کد خبر: ۶۹۰۴۹۸۷
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸

سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل گفت: هفته‌ای سرد همراه با بارش باران و برف در سطح استان اردبیل پیش بینی می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، سیاوش محمدی، سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل افزود: پیرو اطلاعیه و اخطاریه صادره هواشناسی استان، طی ۲۴ ساعت گذشته (تا ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز شنبه ۳۱ فروردین) بارش باران و برف در سطح استان رخ داد که بیشترین بارش از شهرستان بیله سوار با ۲۴ و ایستگاه بارانسنجی شورگل با ۴۲ میلیمتر به ثبت رسید و بیشترین ارتفاع برف نیز از ایستگاه مجره (خلخال) با ۲۸ و آلوارس (سرعین) با ۲۰ سانتیمتر به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی، با ادامه فعالیت سامانه سرد و بارشی ضمن کاهش دمای هوا، بارش باران و برف در سطح استان اردبیل تا عصر امروز شنبه ۳۱ فروردین تداوم خواهد داشت.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل افزود: در روز یکشنبه تنها در برخی مناطق بارش پراکنده باران و برف انتظار می‌رود.

محمدی بیان کرد: از روز دوشنبه ۲ اردیبهشت سامانه سرد و بارشی دیگری در استان فعال خواهد شد که با فعالیت این سامانه مجدداً ضمن کاهش محسوس دمای هوا، بارش بصورت باران (در مناطق شمالی استان) و برف (در مناطق مرکزی و جنوبی استان) پیش بینی می‌شود.

وی گفت: بارش از عصر دوشنبه تا قبل ازظهر روز سه شنبه در بیشتر مناطق استان قابل ملاحظه خواهد بود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل اظهار داشت: در مناطق مرکزی و جنوبی استان اردبیل در طول شب و اوایل صبح‌ها (بویژه در روز‌های سه شنبه و صبح چهارشنبه) دمای هوا ۴ تا ۶ درجه سلسیوس زیر صفر خواهد رفت.

محمدی به کشاورزان استان اردبیل توصیه کرد تا تمهیدات لازم جهت سوزاندن، کاه و کلش و مواد مناسب برای ایجاد دود در اطراف باغات میوه به منظور جابجایی هوا، استفاده از دستگاه‌های جلوگیری از سرمازدگی مانند مولد باد، بخاری‌های بادی و چاهک معکوس و استفاده از سایر روش‌های فنی مقابله با کاهش سرمازدگی، تنظیم دمای گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها و انبار‌ها و حفاظت ماشین‌های کشاورزی، خودداری از جابجایی کندو‌ها و محافظت از آن‌ها به دلیل کاهش دما، کنترل و کاهش غذادهی در استخر‌های پرورش ماهی به دلیل کاهش محسوس دما را رعایت کنند.

وی همچنین افزود: نظر به رخداد کاهش محسوس دما و اوج شدت دمای منفی در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در بازه زمانی ۲ شب الی ۶ صبح، لذا اولویت مقابله با سرمازدگی در روز‌ها و ساعات ذکر شده بیشتر مورد تاکید می‌باشد.

انتهای پیام/ح

کاهش دمای هوا در اردبیل

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر