کد خبر: ۶۹۰۵۴۲۰
گروه : گلستان » گرگان
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۲

بانک توسعه اسلامی برای تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی قره سو و زرین گل در شهرستان علی آبادکتول، یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تخصیص داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان،  نظری مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت:احداث شبکه فرعی آبیاری و زهکشی، نیروگاه برق آبی کوچک را در این محدوده، کنترل سیلاب در حوزه محمد آباد و احیا انهار سنتی در حوزه رودخانه زرین گل را در برنامه داریم.

وی افزود:در مرحله اول کانال‌های اصلی شبکه یک و دو شامل یکصدو ۲۰ کیلومتر زیر ساخت‌های شبکه آبیاری و زهکشی در ۴ سال گذشته ساخته شده و ۷ هزار شبکه را در ۷ هزار زمین پوشش دادیم.

نظری افزود:حالا تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی قره سو و زرین گل با مشارکت خود کشاورزان قرار است که انجام شود.

وی گفت: ۸ تشکل آب بران داریم و مدیریت آب و مدیریت مزرعه را به خود کشاورزان سپرده ایم و در قالب شرکت‌های تعاونی کشاورزان با آموزش‌های لازم برای این طرح آماده می‌شوند.

صمد ضیایی مدیر جهاد کشاورزی علی آباد کتول گفت: در ۱۰ هزار هکتار سطح زیر کشت دیم ما اگر به صورت آبی آن رامورد استفاده قرار دهیم در سال اول برای بخش کشاورزی ما ۱۰۰ میلیارد ازرش افزوده خواهد داشت.

وی گفت: قرار است طی ۴ سال آبیاری ۱۶ هزار و ۶۰۰ هکتار زمین‌های کشاورزی شهرستان علی آبادکتول نوین شود و با بالارفتن افزایش راندمان آب در بخش کشاورزی شاهد افزایش شغل و درآمد زایی خواهیم بود.

تربتی نژاد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: ۵۰ کشور عضو بانک توسعه اسلامی هستند کشور ما در حوزه سرمایه گذاری در بانک اسلامی در برنامه دراز مدت رتبه اول و در کوتاه مدت رتبه سوم را داراست.

انتهای پیام/ح
 


تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی قره سو و زرین گل با مشارکت بانک توسعه اسلامی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر