کد خبر: ۶۹۰۰۴۶۸
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

سخنگوی شورای شهر تهران درباره مصوبات امروز این شورا توضیحاتی داد.

سخنگوی شورای شهر تهران:به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در حاشیه جلسه امروز شورا و در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز سه موضوع در دستور کار قرار گرفت که مورد اول رسیدگی به پرونده‌های تشخیص باغ بود.


بیشتر بخوانید؛ صدور پروانه ساخت و ساز در ۶۲ باغ واقعیت ندارد


سخنگوی شورای شهر تهران افزود: هر فردی باید برای دریافت مجوز ساخت و ساز از یک سری فیلتر‌ها گذر کند که یکی از آن‌ها باغ بودن و یا نبودن زمین مورد نظر است.

اعطا ادامه داد: دومین بحثی که در دستور شورای شهر قرار گرفت ارائه پرونده نامگذاری برخی معابر از سوی کمیسیون مربوطه بود.

وی گفت: اصل کلی برای نامگذاری معابر شهری حفظ هویت محل است که در این باره بنا به تشخیص شورای شهر شهر تهران برخی نامگذاری‌ها به نام شهدا، اساتید، فرهنگ و هنر و ... انجام می‌شود.

اعطا ادامه داد: سومین مصوبه امروز شورا لایحه تامین منابع پروژه‌های توسعه و بازسازی تاسیسات آب شهر تهران بود.

سخنگوی شورای شهر تهران اضافه کرد: با توجه به عدم گزارش دقیق آب و فاضلاب نسبت به اقدامات صورت گرفته در مدت یک سال و نیم گذشته تصمیم شورا بر این شد که این لایحه فعلا مسکوت بماند تا همکاران ما در آب و فاضلاب گزارش دقیقی از عملکرد خود ارائه دهند.

سخنگوی شورای شهر گفتک در جلسه امروز همچنین ۱۰ پرونده مورد بررسی قرار گرفت که ۴ یا ۵ پرونده باغ بودند و مابقی در زمره باغات شناخته نشدند.

سخنگوی شورای شهر ادامه داد:در تشخیص یک باغ آیین نامه مصوب مدنظر قرار می‌گیرد که در آن ۵ فاکتور لحاظ شده است.

وی گفت: در بعضی از موارد شاهد هستیم که ملک فاقد درخت است، اما از لحاظ کار کارشناسی آن زمین در زمره باغات است که در این خصوص و برای رفع ابهام همکاران در کمیسیون معماری و شهرسازی خواسته شده طرحی در رابطه با چگونگی برخورد شورا با این زمین ها طراحی کنند.

اعطا گفت: شورا با استفاده از این طرح می تواند تصمیمات درستی  در مورد رای دهی به پلاک‌های ثبتی و باغ بودن یا نبودن آن بگیرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر