کد خبر: ۶۸۹۸۴۰۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز؛

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: نوروز امسال در مقایسه با نوروز سال گذشته شاهد کاهش ۱۰۰ درصدی فوتی ناشی از حوادث رانندگی در شیراز بودیم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مجتبی زوربخش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت: نوروز سال گذشته هشت نفر براثر تصادفات رانندگی در شیراز فوت کردند، اما این عدد امسال به صفر رسید.

وی، تمهیدات ترافیکی شامل نظارت تصویری، کنترل سرعت، ایمن سازی و اصلاح هندسی معابر را در این آمار موثر دانست و گفت: در آمار فوتی ناشی از حوادث رانندگی طی سال ۹۷ در مقایسه با سال ۹۶ شاهد کاهش ۲۵ درصدی بودیم.

زوربخش افزود: سال ۹۷ تعداد ۱۴۴ نفر براثر حوادث رانندگی در شیراز فوت کردند حال آنکه این آمار در سال ۹۶ حدود ۱۹۱ نفر بوده است.

وی، کاهش ۲۵ درصدی فوتی ناشی از تصادفات رانندگی طی یکسال را نشان دهنده اثرگذاری اقدامات اجرایی شده و تعامل مثبت شهرداری شیراز و پلیس راهور دانست و اظهار کرد: پارسال ۱۷۰ نقطه حادثه خیز شهری در شیراز با همکاری پلیس راهور شناسایی و رفع خطر شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز تصریح کرد: در یکسال گذشته بلوار‌های رحمت، شهید چمران، معالی‌آباد، اتحاد، مولوی، خلیج فارس، جانبازان، حسینی الهاشمی، مدرس، جمهوری، دکتر حسابی، هفت تنان، زینبیه، فرصت شیرازی، والفجر، سرداران و رسول اعظم و میدان پاسارگاد و کمربندی شیراز به عنوان نقاطی حادثه خیز به تجهیزات ترافیکی، نظارت تصویری مجهز و اقدامات اصلاح مهندسی در آن‌ها انجام شد.

زوربخش تجهیز ۱۳ دستگاه خودرو سیار پلیس به دوربین نظارت تصویری را از دیگر اقدامات موثر این حوزه در کاهش سوانح رانندگی عنوان و اضافه کرد: توسعه مرکز کنترل ترافیک و توسعه دوربین‌های نظارت تصویری و کنترل سرعت در نقاط مختلف شیراز، بویژه کمربندی از مهمترین اقدامات در حوزه هوشمند سازی معابر و کاهش تصادفات شهری بوده است.

او با قدردانی از همکاری مردم، پلیس راهور و شهرداری‌های مناطق ۱۱ گانه در یکسال گذشته و نوروز ۹۸، گفت: در یکسال اخیر با اقدامات مناسب آموزشی در حوزه فرهنگ ترافیک، شاهد تفاوت‌های محسوسی هم به لحاظ رفتار‌های ترافیکی عابران پیاده و هم به لحاظ رعایت قوانین رانندگی از سوی رانندگان بودیم. این اقدامات در کاهش سوانح بسیار اثرگذار بوده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به بازنگری مطالعات آموزش فرهنگ ترافیک و تدوین برنامه ایمن سازی این کلانشهر در سال ۹۸، گفت: تلاش می‌کنیم تا همزمان در دو بخش ایمن‌سازی و آموزش ضمن برنامه‌ریزی مناسب، اقداماتی را اجرایی کنیم.
انتهای پیام/م

کاهش جان باختگان سوانح رانندگی در شیراز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر