کد خبر: ۶۸۹۸۲۴۲
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۳
امروز صورت گرفت؛

سفیر جدید فرانسه در تهران در آغاز ماموریت خود در کشورمان، رونوشت استوار نامه خود را وزیر امور خارجه تسلیم کرد.

تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید فرانسه به وزیر امور خارجهبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، فیلیپ تیه بو، سفیر جدید جمهوری فرانسه در تهران در آغاز ماموریت خود در کشورمان بعدازظهر روز یکشنبه( ۲۵ فروردین) با جناب آقای دکتر ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و رونوشت استوار نامه خود را وی ایشان کرد.

ظریف در این دیدار ابتدا ضمن اشاره به روابط تاریخی و دراز مدت دو کشور و وجود نگرش مثبت مردم کشورمان در قبال فرانسه، خواستار رفع موانع موجود در روابط بین دو کشور با اتکا به دور اندیشی و خردمندی بین مقامات دو کشور شد. ایشان با اشاره به حضور گروهک تروریستی منافقین در خاک فرانسه آن را یکی از مشکلات موجود بین دو کشور دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از آمادگی کشورمان برای گفتگو و همکاری با مقامات فرانسوی برای حل مشکلات منطقه یاد کرد و ضمن اشاره به تحولات خطرناکی که اخیراً در منطقه شمال آفریقا از جمله لیبی و سودان به وقوع پیوسته، آن را حاصل دخالت برخی از کشور‌های عرب در منطقه دانست.

ظریف در بخش دیگری از این دیدار ضمن انتقاد از بیانیه اخیر G -۷ و اظهار نظر سفیر فرانسه در آمریکا در قبال فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای کشورمان، تداوم این قبیل مواضع را نابود کننده توافق هسته‌ای بین دو طرف دانست.

سفیر جدید فرانسه نیز با اشاره به گفتگو‌های اخیر روسای جمهور دو کشور با یکدیگر، با تاکید بر اراده فرانسه برای ادامه گفتگو‌ها با کشورمان در مورد مسائل منطقه‌ای و بین المللی افزود: موضع و اراده فرانسه همانطوری که در گفتگوی تلفنی رئیس جمهور فرانسه با دکتر روحانی تاکید شد، حضور در برجام، حمایت و اجرای تعهدات آن از سوی دو طرف است. وی با اشاره به انجام تعهدات جمهوری اسلامی ایران در قبال برجام، به تلاش و نقش فرانسه در تاسیس و معرفی اینستکس اشاره کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر