کد خبر: ۶۹۰۴۸۱۰
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
معاون وزیر بهداشت و درمان:

درمان بیماران هرمزگانی در خارج از استان خوشایند نیستمعاون وزیر بهداشت و درمان گفت: باعث شرمساری برای بنده است که بیمار هرمزگانی به دلیل نبود امکانات در استانی دیگر درمان شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت و درمان پیش ازظهر شنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، بیان داشت: شعار امسال هفته سلامت «پوشش همگانی سلامت بر مبنای مراقبت‌های اولیه بهداشتی» است یعنی همه خدمات مورد نیاز سلامت، ارتقا، پیشگیری، بهداشت و توانبخشی را در دل جامعه بدون مشکل مالی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه از  فرشیدی می‌خواهم در کل استان این خدمات را بدون تفاوت منطقه‌ای انجام دهد، عنوان کرد: حداقل ۹۰ درصد بیماران استان باید در استان درمان شوند و باعث شرمساری برای بنده است که بیمار هرمزگانی به دلیل نبود امکانات در استانی دیگر درمان شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بیمار نباید از استان خارج شود، اظهار کرد: متأسفانه در دنیا نصف مردم، خدمات بهداشتی و درمانی مناسب دریافت نمی‌کنند و در استان هرمزگان باید کاری کنیم هیچ کسی شرمنده خانواده اش برای تأمین هزینه سلامت نشود.

حریرچی با بیان اینکه همه مردم باید خدمات مناسب را دریافت کنند، افزود: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان مسئول بهداشت و درمان استان برای تک تک مردم است و باید پاسخگو همه باشد.

وی ادامه داد: فرصت کوتاه است و باید خدمت خود را سرعت بخشیم تا مشکلات کاسته و خدمات بهتری ارائه کنیم.

معاون کلی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه یکی از تعاریف پوشش همگانی سلامت این است که هیچ خدمتی نباید در جامعه عرضه شود مگر فقرا بهره مند شوند، بیان کرد: اختصاصی خواری و ویژه خواری در وزارت بهداشت و درمان باید ریشه کن شود.

وی با بیان اینکه vip وزارت بهداشت و درمان باید فقرا و محرومین باشند، عنوان کرد: نباید فردی در جامعه پیدا شود که از بهره مندی خدمات محروم شود.

حریرچی با اشاره به اینکه از اقدامات صورت گرفته دکتر داودی تقدیر می‌کنم و از مدیران برجسته حوزه بهداشت و درمان است که از کلیدی ترین مسئولیت‌های وزارت به وی اعطا شده است، افزود: به طور حتم دکتر فرشیدی با توصیفات صورت گرفته می‌تواند با حمایت مجمع نمایندگان استان در مجلس و استانداری مسیر توسعه حوزه سلامت در هرمزگان را سرعت بخشد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه باید فعالیت‌های بخش خصوصی دکتر فرشیدی نیز به صفر برسد، اظهار کرد: امیدوارم وی تمامی توان خود را در مسیر خدمت به مردم هرمزگان بگذارد و مردم استان باید کیفیت درمان تهران و سایر کلانشهرها را دریافت کنند تا به استان دیگری کوچ نکنند و تا سه سال آینده استانداردهای تختخواب های بیمارستانی هرمزگان به دو برابر برسد و در این زمینه باید آمادگی نرم افزاری خود را بالا ببریم.

انتهای پیام/ب

بیمار نباید برای درمان از هرمزگان خارج شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر