کد خبر: ۶۹۰۵۵۷۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
تاریخ انتشار : ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
کد خبر : ۶۹۰۵۵۷۷
گروه : قم » قم

آیت الله «شیخ عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین در مسجد مقدس جمکران به عنوان مهدی یاور سال ۱۳۹۸ انتخاب و از وی با اهدای تندیس تقدیر شد.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛تولیت مسجد مقدس جمکران، در این آیین گفت: هر سال یک نفر از چهره‌های برجسته جهان اسلام به عنوان مهدی یاور سال در مراسم عظیم نیمه شعبان معرفی می‌شود که افتخار داریم امشب آیت الله شیخ عیسی قاسم را به عنوان مهدی یاور سال ۹۸ مسجد جمکران اعلام کنیم.

شب نیمه شعبان از شب‌های مقدس و ویژه‌ای است که عبادت در آن آثار فوق العاده‌ای دارد که احیا و دعای کمیل از جمله اعمال در این شب است.

وی ادامه داد: انتخاب شخصیتی مانند آیت الله شیخ عیسی قاسم به عنوان مهدی یاور سال ۹۸ از جمله افتخارات مسجد مقدس جمکران است.

طرح مهدی یاور سال در سه سال گذشته به صورت مستمر در این مسجد مقدس اجرا شده است، در این سه سال به ترتیب «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان، «شیخ ابراهیم زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه، «سردار حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه و «ابومهدی المهندس» فرمانده حشدالشعبی عراق به عنوان مهدی یاور سال انتخاب شدند و از آن‌ها در گردهمایی بزرگ منتظران در شب نیمه شعبان در مسجد مقدس جمکران تجلیل شده است.

تحولات کشور بحرین و مجاهدت‌های آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور برای مبارزه با جنایت‌های آل خلیفه، موجب شد تا این عالم بعنوان مهدی یاور سال مسجد مقدس جمکران انتخاب شود.

«احمد قاسم درازی بحرانی» معروف به «شیخ عیسی قاسم»؛ عالم برجسته شیعه، رهبر شیعیان بحرین و رهبر معنوی انقلاب این کشور است. بحرین از ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ صحنه انقلاب مردمی ضد رژیم آل خلیفه است و مردم این کشور خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کارآمدن دولتی منتخب در کشورشان هستند.

انتهای پیام /ح

تجلیل از آیت الله شیخ عیسی قاسم بعنوان مهدی یاور سال در قم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر