کد خبر: ۶۹۰۴۵۵۰
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

گفتگو با جوانی را می‌خوانید که تحت تاثیر دروغ‌های سرکردگان گروه تروریستی مشهور چیزی به تباه‌شدن زندگی‌اش باقی نمانده بود.

اظهارات تکان دهنده آهنگسازی ایرانی که تروریست از آب درآمد/قرار بود پایگاه بسیج را به آتش بکشیم!به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  اسمش علی است؛ نوجوانی ۱۶ ساله است با تیپ و قیافه‌ای منطبق با آخرین مُدهای روز! تخصص و علاقه اش موسیقی است و با وجود سن کمش آهنگ‌سازی هم کرده است. با ورزش پارکور هم آشناست و آشنایی با برخی نرم‌افزار‌های تدوین نیز سبب شده تا بتواند از خودش و دوستانش در همین رابطه کلیپ درست کند و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کند. در نگاه اول سن و سال کم و هم تیپ و قیافه‌اش باور این مسئله را سخت می‌کند که او با گروهک تروریستی منافقین مرتبط بوده است! به نظر می‌رسد علاقه، دغدغه و به طور کلی گرایشات نسل جدید آنهم با چنین تیپ و قیافه‌ای فرسنگ‌ها با اندیشه‌های مارکسیستی یک گروهک تروریستی به نام منافقین یا همان مجاهدین خلق فاصله داشته باشد. زیرا علی و دوستانش هیچ شباهتی به آن جوانانی که در انتهای دهه ۵۰ و در ابتدای دهه ۶۰ فریب خورده و جذب منافقین می‌شدند، نداشته و ندارد.

علی هیچ آشنایی‌ای با گذشته، ایدئولوژی و دیگر مؤلفه‌های منافقین نداشت. او فقط فریب روش‌های جدید و به‌روز شده سرپل‌های منافقین در شبکه‌های اجتماعی را خورده بود و بدون اینکه اصلاً بداند برای چه گروهی و با چه سابقه‌ای کار می‌کند، به واسطه تحریک احساسات و به قول خودش شستشوی مغزی به خدمت تروریست‌ها درآمده و به همراه دوستانش در یک کار گروهی، دست به شعارنویسی و حتی خرابکاری زده بود.

ساعتی گفتگو با این نوجوان خوش صحبت و اتفاقاً ناآگاه به سیاست و بسیار ساده در رفتار که بیانگر شیوه جذب و بکارگیری او در تشکیلات منافقین بوده را در ذیل می‌خوانیم.

ابتدا خودتان را معرفی می‌کنید؟

علی هستم، ۱۶ سالمه و شغلم آهنگسازی است. با خانواده زندگی می‌کنم و تا پایه هفتم درس خوانده و مجرد هستم.

آشنایی‌تان با گروهک منافقین را برای ما توضیح می‌دهید؟

آشنایی من از طریق یک دوست با سازمان منافقین صورت گرفت. من اصلاً این‌ها را نمی‌شناختم و چیزی راجع بهشان نمی‌دانستم. آن دوست من آن موقع خیلی اصرار می‌کرد که بیا برایشان کار کنیم!

منظور از کار هم این بود که در شورش و اغتشاشات و این‌ها شرکت کنیم، شعارنویسی کنیم، می‌گفت بیا ماشین آتش بزنیم، خصوصاً ماشین‌های پلیس! بعد می‌گفت بیا پایگاه‌های بسیج را آتش بزنیم و کلاً از این پیشنهادات می‌داد.

من کلاً همه پیشنهاداتش را رد می‌کردم، ولی آنقدر در گوشم خواند که مغزم را شستشو داد و بالاخره قبول کردم که یک کاری بکنم.

خیلی واضح است که این کار‌ها خلاف قانون بوده و تبعات قضایی دارد! ‍ چطور صرفاً به خاطر اصرار یک دوست قبول کردی؟

شیوه منافقین اینطور است که اول به عنوان یک دوست جلو می‌آیند. خودشان را عاشق کشور نشان می‌دهند که می‌خواهند به کشور کمک بکنند. بعد کم‌کم واقعیت خودشان را نشان می‌دهند.

از روی ظاهر و صحبت‌های اولیه فکر می‌کردم که این‌ها کار خوبی انجام می‌دهند. منظور من درواقع همان عضو سازمان است که از طریق فضای مجازی با او مرتبط شده بودم.

دوست من باعث آشنایی من با آن عضو منافقین شد و او هم توانست مغز من را شستشو دهد. در صحبت‌های اولیه در مورد مشکلات کشور صحبت می‌کرد و خیلی هم به اصطلاح پیاز داغش را زیاد می‌کرد. به اندازه کافی که ذهن من آماده شد و حاضر به همکاری و کمک برای نجات کشور شدم!

از من کار خواست. کارش هم این بود که ابتدا شعار نویسی کنم، در اغتشاشات حضور پیدا کنم و آنجا افراد را شناسایی کنم و در مراحل بعدی هم آتش کشیدن ماشین پلیس یا بنر‌ها یا پایگاه بسیج را از من می‌خواست.

من آن زمان فکر می‌کردم که برای آزادی کشورم و حل مشکلاتش کار می‌کنم. فکر می‌کردم مشکلات کشور از این طریق حل می‌شود! یعنی اینطوری در مغز من جا انداخته بود.

دوستت چطور؟ همانکه تو را به سرپل سازمان منافقین وصل کرد؟ او هم مثل تو تحت تأثیر صحبت‌های سرپل قرار گرفته بود و تصور می‌کرد به کشورش خدمت می‌کند؟

او قصدش بدست آوردن پول بود. برای همین هم خیلی اصرار کرد تا من هم با سازمان مرتبط شوم، زیرا عضو سازمان از دوستم خواسته بود که حداقل یک نفر از نزدیکان و دوستانش را برای این کار معرفی کند.

ابتدای کار پیشنهاد پول هم وجود داشت و دوست من هم کلاً برای گرفتن پول این کار را می‌کرد. او می‌گفت بیا چندتا کار برایشان بکنیم و یکی‌دو میلیون به جیب بزنیم و بعداً دیگر جوابشان را ندهیم.

چه میزان پول؟

یک میلیون یا دو میلیون.

چقدر کم!

بله من هم معتقد بودم که یک میلیون و دو میلیون اصلاً ارزش ندارد که بخواهیم کار خلافی انجام بدهیم که احتمال دستگیری هم وجود داشت و آبرویم هم در میان در و همسایه و فامیل به کلی می‌رفت، اما دوستم آنقدر اصرار کرد که با عضو منافقین به نام فرشید آشنا شدم.

فرشید من را شستشوی مغزی داد و بالاخره ترغیب کرد که برای آزادی کشورم یک کاری بکنم. ما هم شروع کردیم برایش کار انجام دادن که شامل حضور در اغتشاشات و تهیه مستند از شلوغی‌ها و اعتراضات خیابانی بود.

پولی هم پرداخت شد؟

هیچی! من خودم هم پیشنهاد پول را در نهایت قبول کردم، ولی هیچ پولی پرداخت نشد. البته وقتی که دیگر کار را برایش شروع کردیم، طوری مغزمان شستشو پیدا کرده بود که دیگر حاضر بودیم بدون پول هم کار کنیم.

من که اصلاً دیگر به پول فکر نمی‌کردم و فکر می‌کردم کار بزرگی برای کشورم انجام می‌دهم! به نظر من آن‌ها واقعاً کارشان را خوب بلدند، می‌دانند جوانانی مثل من را چطور آلوده کنند.

مثلاً چه حرف‌هایی می‌زدند؟

پیوسته از جمهوری اسلامی بد می‌گفت. البته آن‌ها می‌گفتند «رژیم» ایران. همه‌اش در مورد مشکلاتی که دارد، ظلم‌هایی که به مردم می‌کند و حرف‌هایی مشابه به این می‌زد.

من هم فکر می‌کردم که اگر می‌خواهم کار بزرگی بکنم باید با این ظلم‌ها مبارزه کنم. اما اکنون اینطور اعتقاد ندارم. الان فکر می‌کنم که اگر حتی ظلمی وجود داشته باشد، به این جنایت‌کار‌ها ربطی ندارد، ما یک کشوری هستیم که خودمان باید مشکلات خودمان را حل کنیم؛ حالا هر مشکلی هم که داشته باشیم.

خیلی دروغ می‌گفتند، مثلاً در مورد داعش می‌گفتند که خود سپاه داعش را تولید کرده و خود سپاهی‌ها هم داعش‌اند و هر انفجاری که داعش انجام می‌دهد، خود سپاه مسئول آن است.

ما هم هیچگاه راجع این صحبت‌ها تحقیق نکردیم. درحالی که با یک سرچ ساده در اینترنت یا دیدن دو تا فیلم می‌توانستیم بفهمیم که این حرف‌ها دروغ محض است. اصلاً من بعداً فهمیدم که سپاه داعش را از بین برد.

فیلمی هم برایشان تهیه کردید؟

بله دوستم چندبار شعارنویسی کرد و فیلم گرفتیم، تو اغتشاشات حاضر شدیم و شعار دادیم و فیلم گرفتیم و برای فرشید (سرپل منافقین) فرستادیم.

فیلم‌ها را در کجا استفاده می‌کردند؟

فیلم‌ها را در شبکه سیمای آزادی که متعلق به خود منافقین است پخش می‌کردند. بعد آنجا می‌گفتند که هواداران مجاهدین خلق شورش کردند و از این جور حرفها...

آموزشی هم به شما داده شد؟

بله آموزش دادند که چگونه با نیرو‌های ضد شروعش مقابله کنیم. یا اینکه چطور فیلم بگیریم که دستگیر نشویم. اینکه چطور بنویسیم و چطور فیلم بگیریم که بعداً هم شناسایی نشویم. چطور فیلم‌ها را ارسال کنیم که گیر نیفتیم.

این‌ها را با فیلم، با ارسال متن و اینطور چیز‌ها به ما آموزش می‌دادند. یک مدت که همکاری کردیم، کم‌کم آموزش‌ها خطرناک‌تر شد. مثلاً شیوه ساخت کوکتول مولوتوف را به ما آموزش دادند تا در اغتشاشات از آن استفاده کنیم.

اول می‌گفت که یک تیم تشکیل بده، بعد بروید با هم تو خیابون‌ها و مراکزی که هست رو شناسایی کنید و ببینید دوربین دارند یا نه و بعد از اینکه شناسایی کردید با شیشه نوشابه و با نفت و یک تیکه پارچه میتوانید مواد منفجره درست کنید و شبانه بروید و به آتیش بکشید و فرار کنید و در آخر هم از این عملیات فیلم برداری کنیم و بفرستید.

خود شما چه وظیفه‌ای داشتی؟ چه کار‌هایی کردی؟

من بیشتر فیلم می‌گرفتم و یکی دو بار هم شعار نویسی کردم. شعار‌ها را فرشید (سرپل منافقین) به من میداد، فرشید مستقیماً از طریق تلگرام با من در ارتباط بود.

برای ارتباط در تلگرام یا دیگر فضای مجازی چه آموزش‌هایی می‌داد؟

برای اینکه ما شناسایی و دستگیر نشویم آموزش‌هایی به ما می‌داد، مثلاً می‌گفت چت تلگرام را رمزگذاری کنید، با اسم دیگری اکانت بسازید یا اینکه بعد از هر جلسه صحبت چت‌ها را پاک کنید. بعد می‌گفت اگر همه این موارد را رعایت کنید امکان ندارد شناسایی شوید و فضا کاملاً امن است.

ما هم همه را رعایت کردیم، ولی وقتی دستگیر شدیم، متوجه شدم که همه چت‌های ما، فیلم‌ها و همه چیزمان لو رفته بود (با خنده). اصلاً منافقین دروغ می‌گفتند که این فضا امن است، من بعداً فهمیدم هیچ چیزی حتی تو شبکه‌های اجتماعی از دید نیرو‌های امنیتی ایران پنهان نیست. اگر هم یک مدت ما را نگرفتند، شاید به این خاطر بوده که صبر کردند ما از این کار‌ها دست برداریم! من بعد از اینکه دستگیر شدم، متوجه شدم که این مأموران به اندازه پدر و مادر ما برایمان دلسوزند.

در مورد کانون‌های شورشی هم توضیح می‌دهی؟ مثلاً شما هم یک کانون شورشی بودید و یک عددی داشتید.

کانون شورشی مجموعه‌ای از نفرات شورشی است که برای یک شخصی که سرگروه است کار می‌کنند. هدف کانون‌های شورشی براندازی نظام ایران است. هر کدام هم یک کد دارند مثلاً کد ۵۱۱ یا ۷۲۰. مثلاً اسم یک گروه کانون شورشی ۵۱۰ بود.

این عدد‌ها معنی خاصی ندارند، فقط کانون‌ها را از هم جدا می‌کنند و هر گروه موظف بود وقتی شعارنویسی می‌کند، کد کانونش را زیرش بنویسد یا در هنگام ضبط اسم کانونش را بگوید تا معلوم شود این شعار را کی نوشته یا این مرکز را کدام کانون آتش زده است.

معمولا می‌گفتند که یک شعار معنی‌دار بنویس رو کاغذ و فیلمش را بگیرید و تاکید داشتند که جایی باشد که یک تابلویی، چیزی ایرانی داشته باشه که بیننده متوجه بشود اینجا ایران است.

از دستگیری نمی‌ترسیدی؟ یا توصیه‌ها و آموزش‌ها باعث شده بود تا مطمئن باشی دستگیر نمی‌شوی؟

کلاً ترس وجود داشت که دستگیر بشویم. ولی فرشید پیوسته به من امیدواری می‌داد و سعی می‌کرد مطمئن شوم که اصلاً امکان ندارد که گیر بیفتم.

ما یک تیم ۴ نفره تشکیل داده بودیم که در آخر با هم کار می‌کردیم، تنها احتمالی که برای دستگیری می‌دادم این بود که یکی از این سه نفر دیگر با یک کار اشتباهی دستگیر شود و همین باعث بشود که ما هم گیر بیفتیم، اما در نهایت هر چهار نفر با هم و در یک روز دستگیر شدیم.

همانطور که گفتم، مأمور‌های امنیتی کاملاً از کار‌های ما اطلاع داشتند و وقتی تصمیم به دستگیری گرفتند، هر چهارتایمان را با هم دستگیر کردند.

چه حسی داری که دستگیر شدی؟

شاید باورتان نشود، ولی واقعاً خوشحالم که دستگیر شدم، به موقع هم دستگیر شدم. اگر دستگیر نمی‌شدم ممکن بود کارم به خرابکاری، آتش زدن اموال عمومی یا حتی بدتر از این‌ها هم بکشد. آن موقع دیگر قابل جبران نبود.

بعد از اینکه دستگیر شدم، با من صحبت کردند، برایم با اسناد و توضیحات قانع کننده توضیح دادند که هر چیزی که در گوشم خوانده بودند دروغ بوده و اصلاً من فریب یک گروه تروریستی را خورده بودم. سنگین‌ترین کاری که تیم ما انجام داد، این بود که یکبار سه تا شعار در خیابان نوشتیم و از همه هم فیلم گرفتیم.

بعد از دستگیری چشم و گوش‌های من باز شد و واقعیت‌هایی به من از سازمان گفتند. اتفاقاً بعد از آن من خودم هم تحقیق کردم و دیدم که مأمور‌ها به من درست گفته بودند. این‌ها از اول انقلاب هزاران نفر از مردم را کشته‌اند. بعضی‌ها به جرم اینکه چادر سر می‌کردند، برخی به جرم اینکه ریش داشتند. این‌ها حتی در نماز جمعه و مسجد هم بمب‌گذاری کرده بودند و نمازگزاران را هم کشته بودند.

من اگر همین تحقیقات را زودتر انجام می‌دادم، اگر با یک بزرگتری در این رابطه صحبت می‌کردم، یا اگر خودم را به اطلاعات منافقین محدود نمی‌کردم و چهار تا فیلم و مستند از تلویزیون می‌دیدم، قبل از اینکه فریب بخورم می‌فهمیدم که در حال انجام چه اشتباه بزرگی هستم.

حالا می‌فهمم که دلیل این همه توصیه فرشید در مورد اینکه با کسی در این رابطه حرف نزنم چی بود. فرشید می‌گفت هر سوالی داری از خودم بپرس تا جوابت را بدهم و در مورد اینکه با سازمان ما در ارتباط هستی و همکاری می‌کنی با هیچ کس صحبت نکن! حتماً می‌ترسیده که من با تحقیق یا پرس و جو بفهمم که فریب چه گروهی را خورده‌ام و دیگر همکاری نکنم.

نصیحت و توصیه‌ای برای هم سن و سال‌های خودت هم داری؟

بله دوست دارم برای نجات همنوعان خودم یا حتی بزرگتر از خودم نصیحت بکنم. اگر قدرتش را داشتم دوست داشتم با همه هم و سن‌های خودم که با این گروه ارتباط دارند صحبت کنم و بگویم که این‌ها واقعاً چه کسانی هستند و ما را به چه گرفتاری می‌اندازند.

من خودم این راه را رفتم و دیگر امتحانش نمی‌کنم و دیدم که آخرش بن بست بود. اصلی‌ترین توصیه من این است که اول از همه تحقیق کنید، حرف‌های هر دو طرف را بشنوید، خودتان می‌توانید تشخیص دهید که منافقین دروغ می‌گویند. من از طریق گوشی‌ام تلویزیون سیمای آزادی را می‌گرفتم و می‌دیدم، همه اطلاعاتم را از خود منافقین می‌گرفتم با هیچ بزرگتری در این رابطه صحبت نکردم، هیچ تحقیقی انجام ندادم و در نهایت سرنوشتم این شد.

مریم رجوی در مورد مشکلات مردم ایران و زنان صحبت می‌کرد و حتی یکجایی اشک می‌ریخت. من نمی‌دانستم که این فرد اینهمه آدم کشته است. او در جنگ هم روی تانک نشست و فرمان حمله به ایران را صادر کرده بود. آیا همچین آدمی می‌تواند واقعاً دلسوز مردم ایران باشد؟ این‌ها را برای هر کسی که فریب این گروه را خورده توضیح بدهید، می‌فهمد که چه کار اشتباهی کرده است.

فیلم‌های زیادی راجع به منافقین و خیانت‌های آن‌ها وجود دارد، اما شاید هم سن و سال‌های من کمتر دیده باشند.

بعد از دستگیری رفتار با شما چطور بود؟

توضیحات فرشید اینطور بود که من اگر دستگیر شوم، با بدترین روش با من برخورد می‌شود، اصلاً فکر می‌کردم که سریع اعدام می‌کنند. ولی بعد از دستگیری تعجب کردم! کسانی که من را گرفتند، از خودم و پدر و مادرم بیشتر برایم دلسوزی می‌کردند. خیلی مؤدبانه با من حرف زدند، توضیح دادند که چه اشتباهاتی کرده‌ام، گفتند قبول دارند که من فریب خورده‌ام و می‌خواهند به من و دوستانم کمک کنند تا با حقیقت آشنا بشویم. هنوز هم شرمنده آن رفتار‌ها و محبت‌ها هستم.

منبع:فارس

انتهای پیام/

گفتگو با یک فریب‌خورده منافقین/ خوشحالم دستگیر شدم!

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۳۸
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
از نیروهای اطلاعات سپاه ،ارتش و نیرو انتظامی خصوصا پلیس فتا تشکر میکنم به شخصه یه مشکلی برای من پیش اومد و پلیس فتا با اقتدار هکری رو که از چند نفر مثل من چندین میلیون سرقت کرده بود دستگیر کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
باور کنیداگر درایران فشار اقتصادی کم بشه ومردم هم یه کم با انصاف تر بشن و به خودشون رحم کنند ایران میشه بهشت کشورهای غربی و عربی با همین فشار اقتصادی دارن ملت ایران و تحت فشار قرار میدن وگرنه ما امن ترین کشور دنیا رو داریم فقط اگه یه عده منفعت طلب سودجو بذارند ایران میشه گلستان
خ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
مرگ بر امریکا و منافقین کفار
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
سلام
کاش فیلم میگرفتید و توی تلویزیون پخش میکردید...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
خدا بخیر کنه همه چیو خدا این جووون هم عاقل کنه انشالله کاش از پدر مادر علی هم میگفتن که تو چه خانواده ای بزرگ شده . که ادم بدونه واقعا این جووون خوب شده یا نه اخه ادم خانوادشو ببینه کین بلخره معلوم میشه
ع ر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
همه ما باید مواظب باشیم فرزندانمان در دام این خائنین منافق نیفتند خدا نسل این خائنین را از روی زمین بردارد که منافقین از کفار بد ترند.
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
مشکل جوانان اینه که فصای مجازی را باور میکنند و سریع قبول میکنند .به خودشون هم زحمت تحقیق را نمیدهند .و تاکتیک این وطن فروشان اینه که برای جذب تماشاچی یا عصو از مشکلات میگویند و اشک تمساح میریزند و خودشون را دلسوز جا میزنند .جاهل و ساده لوح هم باور میکنند .این اشخاص فرصت طلب ترین بنده خدایند .نون را به نرخ روز میخورند و فقط بفکر منافع خودشون ایند .به هر قیمتی .حتی به قیمت جان جوانان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
کسی ک ااان اینکاره شده. وای ب حال اینده چکاره میشه اه
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
فیلم مستندی راجع به زندان جنایتکاران در برزیل دیدم .جالب بود .اسم زندان را جهنم گذاشته بودند .تخت خواب نداشتند .روی زمین و خیلی ها در یک اتاق کوچک مثل دلمه بعل هم میخوابید ند .ِاگر رفتارشان خوب و واقعا عوص شده بودند .و با وجود شرایط بد زندان .خودشون را کنترل کرده بودند و در هر صورت مثبت اندیش شده بودند .این افراد تعییر یافته را به زندانی میبردند که کلید زندان در دست خود زندانی بود و اگر میخواستند .میتوانستند فرار کنند .ولی ترجیح داده بودند .بمانند و حرفه و مهارت و ادامه تحصیل دهند .اسم زندان دومی Apac. است .میشه از تجارب شون استفاده کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
چهل ساله ما با منافقین سر کار داریم اسم این گروه جنایتکار برای همه کاملا آشنا است حتی بچه های 12/13 ساله زخمهایی این آدم کشها بر تن همه هست شهیدان رجایی باهنر بهشتی وهم رزمان شان مگر خون این شهیدان فراموش میشود عملیات مرصاد کسانی که یادشان است الان هم به سادگی فریب خوردم دفعه بعد خدای نکرده وقتی خون 1000 نفر بیگناه ریخته شد باز فریب خورده من کسی را قضاوت نمی کنم ولی نیروهای امنیتی خیلی از این انسان ها را در 40 سال انقلاب شکوهمند دیدن .مثلا به خدا اگر من به دام اینها خدا نکرده بیفتم اولین جایی که برم سپاه است تا با قول خودش به دام نیفتم بعد از خانواده این افراد هم نباید به سادگی گذشت آخ کشتن آدمهایی بی گناه به اسم نجات کشور است علی احتمال کشتن 1000 نفر را در آینده داشته
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
انقدر این کانالهای خبیث از خوبی اینور اب گفته اند و اینور اب را بهشت و داخل کشور را جهنم که سخته بگویی والله همه جا مشکلات است ولی نوع مشکلات فرق میکند .
در قران امده .اگر گفتی من ایمان اوردم .کافیه .نه من با فقر .ثروت .سلامتی .بیماری .بچه .بدون بچه ووو شما ها را ازمایش میکنم .تا پیروزی با صابرین است
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
باید در کتابی خاطره گذشته، را به جوانان تدریس بشه .
باید به جوانان گفت .شناخت دشمن ساده است .هر کانالی که از کمبود و کسری ها و مشکلات در کشور گفت و راه حل نداد و گفت اشوب و ناامنی و اتش بزنید .خودشون جای راحت نشسته و میخواهد شما ها را بنفع خودش به خطر بیندازند .اون کانال یا شخص دشمن وطن و شماهاست .خیلی باید هوشیار باشید
شستشوی معزی جوانان را باید جدی بگیریم
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
متاسفانه نه فقط جوانان بلکه سالخورده ها هم گول میزنند .در حال حاضر چند نفر ادعای اینو کردند که حصرت مسیح هستند .کلی هم باور کردند .در استرالیا .در روسیه
اگر جوانان ما فقط با قران اشنا شوند .هیچکس نمیتواند گول شان بزنند .در قران امده هر حرفی را قبول نکنید .مگر این حرف از طرف دو نفر شخص صادق و با ایمان و مذهبی واقعی بشنوی .و اگر حرفی را شنیدی که معلوم نیست درست یا علط است و تو این حرف را به شخص ثالث بگی .گناه اش به گردن توست
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
باید این نوع جوانان را برای اموزش جوانان دیگه به مدارس .دبیرستان برد تا تجربه تلخ شون را با جوانان در میان بگذارند .تا بقیه گول این ادم خورها را نخورند
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
من خودم تحصیل کرده و دینا دیده ام .ولی گول فرقه صوفی ها را خوردم .بجای خواندن قران با درک .هر روز یکشنبه به خانقاه میرفتم .دو سال یک خانقاه رفتم .با وجود اینکه فلسفه از روی علاقه زیاد خونده بودم ولی یک کلام از حرف های پیر را که در المان نشسته بود و از طریق ویدیو سخنرانی میکرد .بلاخره بعد از دو سال از کسی که سالیان جز این فرقه پرسیدم که من اصلا نمیفهم این پیر چی میگه .او هم گفت .من هم نمیفهم .در این خانقاه همه باید لباس سفید میپوشیدند .بعد به خانقاه دیگه رفتم که پیر در لندن بود و از انجا سخنرانی میکرد .وقتی توانستند من با تجربه .تخصیلکرده را خام کنند .خدا به داد جوانان برسد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
دوست عزیز انسان اگر برای شناخت حق و باطل معیار داشته باشد فریب نمی خورد ، ائمة معصومین ، و قرآن کریم معیارهای خوبی در اختیار ما قرار داده است ، مثلاً یکی از معیارها وجود تناقض در گفتار و بین رفتار و گفتار جریان باطل است ، سازمانی که ادعای مجاهدت برای خلق ایران را دارد ، دهها سال است که دست در دست صدام و آل سعود و آمریکا و اسرائیل وووو گذاشته که دشمنی شان با ملت ایران را حتی مخفی هم نمی کنند و از هیچ کوششی برای به زانو در آوردن آن کوتاهی نکرده اند ، سازمانی که هزاران نفر از مردم کوچه و بازار را کشته ، اطلاعات علمی و امنیتی کشور را در اختیار دشمنان ملت ایران قرار داده ، اقدام به ترور دانشمندان ذی قیمت این ملت کرده است که نقش بسیار مهمی در پیشرفت علمی کشور داشتند ، چطور آدم اینقدر عقلش تعطیل باشد که فریب همچو فرقة جنایتکاری را بخورد ، همچنین دراویش وووو هم ثابت کردند که اگر بتوانند در مسیر همین جنایتکاران قدم گذاشته اند ، یک معیار بسیار مهم برای شناخت دشمنان ، اینکه اینها مرکز فعالیت خود علیه ملت ایران را در انگلیس و آمریکا و فرانسه قرار داده اند تردید نبای داشته باشیم که هر صدا و پژواکی که از ناحیة انگلیس و آمریکا بگوش برسد ، صدای شیطان و صدای دشمنی است که برای نابودی و تجزیه و غارت ملت ایران لحظه شماری می کند .
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
باید دولت این کانالهای معاند و مبتذل که برای کشور میفرستند را جدی بگیرند .بیشتر سرمایه گذاری این خاین ها .جاسوس ها .وطن فروشان روی جوانان است .چونکه در زمان پهلوی یا این دجالها زندگی نکرده اند .هر چه دورع بهشون بگویند .قبول میکنند .
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
این گروه های تروریستی بیشتر روی جوانان خام. پر از انگیزه .نترس .پر انرزی .حساس .سرمایه گذاری میکنند .اگر جوانان ما از خودشون بپرسند .چطور این همه کانالهای مجانی که هزینه اش سرسام اور و فقط یک کشور از پس هزینه کانالها بر میاید .بر ایرانیان میفرستند .در صورتی اگر ما بخواهیم کانال خبر ایران را. اینور اب ببینیم .باید ماهی 15 دلار اضافه مالیات ماهیانه. بدهیم ؟؟؟؟؟؟
جود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
لعنت خدا بر منافقین کور دل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
منافقین حیا کنید بچه ها را رها کنید.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
توبه گرگ مرگ است
عمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
معلوم نیست ما تا کی باید شاهد این فریب خوردن ها باشیم ، شاید یک زمانی آن هم در اوایل انقلاب شناخت این منافقین یک مقدار مشکل بود و ماهیت این جنایتکاران برای خیلی ها کاملاً روشن نشده بود ، هر چند همان زمان هم با کمی دقت می شد ماهیت اینها را شناخت ، اما امروز با توجه به این همه جنایت و کشت و کشتاری که اینها از مردم ایران حتی از مردم عراق راه انداخته اند و بصورت علنی با شیطان بزرگ و رژیم صهیونیستی و آل سعود و آن دیکتاتور زاده بر سر یک میز می نشینند و در صدد تکرار جنایاتی هستند که داعش در سوریه انجام داد شناخت آنها کار زیاد مشکلی نیست و فریب خوردن از اینها نهایت بی خردی است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
معلوم نیست این حرفاشم بهش آموزش دادن؛ وقتی دستگیر شدی چی باید بگی!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
بعید هم نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
اونی که دستگیرش کرد یعنی انقدر بی اطلاعات از نظر شما
سهیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
کسی که به مملکت خیانت می کنه باید اعدام شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۱
بچه اس میفهمی 16 سالشه
حالت خوبه
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
آقا سوال میکردی اگر دستگیر نشده بودی تا کجا میخواستی پیش بری اینها خانوادهایشان منحرف هستن که همچین افرادی را تحویل جامعه میدهند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
احسنت
ناشناس
| Netherlands |
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
بدبخت خودش كه گفته تا كجا پيش ميرفت! گفته به موقع گرفتنم وگرنه كارم به جاهاي باريكتر ميكشيد. به آتش زدن اماكن عمومي و حتي قتل!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
حقشان اعدام است ...مرگ بر منافقین بی وطن ...مرگ بر مزدوران و بی مزدان وطن فروش ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
لطفا زود حکم ندهید این رفتارهاست که یه جونهایی مثل این جون به دام می افته واقعا بعضی از جونهای ما از نادانی گرفتار میشند باید دلمون براشون بسوزه و کمکشون کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
نیروهای امنیتی خیلی تلاش میکنند تا ما امنیت داشته باشیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
موافقم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
مرگ و نفرین بر منافقین و مزدوران به وطن و مردم
aziz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
علی وخیلی لز نوجوانان این مرزو بوم دنبال ماجراجوئی هستند نمیدانند عاقبت گیر نیروهای امنیتی میفتن چون کل فضای مجازی رو رصد میکنند وعلی بجای درس و یادگیری علم ودانش سراغ گروهک منافقین رفته عده ای این نوجوانان گل کشورمون از راه به در میکنند که اخرش برای خود وخانواده عاقبت خوشی نداره بیشتر مواظب فرزندانمان باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
درود بر نیروهای امنیتی که این امنیت نتیجه زحمات این عزیزان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۳۱
سلام

بعنوان یه پدر از تمام والدین درخواست دارم بیشتر به فرزندانشون توجه کنن . بیشتر مراقب کارها و رفتارشون باشن . واقعا باید مراقب بود

از نیروهای امنیتی هم تشکر میکنم که نزاشتن آینده این جوون تباه بشه دستتون درد نکنه که هم مراقبت میکنین هم اینکه فرق بین یه خرابکار و یه جوون خام رو متوجه میشین
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر