کد خبر: ۶۹۰۱۲۲۱
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۱
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: افزایش درآمد‌های غیر نفتی مانند مالیات مشخصه شاخص اقتصاد پویاست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ، هوشنگ صیدالی مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران دردیدار با مدیرکل امورمالیاتی کهگیلویه وبویراحمد به حیاتی بودن نقش پرداخت مالیات در تامین منابع مالی کشور اشاره کرد و گفت: در شرایطی که مقوله کاهش وابستگی به اقتصاد نفتی نیازی ضروری است، باید رویکرد وصول مالیات به شناسایی منابع و فعالیت‌های غیرنفتی باشد درحالی که هنوز بخش زیادی از درآمد‌های مالیاتی مربوط به نفت است.

وی با بیان اینکه جذب سرمایه و اجرای طرح‌های جدید لازمه حرکت در مسیر توسعه اقتصادی افزایش درآمد و وصول مالیات است که در شرایط کنونی محدودیت‌های زیادی برای تحقق این اهداف وجود دارد.

صیدالی  بیان کرد: کمک به رونق تولید، توسعه خدمات رفاهی و عمرانی منطقه از اولویت شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است.

وی نبود مراکز بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های توانمند در بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد را یادآور شد و اظهار داشت که این خلاء توقعات زیادی را برای جبران نیاز‌های دیگر بخش‌ها متوجه شرکت بهره برداری نفت و گاز کرده است.

شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از شرکت‌های مهم زیر مجموعه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ایران است.

این شرکت با بهره گیری و توانمندی از ۱۰ واحد بهره برداری، پنج کارخانه نمک‌زدایی در مدار، ۲ کارخانه نمک‌زدایی در دست اقدام، ۱۱ ایستگاه فشار و تزریق گاز، سه مجتمع بزرگ پالایشگاهی گاز و گازمایع، سیستم گاز آغار و دالان مشتمل بر ۱۲ دستگاه شیرگاه و لخته گیر مایع و چندین واحد آزمایشگاه شیمیایی، ۶ واحد آبرسان، حدود ۱۱۰ تفکیک گر سرچاهی و بوستری، ۳ ایستگاه برق فشار قوی و بیش از ۶۷۰۰ کیلومتر خطوط لوله از قطر ۴ تا ۵۲ اینچ دارد.

مدیرکل امورمالیاتی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این دیدار گفت: اگرچه شکوفایی اقتصاد غیرنفتی مهمترین اولویت و نیاز کشور است، اما نفت هنوز مهمترین شریان حیاتی اقتصادی کشور است.

محمد علی غفازی افزایش درآمد‌های مالیاتی درسال جاری را یادآور شد هنوز بخش زیادی از وصول مالیات این استان مربوط به نفت است.

وی با اشاره به تعامل خوب دو مجموعه شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و امورمالیاتی افزایش درآمد‌های مالیاتی از منابع غیرنفتی را از برنامه‌های امور مالی دانست.

دراین نشست راهکار‌های همکاری شرکت بهره برداری نفت و گاز و اداره کل امورمالیاتی با حضور مدیران و کارشناسان این دو مجموعه مورد بررسی و تبادل نظر قرارگرفت.

امروز همچنین فرماندار گچساران و مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد با هم دیدار داشتند.

فرماندارگچساران در این نشست یکی از بحث‌های مهم تامین منابع مالی کشور را مالیات دانست و گفت: ضرورت قطع وابستگی کشور به نفت دستیابی به منابع غیرنفتی ازجمله مالیات یک ضرورت حیاتی است.

علی خوان پایه افزود:این امر ضرورت اصلاح ساختار‌ها و پیشگیری از فرار مالیاتی، شفافیت بخشی، عدالت مالیاتی با رصد درآمد‌ها و وصول مالیات بویژه از درآمد‌های نجومی را دو چندان کرده است.

وی اظهار داشت: هر فعال و مجموعه اقتصادی به میزان بهره مندی از خدمات و درآمد باید سهم دولت را درقالب مالیات پرداخت کند.

فرماندار گچساران اضافه کرد:اقتصادکشور دست مردم و بخش خصوصی است و آنچه که درقالب مالیات بعنوان حقوق دولت پرداخت می‌شود، هرگز متناسب با آنچه که باید پرداخت شود نیست و این امر بازنگری درامر فرآیند وصول مالیات را می‌طلبد.

وی تغییرنگاه فرهنگی را لازمه حصول موفقیت درزمینه ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مالیاتی دانست

فرماندار گچساران عنوان کرد: بخش زیادی از اقتصادجامعه دست بخش خصوصی است و این پتانسیل اقتصادی دست حدود۱۰درصد از جمعیت است که این مولفه پیامد‌های سوئی برای اقتصاد عمومی عادلانه دارد که باید تلاش شود مالیات دانه درشت بیشتر رصد و وصول شود.

وی رسالت امورمالیاتی در تامین منابع مالی کشور را حساس و مهم توصیف و از فعالیت این مجموعه تقدیرکرد.

مدیرکل امورمالیاتی در دیدار با فرماندار گچساران نیز با اشاره به نقش مالیات در تامین رفاه عمومی همکاری و هم افزایی مدیران برای کمک به تحقق اهداف مالیاتی تاکیدکرد.

محمد علی غفاری به پرداخت میلیارد‌ها ریال اعتبارسالانه از محل مالیات برارزش افزوده و عوارض آلایندگی به شهر‌های کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این مهم با تلاش مجموعه تلاشگر امورمالیاتی ممکن می‌شود.

انتهای پیام/غ

رسالت امورمالیاتی در تامین منابع مالی کشور

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر