کد خبر: ۶۹۰۱۵۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱

استاندار کرمانشاه گفت : اقدامات پیشگیرانه خوبی در خصوص مهار سیلاب انجام شد .

 به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،بازوند استاندار کرمانشاه در نشست با اعضای هیئت امنای دانشگاه‌های رازی و صنعتی گفت : اقدامات پیشگیرانه خوبی در خصوص مهار سیلاب انجام شد. همکاری و مشارکت مردم استان کرمانشاه در مدیریت بحران سیل بینظیر بود. در واقع میتوان گفت این مردم بودند که اجازه ندادند سیل در استان به بحران تبدیل شود.

وی گفت : ۴۶۸ روستای در معرض سیل و ۵۷۰۰ واحد مسکونی در بستر رودخانه، کاملا شناسایی شدند و تدابیر لازم برای کاهش آسیب‌ها در نظر گرفته شد. در مجموع حدود ۱۷۲ کیلومتر رودخانه در بیش از سی شهر استان جاری است که مدیریت آن در فصول پربارش کار پیچیده‌ای است.

بازوند افزود : در حوزه کشاورزی، آب و امور زیربنایی خسارات عمده‌ای بر استان وارد شد که این خسارات تجمیع و به مقامات مسوول کشوری انعکاس یافته است.

وی افزود : در بارش‌های اخیر ۵۰ روستا در محاصره سیل قرار گرفتند که این‌معضل عمدتا ناشی از بی توجهی نسبت به ضوابط حاکم بر طبیعت و تجاوز به حریم رودخانه‌ها بود.

بازوند گفت : برای کاهش آسیب‌های حوادث طبیعی، نیازمند دانشگاه هستیم. علاوه بر آن معتقدیم که اگر دانشگاه به کمک توسعه استان بیاید اصطکاک مسیر توسعه کم میشود و دانشگاه میتواند تسهیل‌گر توسعه باشد.

وی گفت : پژوهش زمانی مورد توجه قرار میگیرد که در برنامه‌ریزی، اقتصاد، توسعه و رفاه عمومی نقش‌آفرین باشد و تاثیر آن بر سفره مردم احساس شود.

بازوند افزود : تجربه نشان میدهد که هروقت مردم پای کار بیایند موفقیت رقم خواهم خورد. رونق تولید تنها در سایه حضور و اهتمام مردم محقق میشود.

وی افزود : پنج هزار میلیارد تومان اعتبار برای سامانه گرمسیری هزینه شده است که میتواند در بخش‌های عمده‌ای از استان تحول آفرین باشد .

 

 

انتهای پیام/د

همکاری و مشارکت مردم استان کرمانشاه در مدیریت بحران سیل بینظیر بود

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر