کد خبر: ۶۹۰۲۶۹۹
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۵
استاندار قم در نشست با جوانان نخبه قم:

سرمست با تاکید بر لزوم تشکیل شورای مشورتی جوانان قم گفت:از محور‌های اساسی این شورا تبیین بیانیه گام دوم انقلاب است.

لزوم تشکیل شورای مشورتی جوانان/استان قم از استان‌های جوان کشور استبه گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ بهرام سرمست،استاندار قم در نشست صمیمی با جمعی از جوانان فعال استان قم که به مناسبت روز جوان در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری برگزار شد، ضمن تبریک ولادت حضرت علی اکبر (ع)،رویکرد خود را جوان‌گرایی و استفاده از ظرفیت عظیم جوانان نخبه در تشکیل شورای مشورتی جوانان استان عنوان کرد و گفت: باید از ظرفیت جوانان در راستای تحقق الگو‌های توسعه استفاده شود.

وی در ادامه بر لزوم تشکیل شورای مشورتی جوانان استان قم تاکید و اضافه کرد: از محور‌های اساسی برای آغاز به‌کار این شورا تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و ارائه راهکار‌های علمی و اجرایی براساس توصیه‌های هفت گانه رهبرمعظم انقلاب است و جوانان نخبه استان برنامه و راهکار‌های مدون پیرامون مسائل اجرایی استان تدوین و به دبیرخانه شورا ارائه دهند.

استاندار قم به نقش جوانان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی اشاره و اظهار کرد: در حوادث اخیر سیلاب نیز جوانان اقدمات موثر و قابل تقدیری داشتند.

سرمست به اهمیت سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و با بیان اینکه سرمایه گذاری تنها در بخش اقتصادی نیست، افزود: حوزه‌هایی، چون فرهنگ و نیروی انسانی نیاز به سرمایه گذاری دارد و چه بسا نتایج سرمایه گذاری در این بخش‌ها منتج به رونق اقتصادی خواهد شد.

استاندار قم حوزه‌های مختلف حضور جوانان نخبه و مستعد استان را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: برگزاری کارگروه‌هایی در مباحث مختلف و بهره گیری از خرد جمعی جوانان اولویت مدیریت کلان استان است تا ظرفیت بالقوه جوانان به نتایج قابل اجرا تبدیل شود.

وی همچنین به جمعیت جوان استان قم اشاره و بیان کرد: استان قم با ۲۲.۵ درصد جمعیت جوان از استان‌های جوان کشور است و این مهم فرصت و نعمتی است که نباید مورد بی مهری و بی توجهی قرار گیرد.

سرمست روحیه مطالبه گری و انتقادی جوانان را به عنوان یک نقطه مثبت و موثر عنوان و ابراز کرد: صراحت و صداقت جوانان در بیان نظرات و توجه به مسائل مختلف جامعه و نیز دقت در پیشرفت برنامه‌های استان، امری حیاتی در عملیاتی شدن سیاست‌های کلان استان است و ما از این انتقادات سازنده استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام/ش

نشست صمیمی استاندار قم با جمعی از جوانان فعال استان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر