کد خبر: ۶۹۰۹۱۲۴
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

معاون فنی سازمان زیبا سازی شهر تهران درباره راه اندازی مرکز اسناد مشروطه توضیحاتی داد.

معاون فنی سازمان زیبا سازی شهر تهران:یاسر جعفری معاون فنی سازمان زیبا سازی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت آرامگاه شهدای مشروطه گفت: از ۳ سال پیش بحث تملک ملک، در دستور شورا قرار گرفت و در نهایت سال گذشته سازمان زیبا سازی توانست آن را تملک کند.


بیشتر بخوانید؛ آخرین جزئیات از مرمت آرامگاه شهدای مشروطه در تهران


معاون فنی سازمان زیبا سازی شهرداری تهران ادامه داد: بعد از تملک قطعی ملک، برنامه مرمت و بازسازی این آرامگاه تهیه شد و در اختیار مشاور اجرا قرار گرفت.

یاسر جعفری افزود: ما در رابطه با مرمت این آرامگاه یک مجموعه فرهنگی کوچکی را پیش بینی کرده ایم که مطمئن هستیم با افتتاح آن یک رخداد فرهنگی بزرگ اتفاق خواهد افتاد که تا به امروز از آن به عنوان خانه مشروطه و یا مرکز اسناد مشروطه نام می‌برند.

وی ادامه داد: پیشنهاد ما احداث مجموعه‌ای است که بتوانیم اسناد مشروطه را در آن قرار بدهیم تا مراجعین از آن بازدید کنند.

معاون فنی سازمان زیبا سازی شهر تهران با اشاره به انجام برخی از اقدامات اضطراری سازمان زیبا سازی در آرامگاه شهدای مشروطه گفت: در ابتدا اوضاع ساختمان بسیار نامساعد بود و علت آن هم این مسئله بود که خانواده ساکن در آنجا اهتمامی به تعمیر و نگهداری ملک از خود نشان نداده بودند.

وی تصریح کرد: بنا به علت عدم رسیدگی در موقعیت بسیار خطرناکی از لحاظ ساز‌های و زیر سازی قرار داشت و این احتمال وجود داشت که  هر لحظه ریزش کند.

یاسر جعفری با اشاره به تحویل بنا به پیمانکار برای مرمت و بازسازی گفت: پیمانکار در مرحله نخست اقدام به خاک‌برداری از ملک کرد و در مرحله دوم اقدام به عملیات مقاوم سازی در قسمت‌هایی که احتمال خطر و ریزش در آن وجود داشت، کرد.

وی ادامه داد: در مجاورت این ملک، بنایی در حدود ۸۰ متر قرار گرفته که تنها راه دسترسی به این ملک از طریق اورژانس بیمارستان لقمان است و ما مجبور به تملک ملک آن شدیم.

معاون فنی سازمان زیبا سازی شهر تهران در رابطه با اقدامات صورت گرفته برای خرید ملک مجاور آرامگاه گفت: در حال نهایی کردن این مبلغ و قرار داد هستیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر