کد خبر: ۶۸۹۹۱۵۳
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
در نشست اعضای فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس با ظریف؛

نمایندگان ​در نشست اعضای فراکسیون دیپلماسی با ظریف خواستار تحرک بیشتر وزارت امورخارجه در حوزه دیپلماسی اقتصادی شدند.

درخواست نمایندگان برای تحرک بیشتر وزارت امورخارجه در حوزه دیپلماسی اقتصادیبه گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان عضو فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی در نشست ۳ ساعته که یکشنبه شب (۲۵ فروردین) در محل وزارتخارجه برگزار شد، در دیدار با محمدجواد ظریف و معاونان وزارت خارجه، مهمترین موضوعات حوزه دیپلماسی و روابط بین الملل مورد بحث و بررسی قرار دادند.

مصطفی کواکبیان رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی در این نشست بر ضرورت انسجام داخلی در پاسخ به تحرکات خارجی، پرهیز از هرگونه افراطی گرایی، تداوم تعقل در دیپلماسی و مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا تاکید کرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ​در این دیدار خواستار تحرک بیشتر وزارت امورخارجه در حوزه دیپلماسی اقتصادی شدند.

در ادامه این نشست انصاری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه گزارشی از عملکرد این حوزه و تنگنا‌ها و مشکلات آن ارایه و تاکید کرد که قوانین و مقررات اقتصادی جهت جذب سرمایه‌های خارجی و فعالیت‌های تجاری باید فورا بازنگری و تسهیل شود. همچنین عباس عراقچی تحلیلی از وضعیت مسایل بین الملل و مذاکرات ایران با اروپا درباره برجام ارائه کرد.

ضرورت اجرایی شدن FATF و بررسی اجرای اینستکس، مواضع اخیر کشور‌های اروپایی از جمله فرانسه و آلمان درباره برجام و اقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران و تحرکات برخی کشور‌های منطقه از مهمترین مباحث این نشست بود.

در ادامه ظریف دلایل استعفای سال گذشته خود را به اطلاع نمایندگان رساند و تاکید کرد که وزیر امور خارجه مسئول دستگاه دیپلماسی نظام است و منافع ملی کشور را این نگاه می‌داند. ایشان همچنین با توجه به تغییرات در برخی معاونت‌های وزارت خارجه، برنامه و تصمیمات جدید این وزارتخانه را برای نمایندگان شرکت کننده در این دیدار تبیین کرد.

در ادامه این نشست مصطفی کواکبیان رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از خدمات پناهی آذر معاون سابق امور پارلمانی وزارت خارجه و استقبال از انتصاب جابری انصاری معاون جدید، افزود؛ مجلس شورای اسلامی اقدام اخیر امریکا در مورد سپاه پاسدران را خلاف اصول بین‌الملل می‌داند و تاکید می‌کند ملت ایران با هوشیاری از منافع خود دفاع خواهد کرد و در دام افراطی گری جنگ طلبان و دشمنان ایران نخواهد افتاد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر