کد خبر: ۶۹۰۱۷۵۴
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
به مناسبت روز جوان اعلام شد:

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی ثبت احوال استان گفت: از جمعیت بیش از یک میلیونی استان زنجان ۲۵ درصد را جوانان تشکیل می‌دهند.

۲۵ درصدجمعیت استان زنجان جوان هستندبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، ژاله چیان معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی ثبت احوال استان گفت: طبق اعلام سازمان مدیریت وبرنامه ریزی افراد دارای سن ۱۵ تا ۲۹ سال جوان محسوب می‌شوند.

ژاله چیان افزود: ۲۶۹ هزار نفر جمعیت جوان استان هستند که ۱۷۷ هزار نفر در شهر‌ها و ۹۱ هزارنفر در روستا‌ها ساکن هستند وی افزود: به لحاظ جنسیتی هم ۳۶ هزار نفرجمعیت جوان استان مرد و ۱۳۲ هزار نفر زن هستند.

معاون فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی ثبت احول استان گفت: میانگین سن ازدواج هم در مردان زنجانی ۲۶/۹ و در میان زنان ۲۱/۳ است.

بر اساس اعلام آمار سازمان مدیریت و برنامه ریزی جمعیت گروه‌های سنی استان ۷۰ هزار نفر در سن پیری، بیش از ۷۳۳ هزار نفر در سن میانسالی و بیش از ۲۵۲ هزار نفر در سن کودکی قراردارند.

وی گفت: بیش از ۶۷ درصد جمعیت استان شهری و ۲۳ درصد هم جمعیت روستایی هستند

مدیر کل ثبت احوال استان زنجان گفت: بیش از ۴۷ درصد جمعیت استان در شهرستان زنجان و پس از آن ۱۷ درصد در خدابنده و بیش از ۱۳ درصد در ابهر ساکن هستند.
 
انتهای پیام/ن
 

افراد دارای سن ۱۵ تا ۲۹ سال جوان محسوب می‌شوند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر