کد خبر: ۶۹۰۱۱۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۳:۲۶

صدر اعظم آلمان ضمن اینکه کلیسای نوتردام پاریس را میراث مشترک اروپایی دانست از آمادگی کارشناسان آلمانی در بازسازی آن خبر داد.

آمادگی آلمان برای کمک به بازسازی کلیسای نوتردام پاریسبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان اعلام کرد: «کلیسای نوتردام نه تنها نماد مسیحیت در فرانسه است بلکه به مثابه میراث مشترک اروپایی نیز برای ما از اهمیت برخوردار است.»

صدر اعظم آلمان گفت: «با کمال میل حاضریم به طور اشتراکی و به مدد تجربه و به کمک کارشناسان آلمانی و همین طور همکاری وزیر فرهنگ آلمان با فرانسه، در بازسازی کلیسای نوتردام تبادل نظر داشته باشیم.»

روز دوشنبه آتش‌سوزی هولناکی در کلیسای نوتردام به وقوع پیوست که باعث فروریختن برج ناقوس و سقف این کلیسای متعلق به قرون وسطی شد. سقف ۸۰۰ ساله این کلیسا که مربوط به قرن سیزدهم بود، کاملا سوخته است.

سخنگوی کلیسای نوتردام در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد پس از فرو ریختن برج ناقوس، آتش به تمام بدنه ساختمان کلیسا سرایت کرد. هنگام بروز آتش‌سوزی کارگری در محل حادثه حضور نداشت.

کلیسای جامع نوتردام در جزیره «سیته» بر روی رود «سن» و در مرکز پاریس واقع شده است. هر سال ۱۳ میلیون نفر از این کلیسا بازدید می‌کنند. بخشی از این کلیسا توسط جنگل احاطه شده است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر