کد خبر: ۶۹۰۰۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری کارگاه آموزشی شیوه‌های نوین موزه داری منطقه شمال غرب کشور در روز‌های ۲۸ و ۲۹ فروردین جاری در تبریز خبر داد.

برگزاری کارگاه آموزشی شیوه‌های نوین موزه داری شمالغرب در تبریزبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،آبدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران، گفت: کارگاه آموزشی با حضور روسای موزه ها، امنای اموال و کارشناسان موزه‌های شمال غرب کشور در پنج محور شامل اجتماعی نمودن موزه ها، نقش آموزشی موزه ها، سناریو و محتوای موزه ها، رویدادسازی در موزه‌ها و بازاریابی و اقتصاد در موزه‌ها برگزار خواهد شد.

وی محل برگزاری این کارگاه آموزشی را سالن اجتماعات موزه آذربایجان اعلام کرد.

آبدار با بیان اینکه موزه‌ها امروز تلاش دارند تا به صورت شبکه‌ای گسترده از واحد‌های فرهنگی به یکدیگر نزدیک شده و سازماندهی مطلوبی پیدا کنند، افزود: در همین راستا شورای بین المللی موزه‌ها (ایکوم) شعار سال ۲۰۱۹ را 'موزه‌ها در جایگاه کانون‌های فرهنگی؛ آینده سنت ها' انتخاب کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه موزه‌ها می‌توانند به عنوان میراث بانان فرهنگی واسطه‌ای برای حفظ و انتقال سنت‌ها از نسل‌های گذشته به نسل‌های آینده باشند، لذا موزه‌ها ضمن توجه به ماموریت‌های بنیادین خود از جمله جمع آوری، حفاظت، ارتباط، پژوهش و نمایش آثار، باید دامنه فعالیت‌های خود را به سوی جامعه‌ای که درون آن فعالیت می‌کنند، نزدیک‌تر کنند.

آبدار اضافه کرد: با توجه به اهمیت گسترش فعالیت موزه‌ها در ابعاد مختلف اجتماعی، امور موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی استان با همکاری اداره کل موزه‌های کشور اقدام به برگزاری کارگاه مزبور با حضور مدیرکل امور موزه‌های کشور و اساتید برجسته موزه داری کرده است.

آذربایجان شرقی با داشتن ۲۳ موزه قطب موزه داری کشور به شمار می‌رود که از این تعداد ۱۹ مورد در تبریز قرار دارد.

 

انتهای پیام/ش

کارگاه آموزشی شیوه‌های نوین موزه داری شمالغرب در تبریزبرگزار می شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر