کد خبر: ۶۹۰۲۹۶۹
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
امام جمعه خلخال:

امام جمعه شهرستان خلخال گفت: شهرستان خلخال می‌تواند به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری استان در سطح کشور معرفی شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل ،حجت ‌السلام کریم اسدی، امام جمعه شهرستان خلخال در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی استان اردبیل، بیان کرد: با توجه به قابلیت های موجود در بخش گردشگری تاریخی و طبیعی، شهرستان خلخال می‌تواند به عنوان یکی از قطب های گردشگری استان در سطح کشور معرفی شود.

وی گفت: همچنین استان اردبیل با قابلیت های بالای مناطق گردشگری و قدمت تاریخی، می تواند قطب گردشگری کشور شود.

امام جمعه شهرستان خلخال افزود: با وجود رکود اقتصادی و نبود شغل ثابت و پر درآمد در این منطقه جوانان برای پیدا کردن شغل مناسب به استان های همجوار مهاجرت می کنند که این در نوع خود ضرر جبران ناپذیری را به منطقه خواهد زد.

حجت السلام اسدی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت بسیار بالای شهرستان خلخال در حوزه گردشگری و سرمایه‌ گذاری در این بخش می تواند به ایجاد اشتغال و هم ماندگاری جوانان در منطقه کمک شایانی بکند.

نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در این جلسه در خصوص زیر ساخت های گردشگری در شهرستان خلخال گفت: با دستور و تاکید استاندار محترم اردبیل بسته سرمایه گذاری و گردشگری خوبی برای شهرستان خلخال در نظر گرفته شده است .

فلاحی افزود: مهمترین پروژه سرمایه گذاری در این شهرستان پروژه بام خلخال و پل معلق ازناو می باشد که به طور جدی پیگیر این موضوع هستیم و بخش زیادی از برنامه های هماهنگی در این مورد با سرمایه گذار انجام گرفته است.

وی گفت: در شهرستان خلخال توانستیم دو موزه صنایع دستی و نمایشگاه دائمی صنایع دستی را بعد از چند سال تعطیلی دوباره راه اندازی کنیم که همین ظرفیت بزرگی برای ایجاد اشتغال جوانان و بانوان می تواند باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم تا افق ۱۴۰۰ در توسعه استان اردبیل و سرمایه گذاری در بخش گردشگری و اقتصادی گام های موثری را برداریم و استان اردبیل به خصوص تک تک شهرستانها را به قطب گردشگری ایران در آوریم.

انتهای پیام/ع

معرفی قابلیت های گردشگری استان اردبیل

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر