کد خبر: ۶۸۹۹۲۹۸
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷

معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی اصفهان از تشکیل ستاد امدادرسانی به هموطنان سیل زده در دانشگاه صنعتی اصفهان و ارسال ماشین آلات سنگین و دیگر اقلام امدادی به مناطق سیل زده خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، امین اله معصومی، معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: با تشکیل ستاد امدادرسانی به هموطنان سیل زده در دانشگاه صنعتی اصفهان، ضمن ارسال دو دستگاه ماشین آلات سنگین، چندین تن مواد غذایی، فرش، موکت، پتو و دیگر اقلام به مناطق سیل زده، بخشی از حقوق اعضای هیئت علمی و کارکنان نیز به منظور کمک به این عزیزان اختصاص یافت.
وی با اشاره اقدامات ویژه این دانشگاه به منظور همیاری وکمک به هموطنان سیل زده افزود: این اقدامات شامل تسهیلاتی برای دانشجویان ساکن این مناطق، ارسال هدایای نقدی و غیر نقدی و نیز تجهیزات و ماشین آلات سنگین دانشگاه صنعتی اصفهان است.

امین اله معصومی افزود: با اعلام وقوع بحران در برخی استان ها، معاونت آموزشی این دانشگاه پیش از زمان بازگشایی دانشگاه در سال جدید یعنی ۱۷ فروردین ماه با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن ابراز همدردی با هموطنان عزیز سیل زده، غیبت دانشجویان ساکن در این مناطق را در هفته نخست کلاس‌ها مجاز و نیز غیبت در کلیه امتحانات تا پایان فروردین ماه را مجاز و قابل جبران اعلام کرد.
 
 


برپایی موکب دانشگاه صنعتی اصفهان در لرستان

 
 
 
وی با بیان این که در روز‌های آغازین بازگشایی دانشگاه صنعتی اصفهان، ستاد امدادرسانی به هموطنان سیل زده، با محوریت اداره تدارکات این دانشگاه تشکیل شد، افزود: با شکل گیری این ستاد و نیز ایجاد موکب دانشگاه صنعتی اصفهان در شهرستان معمولان استان لرستان، تاکنون کمک‌های قابل توجهی از سوی دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان به شهر‌های سیل زده کشور به ویژه در استان‌های لرستان و خوزستان سرازیر شده است.
معاون اداری و مالی دانشگاه صنعتی اصفهان اضافه کرد:تاکنون ده‌ها نفر از دانشجویان این دانشگاه در قالب گروه‌های جهادی به مناطق سیل زده کشور اعزام شده اند و با تسهیل فرآیند اداری برای کارکنان متقاضی خدمت در این مناطق مبنی برعدم نیاز به اخذ مرخصی توسط آنان، طی روز‌های آتی کاروانی جهادی از کارکنان جهادگر، توانمند و متخصص دانشگاه صنعتی اصفهان در زمینه‌های مختلف و مورد نیاز به این مناطق اعزام خواهد شد.

معصومی ادامه داد: طی هفته گذشته دو محموله بزرگ شامل ۷ تن برنج، ۵ هزارقرص نان، ۲ تن آرد، بیش از ۶۰ حلب روغن نباتی، ۲۵۰ قوطی رب گوجه فرنگی، ۲۰۰ کیلوگرم گوشت گرم، حدود ۳ هزار متر مربع موکت و بیش از ۵۰۰ تخته پتو و ۱۰ تخته فرش ۱۲ متری اهدایی دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان به این مناطق ارسال شده است.

وی با اشاره به نگاه ویژه مدیریت دانشگاه صنعتی اصفهان نسبت به این حادثه تأسف بار، افزود: دو دستگاه ماشین آلات سنگین متعلق به این دانشگاه شامل یک دستگاه کامیون ولوو ۱۰ تن و نیز یک دستگاه لودر به منظور تسهیل امدادرسانی به هموطنان عزیز سیل زده به استان لرستان اعزام شده است.
 


تلاش جهادی دانشجویان برای کمک به سیل زدگان

 
وی ادامه داد: در بخش کمک‌های نقدی، بیش از ۲۰۰ میلیون ریال توسط گروه‌های خودجوش در سطح دانشگاه صنعتی اصفهان به منظور تهیه اقلام مورد نیاز جمع آوری گردید، ضمن این که تعداد قابل توجهی از اعضای هیئت علمی و کارکنان این دانشگاه یک تا چند روز از حقوق خود را به منظور کمک به هموطنان عزیز سیل زده اعطاء نموده اند که با توجه به ادامه این حرکت خداپسندانه، روند انجام امور اداری و تجمیع این مبالغ در آینده نزدیک انجام و اطلاع رسانی خواهد شد.
معصومی با اشاره به فعالیت‌های ارزشمند در بخش‌های دانشجویی این دانشگاه به منظور کمک به هموطنان عزیز سیل زده، تصریح کرد: مجموعه‌های دانشجویی با محوریت کانون هلال اهمر دانشگاه تاکنون قریب به ۱۰۰ میلیون ریال کمک‌های نقدی به همراه مقادیر قابل توجهی اقلام غیر نقدی جمع آوری و به هموطنان سیل زده اعطاء نموده اند که این روند نیز همچنان ادامه دارد.
معصومی درپایان افزود: در راستای حمایت‌های علمی و تحقیقاتی دانشگاه، مجموعه‌ای متشکل از استادان و پژوهشگران دانشگاه صنعتی اصفهان در حال بررسی به منظور ارائه راه حل‌های مناسب علمی در زمینه هدایت و جمع آوری آب‌های سطحی و نیز مقاوم سازی مناطق سیل زده، در کوتاه مدت و بلند مدت هستند.

انتهای پیام/ی
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر