کد خبر: ۶۹۰۵۰۹۰
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲

رییس شورای عالی استان‌ها گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا با ۱۲۰ هزار عضو، شبکه گسترده‌ای را تشکیل می‌دهند که می‌توانند در حل مشکلات مردم موثر باشند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، مرتضی الویری روز شنبه در نشست با استاندار بوشهر افزود: تشکیل شورا‌ها به عنوان یکی از اساسی‌ترین مطالبه‌های مردم در ابتدای انقلاب بوده و  در این راستا حضرت امام خمینی (ره) نهم اردیبهشت ۱۳۵۸ دستور لازم را به شورای انقلاب مبنی بر تهیه آیین‌نامه اجرایی شورا‌ها برای اداره امور شهر‌ها و روستا‌ها در سراسر کشور صادر کردند.

وی با بیان اینکه در دهه ۷۰ نهاد مردمی شورا‌ها تشکیل شده است، بیان کرد: نقش مهم شورا‌ها در حل مشکلات و تحقق مطالبات مردم ستودنی بوده و برای ارتقا جایگاه آن‌ها باید موانع فرارو برداشته شود.

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: همدلی کم‌نظیری بین مسئولان استان بوشهر وجود دارد و شورا‌ها باید از این ظرفیت نهایت استفاده را ببرند.

استاندار بوشهر نیز گفت: از ۲۰۰ عضو اصلی شورای اسلامی شهر‌های استان بوشهر ۱۸۵ مرد و ۱۵ زن و از هزار و ۲۹۶ عضو شورای روستا‌ها نیز هزار و ۲۳۳ نفر مرد و ۶۳ نفر زن هستند.

عبدالکریم گراوند افزود: شورا‌های استان بوشهر هزار و ۴۹۶ عضو اصلی دارند که ۲۰۰ نفر عضو شورای شهر‌ها و هزار و ۲۹۶ نفر عضو شورا‌های روستا‌ها هستند.

وی تصریح کرد: ۳۸ شهر استان دارای ۲۰۰ عضو اصلی هستند که ۱۸۵ نفر آن را آقایان و ۱۵ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

استاندار بوشهر ادامه داد: همچنین ۳۹۲ شورای روستایی استان بوشهر هزار و ۲۹۶ عضو دارند که هزار و ۲۳۳ نفر مرد و ۶۳ زن هستند.

گراوند با اشاره به اینکه شورا‌ها نقش مهم و تاثیرگذاری در توسعه شهر‌ها و روستا‌ها دارند، یادآور شد: در مسیر‌های پر پیچ و خم اداری هر کجا مردم نقش‌آفرین بودند موفقیت حاصل شده و با توجه به اینکه شورا‌ها عصاره رای و نظر مردم هستند همواره می‌توانند در مسیر موفقیت و پیشرفت کشور گره گشا باشند.

وی افزود: مهم‌ترین ماموریت شوراها، خدمتگزاری به مردم است و شورا‌ها باید مشکلات مردم را شناسایی و با انتقال به مدیران برای  حل آن‌ها گام بردارند.

استاندار بوشهر ادامه داد: امسال زمینه حضور روسای شورا‌ی اسلامی شهر‌ها در کمیته برنامه ریزی فراهم می‌شود.

گراوند در خصوص تامین مکان برای شورای استان بوشهر نیز گفت: زمین مورد نیاز برای ایجاد ساختمان تامین شده و با فراهم شدن اعتبار مورد نیاز در آینده نزدیک ساخت آن آغاز می‌شود.

انتهای پیام/ک

شورا‌های استان بوشهر هزار و ۴۹۶ عضو اصلی دارند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر