کد خبر: ۶۹۰۲۲۹۸
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵

رسانه‌های محلی پرو از خودکشی رئیس‌جمهور سابق این کشور با ضرب گلوله و انتقال وی به بیمارستان خبر دادند.

رئیس‌جمهور سابق پرو خودکشی کردبه گزارش گروه بین‌المل باشگاه خبرنگاران جوان، رسانه‌های محلی پرو از خودکشی  آلن گارسیا، رئیس‌جمهور سابق این کشور خبر دادند.

وب‌سایت میرور به نقل از رسانه‌های محلی پرو گزارش داد نیروهای پلیس برای بازداشت گارسیا به خانه او مراجعه کردند، اما او پیش از ورود پلیس با شلیک یک گلوله به گردنش خودکشی کرد.

گارسیا  ۶۹ ساله به سرعت به بیمارستان منتقل شده و اما بنا به اعلام پلیس پرو ساعاتی بعد جان خود را از دست داده است. آلن گارسیا طی دو دوره از سال‌های ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۰ و ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ رئیس‌جمهور پرو بود.

رئیس‌جمهور سابق پرو به اتهام دریافت رشوه و فساد مالی تحت بازجویی و تحقیقات قضایی این کشور قرار دارد. وی بارها اتهامات را رد کرده و خود را قربانی پرونده‌سازی مخالفان سیاسی‌اش می‌داند.

وی به طور مشخص‌تر به دریافت غیرقانونی پول برای کار ساخت و ساز یک خط مترو در پایتخت طی سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ متهم است. شرکت ساختمانی اودبرشت برزیل اذعان کرده است به مقامات پرو طی سه دوره ریاست جمهوری ۲۹ میلیون دلار رشوه داده است.

آلن گارسیا پس از آنکه به علت تحقیق درباره یک پرونده فساد مالی ممنوع الخروج شد، از اواسط ماه نوامبر سال گذشته به سفارت اروگوئه در لیما پناهنده شده است. تاباره وازکز، رئیس جمهور اروگوئه چند ماه پیش  اعلام کرد: «پس از بررسی پرونده آلن گارسیا، درخواست پناهندگی وی را رد کردیم.»

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر