کد خبر: ۶۹۰۱۲۳۶
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵

شبکه العالم گزارش داد با ورود جنگ یمن به سال پنجم خود و عدم توجه کافی نهاد‌های ذیربط بین المللی، درد‌ها و رنج‌های مردم یمن بیشتر شده است.

شرایط بسیار وخیم آوارگان در صنعاءبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، خبرنگار شبکه العالم گزارش داد در منطقه ضروان شمال پایتخت یمن بزرگترین اردوگاه‌ها برای آوارگان یمنی ایجاد شده است، اما پرداختن به زندگی آوارگانی که در این اردوگاه زندگی می‌کنند بیشتر شبیه مصیبت نامه است.

شرایط وخیم انسانی آوارگان این اردوگاه به خوبی نمایانگر شرایط بد مردم یمن در طول سال‌های جنگ در این کشور است.

نبود امکانات اساسی زندگی در این منطقه مشهود است آوارگان این اردوگاه حتی از کمترین امکانات برای محافظت از خود در برابر باران برخوردار نیستند.

وجود وبا در یمن عمق فاجعه ساکنان این منطقه را دو چندان کرده است. نبود خدمات بهداشتی درمانی موجب رشد وبا در این ارودگاه شده است.

یکی از آوراگان اردوگاه ضروان گفت: وبا در این منطقه شیوع پیدا کرده است علاوه بر وبا بیماری‌های بسیار دیگری در این منطقه شیوع دارد و بسیاری از کودکان به دلیل شدت بیماری‌ها از دنیا می‌روند.

ده‌ها تن از آواردگان این اردوگاه اینجا در اطراف ماشین‌های حامل مواد غذایی که یکی از سازمان‌های محلی اقدام به توزیع آن می‌کند جمع شده و در انتظار مواد غذایی هستند.

یکی از آوراگان این اردوگاه گفت: هیچ یک از نهاد‌ها و سازمان‌های بین المللی کمکی به ما نمی‌کنند.

کمک‌های محدودی نیز که موسسات محلی در بین مردم توزیع می‌کنند به همه ساکنان این اردوگاه نمی‌رسد این در حالی است که روز به روز به تعداد آوارگان این اردوگاه افزوده می‌شود.

طبق آمار‌ها طی ۴ سال جنگ در یمن بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار یمنی آواره شده اند که وضعیت آن‌ها وخیم گزارش می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر