کد خبر: ۶۸۹۸۸۹۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴

مدیرکل تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته گفت: سیل به ۵۰۰۰ واحد مسکونی مدد جویان کمیته امداد خسارت زده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، ابراهیم بازیان صبح امروز در بازدید از مناطق سیل‌زده لرستان با اشاره به خسارات سیل اظهار داشت: مددجویان تحت حمایت این نهاد در ۱۴ استان آسیب‌دیده از سیل هستند که بیشترین آسیب‌ها مربوط به استان لرستان و خوزستان است.

وی با اشاره به خسارت‌های وارده به منازل مسکونی مددجویان تحت حمایت استان لرستان افزود: با توجه به بررسی و کارشناسی به‌عمل‌آمده تاکنون پنج هزار واحد آسیب‌دیده که از این تعداد هزار و ۵۰۰ واحد تخریب کاملاً تخریب‌شده است و سه هزار و ۵۰۰ واحد نیاز به تعمیرات دارد.

مدیرکل تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد عنوان کرد: ارزیابی کارشناسان این نهاد در روستا‌های فاقد راه نیز انجام می‌شود؛ هرچند گزارش خسارات سیل به شهر‌های شمالی کشور فعلاً قطعی نیست و راه زمینی بعضی روستا‌ها هنوز بسته است، ولی پیش‌بینی می‌شود بیش از ۳۰ هزار واحد مسکن مدد جویان کشور مورد آسیب و تخریب قرار بگیرد که از این تعداد ۲۰ هزار واحد تعمیرات جزئی حمام، سرویس بهداشتی، دیوار‌های حائل و... است و ۱۰ هزار واحد نیز باید مورد تخریب و بازسازی قرار گیرد.

وی بیان کرد: در استان‌های شمالی مثل خراسان شمالی، مازندران و گلستان، کار تعمیرات را شروع و از مرحله ارزیابی نیز عبور کرده‌ایم که امیدواریم ظرف هفته آینده نیز تعمیرات در لرستان آغاز شود.

بازیان سیل عبرتی شد تا مدیران شهری و برنامه ریزان در بحث جابه‌جایی این منازل اقدام جدی انجام دهند؛ به‌محض جابه‌جایی و تثبیت مکان منازل مسکونی تخریبی، کمیته امداد آمادگی دارد پنج هزار واحد را که بیش از هزار و ۵۰۰ واحد ساخت منازل شهری و روستایی بوده را انجام دهد.

وی گفت: برنامه زمانی ما ۳ الی ۹ ماهه است و بخشی که مربوط به تعمیرات است در طول سه ماه در کل کشور انجام می‌دهیم و بخشی که مربوط به احداث منازل شهری و روستایی است حداکثر ۳ الی ۶ ماه یعنی تا قبل از دی‌ماه، انجام می‌گیرد.

مدیرکل تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد تصریح کرد: از تسهیلات و بلاعوض دولت به نحو مناسبی استفاده می‌کنیم و کمک‌های مکمل را هم برای تکمیل و تجهیز ساختمان مددجویان خواهیم داشت؛ در بحث اسکان موقت مدد جویان نیز برحسب تدابیر استانی، اگر نیاز به اسکان موقت باشد تا آماده شدن ساختمان مسکونی همکاری لازم را خواهیم داشت.

انتهای پیام/پ

بازسازی منازل تخریب شده در پلدختر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر