کد خبر: ۶۹۰۴۶۵۳
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
مدیرعامل نمایشگاه‌های بین المللی ایران خبر داد؛

حسین زاده گفت: برگزاری نمایشگاه‌های توانمندی ایران و آذربایجان در حوزه تجهیزات صنعتی و محصولات نهایی، راهی برای افزایش سهم صادراتی ایران به جمهوری آذربایجان است.

آغاز همکاریهای مشترک نمایشگاهی با جمهوری آذربایجانبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بهمن حسین زاده، مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران که به همراه رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه به کشور آذربایجان سفر کرده است از رایزنی‌های جدید با مقامات ارشد جمهوری آذربایجان از جمله الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان، شاهین مصطفی اف وزیر اقتصاد این کشور، ساحل بابایف وزیر کار و تامین اجتماعی و صفر مهدی اف رئیس گمرک جمهوری آذربایجان برای تسهیل در توسعه تجارت بین دو کشور و برطرف شدن موانع پیش رو از جمله موانع گمرکی خبر داد.

ایجاد منطقه صنعتی مشترک بین ایران و آذربایجان، برگزاری نمایشگاه‌های توانمندی دو کشور در حوزه تجهیزات صنعتی و محصولات نهایی از دیگر توافقاتی بود که مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها آن را یک گام رو به جلو برای برگزاری نمایشگاه‌های خارجی در دو کشور و راهی برای افزایش سهم صادراتی ایران به جمهوری آذربایجان دانست.


بیشتر بخوانید: حرکت لاک‌پشتی ترخیص خودرو‌های دپو شده در گمرک


حسین زاده همچنین به جلسه مشترکی با مرکز توسعه تجارت خارجی آذربایجان در راستای توافقات اولیه برای برگزاری نمایشگاه در باکو و بالعکس در تهران و حضور در نمایشگاه‌های تخصصی دو کشور اشاره کرد و گفت: مقرر شد تا فهرست رویداد‌های نمایشگاهی دوطرف تبادل شود تا پس از بررسی نسبت به حضور در این نمایشگاه‌ها اقدام شود.

بر اساس این گزارش همچنین در پی این سفر دو روزه مرکز تجاری ایران در باکو با حضور رضا رحمانی وزیر صمت و بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران و مقامات جمهوری آذربایجان در باکو افتتاح شد.

انتهای پیام/

افزایش سهم صادراتی ایران به جمهوری آذربایجان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر