کد خبر: ۶۹۰۲۹۹۸
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت:درفصل بهار و تابستان با بحران شدید کم آبی روبه رو نیستیم، البته این امر دلیل بر نادیده گرفتن مصرف بهینه آب نیست و همچنان باید آب را درست مصرف کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، هاشم امینی با بیان اینکه در سال آبی ۹۷ و ۹۸ میزان بارندگی‌ها قابل توجه بوده است، به روند افزایشی حجم ذخیره سد زاینده رود اشاره و اظهار کرد: هم اکنون حجم ذخیره سد زاینده رود به بیش از ۴۷۰ میلیون مترمکعب رسیده که پیش بینی می‌شود با تداوم بارش‌ها در فصل بهار و ذوب شدن برف‌ها در فصل تابستان این رقم نیز افزایش یابد.

وی با بیان اینکه درفصل بهار و تابستان با بحران شدید کم آبی روبه رو نیستیم، افزود: البته این امر دلیل بر نادیده گرفتن مصرف بهینه آب نیست و همچنان باید آب را درست مصرف کرد.

امینی با اشاره به پایین بودن مصرف سرانه کشور‌هایی که میزان بارندگی در آن‌ها به طور میانگین به بیش از ۸۰۰ میلیمتر در سال می‌رسد، تصریح کرد: به طور میانگین میزان بارندگی در کشور‌های اروپایی به بیش از ۸۰۰ میلمتر در سال می‌رسد، اما با این وجود مصرف سرانه آب در این کشور‌ها بسیار پایین است؛ و به کمتر از ۱۵۰ لیتر در شبانه روز می‌رسد.

رییس هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب ابراز امیدواری کرد: دوره خشکسالی در ایران به پایان برسد و وارد دوره ترسالی شویم، اما آنچه در این میان بسیار اهمیت دارد استفاده صحیح و درست از منابع است، زیرا منابع موجود در کشور فقط متعلق به ما نیست و سهم آیندگان نیز باید محفوظ بماند.

امینی با بیان اینکه در سال جاری نیز مانند سال‌های گذشته برنامه‌های مدیریت مصرف توسط بخش‌های مختلف دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته شرکت آبفا اصفهان به دلیل اینکه با کمبود شدید منابع آبی روبه رو شد، اعمال مدیریت مصرف بهینه آب در بخش‌های مختلف شرکت مانند فنی ومهندسی، بهره برداری، مشترکان و روابط عمومی در دستور کار قرار گرفت و این مهم در سال جاری نیز ادامه دارد.

وی گفت:تا قبل از اینکه استان با خشک سالی شدید مواجه شود مصرف سرانه آب در استان به بیش از ۱۸۹ لیتر در شبانه روز رسیده بود، اما در سال‌های اخیر به جهت وقوع پدیده خشکسالی، درک آثار ناشی از این پدیده توسط مردم و نیز فرهنگ سازی مصرف صحیح آب، سرانه مصرف در استان کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان روند نزولی مصرف سرانه آب شرب در اصفهان را خواستار شد و اظهارکرد: شرکت آبفا استان اصفهان مانند سنوات گذشته، برنامه‌هایی در راستای نهادینه سازی مصرف بهینه آب در جامعه در دستور کار قرار می‌دهد و از مردم هم می‌خواهیم که در این زمینه با مسئولان همراهی کنند.

امینی افزود: همه بهره برداران از منابع آبی باید بدانند تنها راه دسترسی پایدار به آب، مصرف درست آن است چه در دوره خشکسالی و چه در زمان ترسالی باید آب را بهینه مصرف کنیم.


انتهای پیام/م

 

امسال نیز اجرای برنامه‌های مدیریت مصرف آب دنبال می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر