کد خبر: ۶۹۰۸۹۰۷
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۳
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۳
کد خبر : ۶۹۰۸۹۰۷
رئیس سازمان غذا و دارو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تشریح کرد؛

پیرصالحی درباره سرانجام تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به شرکت‌های دارو و تجهیزات پزشکی توضیح داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، چند ماه پیش قول پرداخت ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ارزی به صنعت دارو و تجهیزات پزشکی داده شد تا چالش نقدینگی در حوزه سلامت برطرف شود.

در نهایت پس از ۲ ماه تاخیر پول به دست بیمه سلامت رسید  و این ردیف بودجه ای پس از ۲ مرحله پرداخت به طور کامل تخصیص پیدا کرد و بیمه سلامت آن را در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار داد.

اوایل اسفند ماه بود که رئیس سازمان غذا و دارو از انحراف هزینه کرد ردیف بودجه ای ۵۰۰ میلیون یورو  به صنعت داروسازی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سخن گفت و اظهار کرد که  وزیربهداشت به طور مستقیم پیگیر هزینه کرد این اعتبار در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی است و با دانشگاه هایی که این ردیف بودجه ای را در جایی غیر دارو و تجهیزات پزشکی هزینه کرده باشند، برخورد خواهد شد.

هزار و ۹۰ میلیارد  تومان به دست شرکت‌های دارویی رسید

پیرصالحی رئیس سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تخصیص ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ارزی و نتیجه گزارش ها از دانشگاه های علوم پزشکی برای تخصیص اعتبار  به صنعت دارو و تجهیزات پزشکی،  اظهار کرد: از ۵۰۰ میلیون یورو، حدود هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان سهم دارو بود که به دانشگاه‌های علوم پزشکی داده شده بود.

وی ادامه داد: این ردیف بودجه‌ای در ۲ بخش به شرکت‌های دارویی اختصاص داده شد و در بخش اول هزار و ۹۰ میلیارد تومان و در بخش دوم ۷۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌های دارویی تخصیص یاقت و در مجموع رقمی حدود هزار و ۷۹۰ میلیاد تومان بود.

رئیس سازمان غذا و دارو درپاسخ به این سوال که پیش از این اعلام کرده بودید که دانشگاه های علوم پزشکی این ردیف بودجه ای را در مسیر دیگری هزینه کرده بودند و پیگیر وضعیت پرداخت آن هستید، در نهایت سرانجام این اعتبار تخصیص یافته به شرکت ‌ای دارویی چه شد؟ گفت: بر اساس گزارش هایی که از دانشگاه های علوم پزشکی دریافت کردیم و پیگیری هایی که انجام شد، گزارش کامل تخصیص هزار و ۹۰ میلیارد اولیه را دریافت کردیم و این رقم به طور کامل به دست شرکت های داروسازی رسیده است.

طلب ۲ هزار میلیاردی صنعت داروسازی از مراکز درمانی

پیرصالحی ادامه داد: پیگیر آن هستیم که تا دانشگاه های علوم پزشکی ۷۰۰ میلیارد تومان باقی مانده را در مسیر درستی هزینه کنند و این اعتبار به دست شرکت های دارویی برسد.

رئیس سازمان غذا و داروبا بیان اینکه با وجود پرداخت این ردیف اعتباری اما همچنان مراکز درمانی به شرکت های دارویی بدهی دارند، اظهار کرد: بدهی هایی دارویی همیشه مستمر هستند و اکنون بدهی مراکز درمانی به شرکت های دارویی بیش از ۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

انتهای پیام/

هانیه جلیل نژاد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر