کد خبر: ۶۹۰۰۹۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۱

در اثر بارندگی‌های اخیر طبق پیش‌بینی و برآورد اولیه در بخش کشاورزی ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و در حوزه راه‌های روستایی عشایری ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خسارت وارد شد.

بشیری‌زاده فرماندار درمیان گفت : از ابتدای هفته جاری تا عصر روز دوشنبه در ایستگاه‌های اسدیه 55 میلی‌متر، خلف 33 میلی‌متر، درمیان 47 میلی‌متر، قهستان 21 میلی‌متر، منصور آباد 15 میلی‌متر، گزیک 33 میلی‌متر، کلاته گاویج 63 میلی‌متر، دستگرد 45 میلی‌متر و مورتیغ 46 میلی‌متر بارش باران به ثبت رسیده که بر اثر آن روان‌آب‌ها در رودخانه‌ها جاری و مسیل‌ها سیلابی گشته است.

وی افزود : براثر بارندگی‌های اخیر خسارت جانی در شهرستان نداشته‌‌ایم اما خساراتی به بخش‌های کشاورزی به میزان 4 میلیارد و 500 میلیون تومان و حوزه راه‌های روستایی و عشایری به میزان 2 میلیارد و 500 میلیون تومان وارد شده و به تعدادی منزل مسکونی نیز خسارت رسیده که کارشناسان بنیاد مسکن در حال برآورد خسارت هستند.

کریمان خراسانی ، فرماندار نهبندان هم گفت: با توجه به اخطاریه‌ها و هشدارهایی که از قبل در شهرستان داده شده بود شاهد خسارات زیادی نبودیم و این شهرستان تلفات دامی و جانی ما صفر بود و تنها چند خانه دچار آبگرفتگی شد.

وی از خسارات به راه‌های روستایی و محورهای مواصلاتی خبر داد و افزود: تیم‌های ارزیاب در مناطق حضور دارند اما آنچه برآورد اولیه داریم این است که با همکاری مردم و مدیریت بحرانی که پیش‌بینی شده بود خسارات در نهبندان زیاد نبوده است.

کریمان خراسانی گفت : تخلیه روستا نداشتیم تنها در چاه ژاله سه خانه تخریب شد که اهالی روستا را داخل چادر اسکان دادیم و در معدن حاجات، چاه ژاله‌ای و کوه لوله به دلیل حجم زیاد آب خساراتی به راه‌ها وارد شده است.

فرماندار نهبندان تصریح کرد: بندهای خاکی و سدها با آن که سرریز شده بود اما به خوبی مدیریت شدند.

انتهای پیام/ک

سیل خسارت زیادی به شهرستان نهبندان وارد نکرد

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر