زاده: بر اساس  گزارش بین‌المللی در کشور ما منطقه‌ای به نام «گندم بریان» وجود دارد که می‌توانیم به کمک آن انرژی مورد نیاز کشور خود را تأمین کنیم و به سایر کشور‌ها هم انرژی خورشیدی صادر کنیم البته طی این سال‌ها کار‌های خوبی  انجام شده است، در گذشته راندمان پنل‌های خورشیدی ما ۱۵ درصد بود، اما اکنون به ۴۰ درصد رسیده و این نشان دهنده گام مثبتی است، در نهایت اعتقاد دارم تا بحث فرهنگ‌سازی از دانشگاه، مدارس و منازل شروع نشود موضوع انرژی‌های تجدیدپذیر جای نخواهد افتاد و ما همچنان دید اقتصاد نفتی خواهیم داشت؛ برای موفقیت، فرهنگ‌سازی باید از دل دولت ایجاد شود و تمام ارگان‌های دولتی بیایند و از پنل‌های خورشیدی استفاده کنند؛ کشور‌هایی که اکنون پیشرو در انرژی خورشیدی هستند خودشان کار را شروع کردند ما باید برنامه آموزشی و فرهنگی را در شبکه‌های اجتماعی و رسانه ملی گسترش و مردم را با این موضوع آشنا کنیم.

هفت ماه است داماد رئیس جمهور شده‌ام، اما سابقه علمی چندین ساله دارم/ نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم/ فارغ از شوآف کار‌های زیادی انجام داده‌ام

باشگاه خبرنگاران جوان: آیا تاکنون در زمینه انرژی‌های خورشیدی و صفحات انرژی برنامه‌هایی انجام شده است؟

مهدی‌زاده: در برخی از روستا‌های دور افتاده می‌بینیم که حتی میوه فروشی‌ها هم از صفحات سولار استفاده می‌کنند، اما در کلانشهری چون تهران این موضوع هنوز جای نیفتاده است.

مادامی که اقتصاد ما مبتنی بر نفت باشد مشکلات اقتصادی پابرجا خواهند ماند

باشگاه خبرنگاران جوان: در ستاد حوزه‌ای تحت عنوان نفت و گاز وجود دارد و معاونت علمی و فناوری به این موضوع که باید از اقتصاد نفتی فاصله گرفت، تأکید بسیاری دارد چرا چنین ستادی در معاونت شکل گرفته است؟

مهدی‌زاده: البته این حوزه نفت با آن نفتی که در وزارتخانه وجود دارد تفاوت بسیاری دارد؛ ستاد انرژی در حوزه زیست محیطی، کاهش آلاینده‌ها، استفاده از تکنولوژی‌های بهتر و  راه‌های آسان‌تر برای اکتشاف نفت است؛ ما در رسالت وزارت نفت که استخراج و اکتشاف است دخالت نمی‌کنیم وظیفه ستاد انرژی توسعه فناوری‌ و گسترش آن است و در این حوزه فعالیت‌های اکتشافی بسیاری داشته‌ایم، مجموعه معاونت علمی مخالف اقتصاد نفتی است و مادامی که اقتصاد ما مبتنی بر نفت باشد مشکلات اقتصادی پابرجا خواهند ماند.

بزرگ‌ترین مشکل جوانان و شرکت‌های استارت آپی نبود اعتماد است 

باشگاه خبرنگاران جوان: وضعیت استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان حوزه انرژی به چه صورتی است؟

مهدی‌زاده: در بحث کاتالیست‌ها پیشرفت‌های بسیار خوبی داشتیم اما باید متوجه شویم که چه زمانی می‌خواهیم باور کنیم که محصول ایرانی با کیفیت است، همین محصول ایرانی برند کشور‌های دیگر را می‌خورد و در ایران به نام خارجی به فروش می‌رسد اگر  کیفیت خوب محصول ایرانی در مقایسه با نمونه خارجی را برای مردم بازگو کنیم آن زمان است که مردم وارد عمل می‌شوند و کالای ایرانی را خریداری می‌کنند و این فرهنگ سازی بر عهده رسانه، دانشگاه‌ها و مدارس است؛ باید برنامه‌های جدی بگذاریم و افتخار کنیم که ایران توانسته کالایی را تولید کند که می‌تواند با کشور‌های دیگر رقابت کند؛ متأسفانه مردم کشور ما فقط محصولات خارجی را خریداری می‌کنند و این نشان از نگاه اشتباه  ما دارد؛  بزرگ‌ترین مشکل جوانان و شرکت‌های استارت آپی نبود اعتماد مناسب میان مردم است.

بسیاری از مسئولان کشور هنوز نگاه سنتی دارند

البته مقایسه وضعیت کنونی در مقایسه با گذشته هم نشان از بهبود اوضاع فرهنگی کشور دارد؛  استارت آپ‌های بسیاری توسط جوانان بازگشته به کشور متولد شده‌اند هنگامی که اعتماد به جوانان باشد می‌توانیم کار‌های بسیاری را انجام دهیم و این مستلزم فرهنگ سازی مناسب است؛ انرژی‌های تجدیدپذیر، مسائل جدیدی هستند و متأسفانه بسیاری از مسئولان کشور هنوز نگاه سنتی دارند ما باید از نگاه سنتی فاصله گرفته و به سمت نگاه جدید پیش برویم.

باشگاه خبرنگاران جوان: آماری از تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها دارید؟

مهدی‌زاده: بر اساس برنامه راهبردی که برای سال ۹۸ چیده شده است قرار شد مراکز راهبردی فناوری انرژی ایجاد شوند اکنون این مراکز در انزلی بوجود آمده‌اند  و در چند منطقه آزاد دیگر هم دنبال می‌شود، همچنین  سامانه پیگیری اطلاع رسانی طرح‌های واصله به ستاد که ابتدای امسال رونمایی می‌شود هم از جمله کارهای پیش رو است و بر اساس آن طرح‌ها وارد این سامانه می‌شوند و در همان مدت ۱۰ روزی که اعلام شد می‌توانند به صورت آنلاین پیشبرد طرح خود را مشاهده کنند.

هفت ماه است داماد رئیس جمهور شده‌ام، اما سابقه علمی چندین ساله دارم/ نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم/ فارغ از شوآف کار‌های زیادی انجام داده‌ام

باشگاه خبرنگاران جوان: پیشبرد برنامه‌های راهبردی در حوزه ستادی چگونه است؟

مهدی زاده: از امسال هر حوزه به صورت راهبردی برنامه‌های خود را پیش می‌برد و راهبرد خاص خود را مشخص کرده است؛ از این به بعد هر حوزه بر اساس همان برنامه‌ریزی خود پیش می‌رود.

باشگاه خبرنگاران جوان: همکاری‌هایی هم با سازمان UNIDO ( یونیدو) داشته‌اید در این زمینه توضیح دهید.

مهدی زاده: به کمک این سازمان ارزیابی علمی در حوزه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر ایجاد شد و سیستم ایمنی استارتاپ‌ها مورد بررسی قرار گرفت البته بحث همکاری مشترک میان ستاد انرژی و دیگر کشور‌ها در دستور کار است و در حال حاضر با کشور‌های حاشیه خلیج فارس برنامه‌هایی داشتیم؛ همچنین اجلاس منطقه‌ای انرژی‌های تجدیدپذیر پیشنهاد شد علاوه بر آن برای به عضویت درآمدن در کمیته انرژی اکو هم پیشنهاد دادیم و کار‌های این موضوع انجام شده است و امیدوارم به زودی عضو این کمیسیون شویم همچنین همکاری‌های خوبی با کمیسیون انرژی آلمان داشته‌ایم.

باشگاه خبرنگاران جوان: چند ماه پیش معاونت علمی با سفیر آلمان در حوزه انرژی برنامه‌ای برگزار کرد، آیا آن تفاهم‌نامه و برنامه در راستای این موضوعات بوده است؟

مهدی زاده: آن برنامه ابتدا مدیریتش بر عهده من بود و ساز وکارش اجرایی شد پس از آن بحث بهینه سازی انرژی به خانم حمیدزاده سپرده شد و با کشور آلمان برنامه‌ای انجام گرفت.

ساماندهی پروژه‌های ابتر در حوزه انرژی

باشگاه خبرنگاران جوان: طرح‌هایی که مورد حمایت قرار گرفته‌اند، چه ویژگی هایی داشته اند؟

مهدی زاده: پروژه‌های ابتری که بی جواب مانده بودند، سروسامان بخشیدیم، این موضوعات بیش از همه در حوزه زمین‌گرمایی بودند همچنین موضوع ساخت توربین‌های بادی هم که در گذشته بی‌پاسخ مانده بود به چرخه تولید و مطالعه بازگشته‌اند؛ رسالت اصلی که ستاد انرژی آن را دنبال می‌کند ارتقای فناوری در کسب و کار‌های نوپا به ویژه در حوزه صفحات خورشیدی است؛ در کشورمان صفحات خورشیدی نداریم و می‌خواهیم روی خود سلول‌ها سرمایه‌گذاری انجام دهیم تا بتوانیم از طرح‌ها حمایت لازم را به عمل بیاوریم و در این راستا از شرکت‌هایی که در این حوزه وارد شوند و طراحی پنل‌ها را برعهده گیرند حمایت می‌کنیم، زیرا این پنل‌ها اکنون از سایر کشور‌ها وارد می‌شود و در ایران تنها سرهم بندی می‌شوند ما باید درحوزه سلول‌های خورشیدی عملکرد خوبی از خود داشته باشیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: طرح‌هایی که وارد ستاد می‌شوند به چه صورتی هستند و چگونه پیش می‌روند؟

مهدی زاده: طرح‌ها باید با محوریت عملی شدن و به صورت راهبردی وارد ستاد شوند و طرحی که قابلیت عملیاتی شدن نداشته باشد شانس کمی برای پیشرفت دارد.

هفت ماه است داماد رئیس جمهور شده‌ام، اما سابقه علمی چندین ساله دارم/ نه پدرم ژن خوب بوده نه خودم/ فارغ از شوآف کار‌های زیادی انجام داده‌ام

باشگاه خبرنگاران جوان: چرا برای تولید صفحات خورشیدی از ظرفیت دانشگاه‌ها استفاده نمی‌کنید؟ بسیاری از دانشجویان وجود دارند که می‌توانند این برنامه‌ها را پیش ببرند برای انجام این کار چه برنامه‌هایی در دستور کار دارید؟

مهدی زاده: طبق مطالعاتی که داشته‌ایم توانستیم جسته و گریخته برخی از برنامه‌ها را پیش ببریم، اما تیمی که به صورت هدفمند روی این موضوع سرمایه‌گذاری کند تا امروز ندیده‌ام البته فعالیت‌های خوبی انجام گرفته، اما منجر به پیشرفت و تولید انبوه نشده است؛ البته موضوع مورد توجه تفاهم نامه‌هاست؛ تاکنون هر تفاهم‌نامه‌ای که توسط من به امضا رسیده دارای خروجی بوده است، اینکه دو کاغذ ابر و باد آماده کنیم و عده‌ای زیر آن را امضا کنند و بگوییم تفاهم‌نامه‌ای بسته شده است مناسب نیست تفاهم‌نامه باید دارای خروجی باشد، تفاهم‌نامه بدون خروجی هیچ تاثیری ندارد و تنها شوآف است در سال جدید به دنبال این هستیم تا با مراکز علمی ودانشگاهی که می‌توانند نقش آفرینی موثری داشته باشند تفاهم‌نامه را به امضا برسانیم؛ تفاهم‌نامه‌ها نباید روی کاغذ بمانند یا آن‌ها را برای نشان دادن به چندین نفر در دفترمان بگذاریم این قراردادها باید منجر به خروجی خاص شود.

انتهای پیام/

گفتگو از: مهشید جعفری

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۱۸
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
راستی وام ازدواج گرفتید یا تو نوبت هستید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
حسادت نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
علی برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
والا منم متولد 64 هستم. الانم دانشجوی دکتری زمین شناسیم. تمام مقاطعم رو دانشگاه دولتی بودم و هستم. این آقا توی این مدت چطور فرصت کرده این همه پست بگیره؟؟؟ پس کی درس خونده؟؟؟؟؟؟؟؟
لابد سر همین قضایا بوده که دانشگاه آزاد درس خونده!!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
ما که پارتی نداریم با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و 25سال خدمت هنوز یک کارشناس جزءبا حقوق بخور نمیر هستیم البته این کار در ایران بسیار رایج هست طوری که ما در این مدت 25سال که در یکی از بزرگترین ارگانهای دولتی کار میکنیم شخصی را ندیدیم که بجز پارتی بازی پستی بگیره .البته کاری نمی توانیم بکنیم بجز اینکه بخدا واگذارشان کردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
به فریاد این مردم مظلوم برسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
ژن خوب وبدشوخی بیش نیست رادرقدیم افرادتندرست وعاقل وگرداننده موفق که ازامتیازاتی همچون خوش هیکل وتیرانداز وقوی جثه ودیگرمهارتهای اجتماعی برخورداربودنددرنتیجه صاحب ثروت هم میشدنداسم ورسم داشتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
بابا چه اعتماد به نفسی داره تاالان کجا بودی
ژن خوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
الله اکبر، پسر تا الآن کجا بودی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
آقا پسر تو مگه چند سال سن داری که خدمات چندین ساله علمی داری .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
ایشان از نوابغ هستند.
ژن خوب نداشتن و رییس جمهور بهش دختر داد.
ژن خوب نداشتن و سمت گرفتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
عجب
افسانه
|
United States
|
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
خدایا پسر همسایه ما هم بیکار هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
من مخترع اولین و تنها موتور با سوخت آب در دنیا هستم که از طرف صدا و سیما و شبکه خبر آمدند و با من مصاحبه کردند و در اخبار از اختراع من گزارش گرفتند . امیدوارم ملت فهیم ایران من را به یاد آورده باشید نمیتوانم اسم خودم را بیاورم . اختراع من که موتور ماشین با سوخت آب بود در حیاط خانه ما خاک میخورد و اختراع من را هیچ کدام از وزرای صنعت و وزارت علوم و . . . . اصلأ حمایت نکردند و سازمان محیط زیست با اختراع من که هیچ آلاینده ای ندارد مخالفت کرد . . من از خبرنگاران تقاضا میکنم وقتی یک مخترعی را به در اخبار نشان میدهید پیگیر به تولید رسیدن اختراع او باشید . الان چند سالی است که همه من و اختراعم را فراموش کرده اند . ، تو را به مقدساتتان مخترعین را فراموش نکنید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
بله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
الان میگن ژن خوب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
سن شما تجربه که اشاره شده نشان نمیدهد
ناشناس
|
France
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
عجبااا
خ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
کدام شاخصه علمی دارید شما ؟؟؟
Hosseini
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های انرژی معاونت علمی ریاست جمهوری !!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
پست یه بیماری واگیره
بعدم صب تا شب داد و فریاد میزنن که دولت بزرگه و کارمند و رییس اضافه زیاد داریم و باید دولت کوچیک بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
یا حضرت علی ع تو دربرابر خواهش برادر نابینایت عقیل آتش در کف دستش گذاشتی اینجا وابستگان به برخی مسولین و فرزندان شان بیت المال را غارت می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
اگه بخاطر كارايي ات بوده چرا قبل از اون پست نداشتي ؟
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
اين اقا که کارشناسي ارشد را از دانشگاه ازاد دماوند گرفته و الان هم دانشجوي دکتري دانشگاه ازاد تهران شمال هست پس چطوري اين همه پست گرفته يکي از پست هاش مشاور فداريسون کاراته بوده !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
این هم یک ژن خوب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
افرین درود بر تو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
الان همه چیز دارد بعدا که .................. علی به برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
سابقه علمی از دانشگاه آزاد دماوند؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
میدونی پیاز چند شده ،؟؟!؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
من هم نویسنده ، شاعر ، نقاش، فیلم ساز، مخترع
متفکر، و.... با سه مدرک دانشگاهی در رشته های
مختلف هستم .
آیا جایگاه کاری تورا به من هم میدن؟
با سابقه ی بیشتر از تو.
ژاندارک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
برای مردم مهم نیست شما چه کسی هستید مهم این است چه عملکردی دارید تا وقتی مسئولیت ها هیچ نسبتی با تخصص ها ندارد طبیعتا هیچ مجموعه ای نمیتواند کارآمدی داشته و رضایت شهروندان را جلب کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
با جناق نمیخوای ؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
آفرین این درسته !
افسرده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
بنده پژوهش‌های متعدد علمی دارم و نتایج آن را در مجلات معتبر بین‌المللی به چاپ رساندم. ثبت اختراع دارم و فارع‌التحصیل دانشگاه تهران هستم. با این حال هیج اعتنایی به ما نمی‌شود. بطوریکه که علی‌رغم تایید بنیاد نخبگان و معطلی یکساله، ادارات دولتی حتی من را برای انجام خدمت سربازی نمی‌پذیرند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
خیلی نا امید کننده است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
انشالله مشکلت حل بشه
سیامک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
آقای داماد محترم رییس جمهور! با توجه به سنی که داری توصیه می کنم هیچ وقت سابقه علمی چندین ساله خودت رو به رخ نکشی. نخبه های با سابقه علمي و عملي بسيار بهتر از شما در این کشور زیاد هستند و خیلی هاشون مشکل معیشتی دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
لطفا بفرمایند رتبه شان در کنکور سراسری رشته تجربی چند بود که رشته زمین شناسی را انتخاب کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ضمن تبریک به آقای مهدی زاده وهمه زوجین جوان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
اگر داماد رئیس جمهور نبود باز به این مقام میرسید؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ضمن تبریک به آقای مهدی زاده وهمه زوجین جوان . ولی آقای مهدی زاده بلاخره با یک ژن خوب ازدواج نمودید.انشاءمبارک باشد. وضمن تبریک به ریئس جمهور و همسرشون
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
رزومه علمی ایشون واقعا رزومه خوبیه
همین که حرف دل جوون ها را این بنده خدا میزنه خوبه حداقل باعث میشه نگاه به جوون ها و نخبه ها متفاوت باشه
زندگی شخصی هرکی به خودش مرتبطه
پاسخ ها
شادمان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
واقعا ررزومه ایشون رو بزارید رو سایت ببینیم
اهل فن هست یا نه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
بستگی داره رزومه علمی ایشون رو یک نخبه مطالعه کنه یا یک آدم با سواد معمولی .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
بستگی داره به چه کسی بگید نخبه.
آیا نسبت ها فامیلی در نخبه بودن تاثیر دارد یا نه ؟
سید علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
من که خوشم اومد
امیدوارم موفق باشند
بعضی ها هم سوالاتی اینجا مطرح میکنند که انگار ایشون سی سال هست که سمت رو بر عهده گرفته
صبر کنید نتیجه کار مشخص بشه برادر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
حالا هم مجبوریم صبر کنیم تا ببینیم این گل پسر و آقا داماد شایسته چکار میکنن .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
چشم
ساجد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
واقعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
اصلا داما یه مقام بلند پایه بشی یعنی آقا زاده شدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
عزیزم من هم نخبه هستم اطلاعاتم در حوزه فیزیک حرارت قابل توجه است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ولی شما که داماد رئیس جمهور نیستی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
اصلا چرا شما ها به خواستگاری دختران مقامات محترم نمی روید . همت کنید نرخ ازدواج کم شده . وام سی میلیونی هم که هست . علی برکت الله
س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
منم دکتری دارم با تسلط کامل به 4 زبون انگلیسی فرانسوی روسی واسپانیایی به زور تو دانشگاه تدریس میکنم مقالاتمم از شما خیلی بیشتره و تو کنکور سراسری -ارشدو دکتری رتبم تک رقمی شده ولی الان نهایتش یک استاد دانشگاه هستم و در کنارشم ی دفتر دارم خداروشکر راضیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
دکتر جان الحمدالله وقت دارید که کامنت بنویسی و اخبار مطالعه کنی ...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
مثلا ناراضی باشی فرقی هم میکنه ؟ کار که داری ، جایگاهت هم که خوبه ، دیگه حسودیت واسه چیه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
حالا که شده از اون ژنای خوب . چرا میخواد انکار کنه؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
به هرحال بی دغدغه استخدام شدی؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
چی بگم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
فعلا تا دو سال دیگر باید ساکت بمانیم..
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
همین که هیچی نمیگی خیلی سنگین تری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
سلام بس ماجه بکوئیم بهترین نمرات تحصیلی بالاترین اطلاعات بالاترین طرحهایتاب ودرجه یک داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
برخی کشورها برای به حاشیه کشاندن منابع انرژی فسیلی و ایجاد اشتغال برای مردم خود موضوع انرژی خورشیدی را به راه انداخته اند اما خودشان کار دیگری را دنبال می کنند. برای نمونه فرانسه به تنهایی 63 هزار مگاوات تولید برق هسته ای دارد. (حدود 75 درصد کل مصرف) یعنی بیش از ماکزیمم کل مصرف کشور ما.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
برو کار مکن مگو کار چیست
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ایولا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
اگر وظيفه خودتان را درست انجام بدهيد چه ايرادي دارد که چه نسبتي با چه کسي داريد ولي اگر درست به وظايف عمل نشود بايد برکنار شويد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
حاجی کوتاه بیا . خیلی فنی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
حالا که چی
والله توصیه میکنم به تلاش علمی خودتون ادامه بدید
دنبال پست ومست نباشد.. .. از ژن خوب بودن بپرهیزید
چون امثال شما در داخل و خارج زیادند.
موفق باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
نابغه زیاد تو کشور ولی پارتی ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
حالا که فعلا شانس با شما ياره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ژن خوب
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
زادگاه ایشان شهرستان اهر ارسباران در استان آذربایجان شرقی است . ایشان ژن منطقه محروم کشور را دارند ...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
عزیزم ژن خوب نه ، زن خوب !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ای کاش منم ژن خوب داشتم
ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
احتمالا راست میگه و عاشق شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
خیلی از دکترها هم دارن تو اسنپ کار میکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
دکتری که تو اسنپ کار میکنه یا بیسواده یا هیچی بلد نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
من هیچ نظری ندارم واقعا
فرشاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
والا من هم دکتری دارم و تقریبا هم سن ایشونم و تعداد مقالات و کار پژوهشی بیشتر از ایشونه شبا که از در خونه رئیس جمهور رد میشم برم منزل مترها باید فاصله بگیرم برم نمیدونم ایشون چطوری که هیچ پشتوانه ای نداشته و فقط بر اساس تلاشش بوده به موفقیت رسیده چطوری راهه ولنجکو پیدا کرده و رفته رئیس جمهور بهش دختر داده
واقعا علی برکت اله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ازتو نابغه تر اینقدر توی این کشورپهناورداریم که الان یا افسردگی گرفتن.
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
شما واسه زادگاه خودت اهر ارسباران چکار کردید مردم جنگلهای زیبای ارسباران در شمال غرب کشور را تخریب می کنند و برای خود چوب سوخت و یا زمین زارعی درست می کنند . یک پروژه برای انرژی و اشتغال ، شهرستانی که بیست سال در آن کودکی و زندگی کردید لطفاً انجام دهید. آنها نمی خواهند حق کسی را ضایع کنید فقط حق خودشان را بدهید . به یاد شهید شهرتان شهید سردار حسن باقری (افشردی) به شهرستان محرومتان کمک کنید ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
بدبینی کاری را درستنمی کند بهتر است به نتیجه عمل نگاه کرد اگر فرد ناتوانی باشد باید توسط مردم بزیر کشیده شود اگر مافوق اینکار را نکند ولی اگر موفق باشد باید ب او کمک کرد میخواهد داماد و یا فرزند هر کسی باشد فرقی نداردمهم نتیجه عمل است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
با همین تفکرات به اینجا رسیدیم آخ تا کی آزمون و خطا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
آقای ریئس جمهور دیگه دختر دم بخت نداره؟
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
چطوری بله رو گرفتی ناقلا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
چطو به تو گیر ندادن ها؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
بازم شروع شد قضاوتهاي بيجا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
چي بگم والا ادم نميتونه هيچ قضاوتي بکنه که
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
علی برکت الله .
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
مگه میشه !!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
سرمایه گذاری بیش از حد در بکارگیری صفحات خورشیدی نشان از اتلاف سرمایه ملی دارد. سیل اخیر پاسخی برای این موضوع است.
آیا انجام کارهای زیاد دلیل بر مفید بودن آنهاست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
اقا کم جايگاهي نيست داماد رئيس جمهور شدن کاش من هم داماد رئيس جمهور ميشدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
با اين مدرك و بدون سابقه ي مفيد كاري رفتي و بهت پست به ايييييييين مهمي داده ، حالا ميگي من ژن خوب ندارم؟
عطر گل نرگس 313
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
چطور شده كه توي همين هفت ماه كه داماد رييس جمهور شده، پست هم گرفته اونهم چنين پست علمي و نخبه گرايي با اين سن و سال و بدون هيچ سابقه ي كاري پيشين؟
داماد خان، حتما كه نبايد ‍ژن خوب از پدر و مادر به شما برسه . گاهي وقتها ‍ژن خوب از پدر زن و مادرزن و پدر شوهر و مادر شوهر ميرسه و حتي چه بسا اطرافيان و فاميلهاي دور و نزديك.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
یادمان باشد زود قضاوت نکنیم درخصوص دیگران. شاید هم نخبه باشد خیلی ها با اینکه رتبه برترکنکور بودند ولی درپست های مدیریتی آنچنان موفق نبودند .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
الزاما مدیریت نیاز به رتبه برتر کنکور ندارد.
مدیریت علم است و البته بدون تجربه هم بی فایده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
همین بحث انرژی خورشیدی که اینهمه آنرا علمی جلوه میدهید یکی از گرانترین نوع تولید برق است و متاسفانه به معایب آن توجه نمی شود.
بدیهی است هزینه تولید برق را برای مردم 10 برابر خواهد کرد. آیا این خدمت به مردم است؟ این کار جز وابستگی و افتادن در دام کشورهای پیشرو برای کشورهای مولد انرژی چیز دیگری دارد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
مگه میشه مگه داریم !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
خیلی ها از این آقا بهترن ولی دارند تو اسنپ کار میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
و من سراغ دارم کسانی را که با این شریط بيکارن
طاها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
عزیز جان!
وقتی رفتی درب منزل جناب آقای رییس جمهور؛وقتی که زنگ زدی...
گفتن کیه؟گفتی کی ام؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
گل گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ساعت چی میگه تو دستت؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ژن خوب نباشي و رئيس جمهور بهت دختر بده خيلي حرفه . افرين اقاي روحاني
منم زن ميخوام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
من که باور نميکنم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
جون من این بار رو باور کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
نخبه بودن یا مخترع بودن یا سوابق علمی، دال بر حسن مدیر یت نیست. بد نیست گفته بشه این ستاد چند نفر هستن چقدر بودجه دارن و تا حالا چه عملکردی داشته و چقدر منفعت ایجاد کرده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
چطور شد رفتين در خونه رئيس جمهور براي خواستگاري؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
ژن خوب که ميگن ايشونن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
اگه داماد رئيس جمهورم نبود الان شغلش همين بود؟
دكتر جيم
|
United States
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
داماد عزيز! ههمين حالا صدها نفر هستند كه از نظر علمي و عملي، سطح تحصيلي، كيفيت مدارك، اختراعات و تجارب كاري بسيار بهتر از شما هستند ولي هنوز هم بيكارند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
واقعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
چطور شد که داماد رئيس جمهور شدي؟‌و اقاي روحاني به شما دختر داد؟
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
براي من هم جاي سواله
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
براى من هم جاى سواله يعنى چه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
مگه میشه مگه داریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
حالا که می بینی هم شده ، هم داریم ..
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر