کد خبر: ۶۹۰۰۴۲۵
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز خبر داد:

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز گفت: دشت ریواس در این شهرستان ظرفیت بسیار خوبی برای گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت است.

گیاه ریواس جلوه بسیار زیبا از طبیعت در مهریزبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، سید علی باقری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهریز گفت: مرغوبیت ریواس دشت علی آباد و ارزش بالای خوراکی آن موجب شده تا بهره‌برداری از این گیاه برای مصرف خوراکی در سطح ۱۰ هکتار در مرتع تابستانه چاه ترش انجام شود.

وی افزود:گیاه ریواس گیاهی خوراکی با فیبربالا  و به صورت خودرو از اوایل فروردین و اردیبهشت ماه درمراتع ارچلان و کوه چاه ترش و بازرگان علی آباد چهل گزی مهریز می‌روید.

دشت  ریواس یکی از مناطق گردشگری مهریز

رضا زارع زاده فرماندارشهرستان مهریز گفت: این دشت یکی از مناطق گردشگری مهریز به شمار می‌رود که همچون نگینی سرخ می‌درخشد و جلوه بسیار زیبایی از طبیعت به نمایش می‌گذارد و با چشم انداز رویایی خود توجه گردشگران و رهگذران را به سوی خود جلب می‌کند.

زارع زاده افزود: با توجه به بارندگی‌های زمستانه و بهاره امسال این دشت از طبیعت بسیار خوبی برخوردا است و دشت ریواس روستای علی آباد چهل گزی ظرفیت بسیار خوبی برای گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت است و این یک سایت گردشگری محسوب و ظرفیت بالای گردشگری دارد.

انتهای پیام/ی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر