کد خبر: ۶۹۰۰۸۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۱

سطح تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۶۲ سانتیمتر افزایش یافته است.

دریاچه ارومیه رو به احیا رفته استبه گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس مطالعات پایه منابع آب کارگروه احیای دریاچه ارومیه سطح تراز دریاچه ارومیه تا به امروز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۶۲ متر افزایش را نشان می‌دهد، بر همین اساس حجم آب موجود در دریاچه نیز با افزایش ۳.۶۱ میلیارد مترمکعبی رو به رو بوده است.
بیشتر بخوانید؛ دریاچه ارومیه با بارش‌های اخیر رو به احیا رفت
بر اساس گزارش‌های کارگروه احیای دریاچه ارومیه، تراز سطح آب دریاچه در روز ۲۵ فروردین ماه به ۱۲۷۱.۳۶ سانتیمتر از سطح دریا رسید. این تراز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۶۲ سانتیمتر افزایش و نسبت به میانگین دراز مدت ۳.۲۷ متر کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش وسعت دریاچه ارومیه در روز ۲۵ فروردین ماه سال جاری ۲۸۶۹.۵۳ کیلومتر مربع بود که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۲۲۷۶.۸۶ کیلومتر مربع کاهش و نسبت به میانگین دراز مدت ۱۶۴۵.۳۵ کیلومتر مربع کاهش یافته است.

لازم به ذکر است که حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در روز ۲۵ فروردین ماه سال جاری، ۳.۶۱ میلیارد مترمکعب بوده است که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۱.۹۹ میلیارد مترمکعب افزایش داشته و نسبت به میانگین دراز مدت ۱۲.۴۷ میلیارد مترمکعب کاهش یافته است؛ بنابراین تراز سطح آب دریاچه ارومیه در تاریخ ۲۵ فروردین ماه سال ۹۸ حدود ۱۲۷۱.۳۶ متر و وسعت دریاچه ۲۸۶۹ کیلومتر مربع را نشان می‌دهد.

گفتنی است؛ عملیات اجرایی طرح ملی نجات دریاچه از سال ۹۳ آغاز شده است.

انتهای پیام/

احیای دریاچه ارومیه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر