کد خبر: ۶۹۰۰۹۰۲
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
قوامی در موافقت با طرح حمایت مجلس از سپاه:

نماینده مردم اسفراین گفت: ملت ایران دخالت آمریکا را در کودتای ۲۸ مرداد فراموش نکرده است و اینکه در آن شرایط نفت را ملی کردیم، اما آمریکا با دخالت‌های خود سعی کرد از نفت منافعی را کسب کند.

ملت ایران دخالت آمریکا را در کودتای ۲۸ مرداد فراموش نکرده استبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در جلسه علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه ۲۷ فروردین) مجلس شورای اسلامی در موافقت با طرح اقدام متقابل در برابر اعلام نام سپاه به عنوان سازمان تروریستی توسط آمریکا، گفت: هفته گذشته نمایندگان مجلس همایش باشکوهی را با پوشیدن لباس سپاه پاسداران از خود نشان دادند که روز‌های اول انقلاب را یادآور شدند لذا این طرح با همان اساس و در راستای اقدام متقابل برای اعلام سپاه که یک نهاد پاسدار ارزش‌های انقلاب اسلامی است به عنوان تروریست است.

وی افزود: آمریکا هرازگاهی که ملت ما در راستای استقلال حرکت می‌کرد به این دلیل که به دنبال سلطه است تلاش کرد تا به عناوین مختلف ما را از استقلال دور کند.

نماینده مردم اسفراین تصریح کرد: ملت ایران دخالت آمریکا را در کودتای ۲۸ مرداد فراموش نکرده است و اینکه در آن شرایط نفت را ملی کردیم، اما آمریکا با دخالت‌های خود سعی کرد از نفت منافعی را کسب کند.

قوامی امروز مبارزه اصلی ما با آمریکا، مبارزه با سلطه است، اگر آمریکا این اقدام را انجام دهد ما هم مطابق با پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی، اقدام متقابل انجام می‌دهیم. اقدام آمریکا در تضعیف صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی است و چون این رژیم برخلاف اصول مسلم حقوق بین‌الملل، سپاه پاسداران را که مطابق اصل یکصد و پنج قانون اساسی، یکی از ارکان دفاعی کشور است به گونه‌ای که این سازمان مهم مدافع انقلاب است، تروریست معرفی کردند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: به موجب این قانون ما هم نیرو‌های فرماندهی مرکزی آمریکا را که در واقع عامل نظام سلطه هستند و سازمان‌های تحت اختیار این فرماندهی را تروریست اعلام می‌کنیم و هرگونه کمک با این نیرو‌ها را همکاری با تروریست معرفی خواهیم کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر