کد خبر: ۶۹۰۱۴۱۱
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵

فرماندار زنجان گفت: پرداخت زکات یک فرهنگ اجتماعی است که اثار وبرکات آن در زندگی فردی و اجتماعی بسیار تاثیر گذار بوده ورضایت خداوند در کار‌های عام المنفعه است.

در تمامی روستاها باید رابطین زکات تعیین شوده گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، رضا عسگری فرماندار شهرستان زنجان در این جلسه گفت:زکات یک فریضه الهی است که با استفاده از ظرفیت این فریضه الهی بسیاری از آسیب‌ها قابل کنترل وپیشگیری است.

وی با بیان اینکه موضوع زکات را باید برای مردم تبیین کنیم افزود: در روستا‌ها کار‌های خوبی در زمینه پرداخت زکات به همت دبیرخانه شورای زکات انجام شده وباید پروژه‌هایی که از کمک‌های مردمی انجام می‌شود رنگ وبوی زکات داده شود.

فرماندار زنجان باتاکید براینکه در تمامی روستا‌ها بایستی رابطین زکات معرفی شود افزود:در تمامی مساجدی که نماز عید فطر اقامه می‌شود رابط زکات تعیین و مشخص شود.

وی به تعامل وهمکاری با کشاورزان و نمایندگان باغداران اشاره کرد و گفت: باید با تبلیغ وفرهنگ سازی زکات باغداران را اخذ ودر بین مددجویان کمیته امداد وبهزیستی وسایر نیازمندان توزیع کرد.

عسگری با بیان اینکه کمیته امداد در حوزه زکات منشا خیر بوده و عملکردخوبی داشته است. گفت:زکات یک فریضه است که در تمام شئون زندگی انسان ساری وجاری است واگر فرهنگ زکات در انسان نهادینه شود و در حوزه‌های اجتماعی موضوع زکات به درستی تبیین شود مشکلات و گرفتاری‌های جامعه برطرف می‌شود.
انتهای پیام/ن
 

زکات یک فریضه الهی است

 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر