کد خبر: ۶۹۰۳۹۶۷
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹

مدیرکل و دبیر شورای زکات استان زنجان گفت : بیش از ۱۴ میلیاردتومان زکات واجب ومستحبی درسال گذشته در استان زنجان جمع آوری شده که سهم شهرستان زنجان ۳ میلیاردو ۲۰۰ میلیون تومان بوده است .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، هدایت صفری، مدیرکل و دبیر شورای زکات استان در جلسه شورای زکات شهرستان زنجان که با حضور فرماندار، بخشداران بخش مرکزی، قره پشتلو واعضای شورای زکات شهرستان برگزار شد گفت: رفع فقر و محرومیت در جهت عدالت اجتماعی است وپیشرفت منهای عدالت معنا ندارد وکمیته امداد استان زنجان با کمک اعتبارات دولتی وهم افزایی آن با منابع امدادی در جهت رفع محرومیت ونیاز نیازمندان قدم‌های موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی وکم کردن فاصله طبقاتی برداشته است.

وی با اشاره به اینکه مشارکت مردم در فعالیت‌های خیرخوانه و کمک به نیازمندان نشان دهنده حاکم بودن تفکر و اندیشه انقلابیگری در کشور است، افزود: ارتقاء سرمایه‌های اجتماعی به نفع آحاد جامعه وافزایش آسیب‌ها نیز به ضرر کل جامعه است لذا رویکرد مقابله‌ای با فقر وتولید کننده‌های آن وظیفه همه دستگاه ها است.

صفری با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۱۴ میلیارد تومان زکات توسط کمیته امداد استان زنجان جمع آوری شده است افزود: بیش از ۳ میلیاردو ۲۰۰ میلیون تومان از این زکات در شهرستان زنجان جمع آوری شده که از تحقق ۱۰۷ درصدی برنامه برخوردار است
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان گفت: شهرستان زنجان در هزینه کرد زکات برای محرومین بسیار خوب عمل کرده بطوریکه ۷۱ درصد زکات جمع آوری شده برای محرومین و ۲۹ درصد برای پروژه‌های عمرانی بوده است .

دبیر شورای زکات استان زنجان در ادامه با تاکید بر اینکه براساس قانون و اذن حکومتی، کمیته امداد بعنوان دبرخانه شورای زکات تنها نهاد متولی جمع آوری زکات است، گفت: توسعه فرهنگ پرداخت زکات نیازمند عزم و همت همگانی در ترویج و فرهنگ سازی این فریضه الهی بوده و نیاز است همه در این بخش ایفای نقش کنند.

وی با اشاره به بخشی از پیام مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به اجلاس سرا سری زکات که فرمودند: ما مسئولان از کم‌کاری خود دراین‌باره باید به عفو خداوند پناه ببریم و از او طلب آمرزش نماییم، ادامه داد: پیام معظم له تکلیف همه مسئولان را در حوزه زکات مشخص کرده و باید برای نهادینه شدن و احیای این فریضه الهی به‌صورت همگانی همت شود.

دبیر شورای زکات استان زنجان با اشاره به اینکه در مجموع ۸۰ درصد از روستا‌های استان زنجان زکات خود را به دبیرخانه شورای زکات پرداخت کرده اند، افزود: درشهرستان زنجان ۹۴ درصد روستا‌ها زکات خود را به کمیته امداد پرداخت کرده اند که ۱۶ پروژه عمرانی از محل زکات در این شهرستان ایجاد شده است.

انتهای پیام / ک

 جمع آوری بیش از ۱۴ میلیارد تومان زکات واجب ومستحبی درسال گذشته در استان زنجان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر