کد خبر: ۶۹۰۰۸۵۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
به پیشنهاد وزیر ارشاد؛

نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جدید با موضوع بررسی وضعیت مناطق سیل زده کشور و گزارش دستگاه‌های عضو شورا تشکیل شد.

کارگروه رسیدگی به امور فرهنگی مناطق سیل زده تشکیل می‌شودبه گزارش گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جدید با موضوع بررسی وضعیت مناطق سیل زده کشور و گزارش دستگاه‌های عضو شورا درباره برنامه ریزی‌های صورت گرفته در زمینه اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی در این مناطق، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.

در این جلسه سیدعباس صالحی با تقدیر از اقدامات ارزشمند دستگاه‌ها در زمینه خدمات رسانی به مناطق سیل زده بیان کرد: ما در گزارش‌های مطرح شده شاهد هستیم که دستگاه‌ها اقدامات خوبی در این مناطق انجام داده اند؛ با توجه به این که دستگاه‌ها در حوزه فرهنگی هم باید اقدامات شایسته‌ای داشته باشند، نیاز است که هم افزایی وجود داشته باشد تا همه دستگاه‌ها در یک محل متمرکز نشوند و در جا‌هایی که نیاز بیشتری احساس می‌شود، خدمت رسانی انجام شود.

وی در ادامه بیان داشت: حیطه‌های مختلفی در حوزه فرهنگی محض یا حوزه‌های اجتماعی وجود دارد که دستگاه‌های فرهنگی در آن مسئولیت دارند و باید با هم افزایی در مراحل پیشگیرانه، حین بحران و پسابحران با برنامه ریزی‌های مختلف ایفای نقش کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور با تأکید بر ضرورت تعامل میان دستگاهی، برای سرعت بخشیدن به فعالیت‌ها و ایجاد هم افزایی میان دستگاه‌های فرهنگی عضو اظهار داشت: پیشنهاد می شود کارگروهی با ترکیب نمایندگان دستگاه‌های ذیربط فرهنگی به منظور مشارکت و همکاری با وزارت کشور با دبیری دبیر شورای فرهنگ عمومی تشکیل شود.

وی با اشاره به اقدامات وزارت متبوعش در زمینه حادثه سیل گفت: لازم است روسای سازمان‌های حج و زیارت، اوقاف و امور خیریه، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه اقدامات فرهنگی در قبال حادثه سیل در این کارگروه حضور داشته باشند.

وی بیان داشت: امیدوارم این کارگروه به سرعت آغاز به کار کند تا اقدامات هماهنگ فرهنگی با تقسیم کار ملی در مناطق سیل زده صورت گیرد.

در پایان صالحی با تقدیر از زحمات دستگاه‌های مختلف و نیرو‌های خودجوش و مردمی که به صورت شبانه روزی در این عرصه حضور جهادی و مؤثر داشته اند، گفت: سیل اخیر اگرچه باعث ایجاد خسارت فراوانی در کشور شد، اما در عین حال تراز اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی و همبستگی ملی را به نحو چشمگیری افزایش داد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر