کد خبر: ۶۹۰۰۲۰۴
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک از دفن اصولی پسماندهای عفونی شهر اراک طی هفته‌های آینده خبر داد.

دفن اصولی پسماندهای عفونی شهر اراک طی هفته‌های آیندهبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛ حمیدرضا قناتی، سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک گفت: طی هفته‌های آینده نوید دفن اصولی پسماند‌های عفونی و پزشکی شهر اراک به همشهریان خواهد رسید.

حمیدرضا قناتی با اشاره به ابلاغ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در سال ۱۳۹۵ در بحث تجمیع پسماند‌های کلانشهر اراک با شهرستان‌های اطراف آن، گفت: بر اساس این ابلاغیه محل دفن اراک به‌ عنوان محل تجمیع پسماند در نظر گرفته شد و تمهیداتی از سال ۹۴ جهت احداث ترانشه مهندسی دفن انجام شد و پس از انجام مطالعات آن در انتهای سال ۹۵ حفر ترانشه انجام شد.

قناتی با اشاره به سیاست‌گذاری دولت جهت تجمیع محل‌های دفن زباله، تأکید کرد: پیش‌بینی می‌شود که اگر میزان زباله تجمیعی در محل دفن اراک به حدود ۸۰۰ تن برسد، بتوان از سیستم‌های جدید جهت تبدیل پسماند شهری به برق استفاده کرد که این کار آلودگی بسیار کمتری نسبت به روش‌های سنتی دفن زباله خواهد داشت و دغدغه آلودگی پسماند شهری را هم برطرف می‌کند.

وی در پایان، به تولید پسماند‌های عفونی توسط مطب‌های خصوصی سطح شهر اراک، اشاره کرد و گفت: بحث جمع‌آوری، مدیریت و انتقال این زباله‌ها به محل دفن توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد که در جلسه آتی در دانشگاه علوم پزشکی این موضوع به‌صورت کامل معین می‌شود.

انتهای پیام/ ر

مدیریت و انتقال زباله‌ها به محل دفن توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر