کد خبر: ۶۹۰۱۶۵۳
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴

رئیس شورای اسلامی شهر اروندکنار آبادان گفت: با احداث سیل بند به ارتفاع یک متر نهر‌های این شهر در مقابل سیلاب ایمن شدند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،علی سلطان دایر رئیس شورای اسلامی شهر اروندکنار آبادان گفت: شهر اروندکنار دارای ۱۳ نهر است که برای ایمن سازی آن‌ها به طول چهار کیلومتر در ۲ طرف هر نهر سیل بند احداث شده است.

وی افزود: پس از طغیان رودخانه اروند، احداث سیل بند در اطراف انهار اروندکنار آغاز شد تا مانع ورود آب به شهر و خانه‌های اهالی شوند.

رئیس شورای شهر اروندکنار در ادامه به گله مندی کشاورزان این منطقه نیز اشاره کرد و گفت: طغیان اروندرود در اوایل فروردین ماه موجب ورود آب شور دریا به مزارع کشاورزی شد که موجب متضرر شدن کشاورزان این منطقه شد.

سلطان دایر ادامه داد: برای جلوگیری از ورود آب شور دریا به زمین‌های کشاورزی اروندکنار هنگام مد ۱۲ نهر در اروندکنار مسدود شد.

وی با ابراز نگرانی از ورود روان آب از سمت عراق به اروندرود گفت: با توجه به ورود روان آب‌ها از سمت عراق به اروند رود در صورت جریان مد امکان آبگرفتگی در اروندکنار وجود دارد که برای جلوگیری از ورود سیلاب تعدادی سیل بند احداث شده و کار تقویت سیل بند‌ها نیز در حال انجام است.

رئیس شورای شهر اروندکنار افزود: ۸۰ درصد سیل بند‌ها در اروندکنار تقویت شده اند و ۲۰ درصد باقی مانده نیز با همت شهرداری در حال تقویت هستند.

اروندکنار در فاصله ۴۵ کیلومتری آبادان واقع است.

انتهای پیام/ د

ایمن سازی نهرهای اروندکنار

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر