کد خبر: ۶۹۰۰۴۹۶
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
دبیر انجمن علمی شهر هوشمند یزد خبرداد:

دبیر انجمن علمی شهر هوشمند یزدگفت: اولین ایده شو هوافضا با محوریت توسعه پهپاد‌های شهری در شهر جهانی یزد برگزار می‌شود.

۳۰ فروردین ماه زمان برگزاری اولین ایده شو هوافضا در یزدعلیرضا عابدینی دبیر انجمن علمی شهر هوشمند یزد در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، گفت: انجمن کارآفرینی دانشگاه یزد با همکاری مرکز خلاقیت‌ها و نوآوری شهرداری یزد برگزار کننده اولین ایده شو هوافضا با محوریت توسعه پهپاد‌های شهری در شهر جهانی یزد خواهند بود.

وی افزود: این رویداد که در تاریخ ۳۰ فروردین ماه برگزار می‌شود میزبان ایده پردازانی خواهد بود که با توجه به کارایی‌های متنوع پهپاد‌ها اقدام به ارائه راهکار‌های حل معضلات شهری خواهند کرد.

عابدینی گفت: در این پیش ر ویداد برگزار شده، امینی مقدم رئیس مرکز نوآوری و خلاقیت‌های شهرداری یزد از پناسیل بالای این مرکز برای همکاری با ایده پردازان و فعالین حوزه شهری خبر داد و بیان کرد ما پذیرای طرح‌هایی هستیم که بتواند باعث مشارکت بیشتر شهروندان در توسعه و پویایی یزد جهانی شود.

وی بیان کرد: بحث در حوزه اینترنت اشیاء، تعریف جامع از مفهوم اینترنت اشیاء و اهمیت آن در حوزه مدیریت شهری در آینده نزدیک، توسعه اینترنت اشیاء برای کنترل پهپاد‌ها و جمع آوری داده‌ها و ایجاد شبکه داده‌ها از جمله مباحثی بود که در این پیش رویداد مورد بحث قرار گرفت.

دبیر انجمن علمی شهر هوشمند یزد عملکرد پهپاد‌ها در رفع چالش‌های شهری و توسعه این تکنولوژی‌ها را یکی از راهکار‌های کم هزینه و پُر بازده توسعه شهری دانست و گفت: می‌توان از پهپاد‌ها در شاخه هایی، چون محیط زیست، پایش ساخت و ساز‌های شهری، بحران‌های طبیعی و غیر طبیعی، امنیت عمومی و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد که به مراتب کارآمدتر از بسیاری از روش‌های فعلی خواهند بود.

انتهای پیام/ی

 برگزاری اولین ایده شو هوافضا  ۳۰ فروردین ماه در یزد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر