کد خبر: ۶۹۰۹۲۶۴
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰

بهنام احسان پور، کامران قاسم پور، علیرضا کریمی و یدالله محبی به دیدار فینال رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا در چین راه یافتند.

اهدای قهرمانی زودهنگام آزادکاران ایران در آسیا به سیل زدگان کشوربه گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مسابقات پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا از صبح امروز (چهارشنبه) در شهر شی آن کشور چین در حال برگزاری است که در پایان دیدار‌های مقدماتی بهنام احسان پور در وزن ۶۱ کیلوگرم، کامران قاسم پور در وزن ۸۶ کیلوگرم، علیرضا کریمی در وزن ۹۲ کیلوگرم و یدالله محبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و محمد نخودی نیز راهی دیدار رده بندی شد که با توجه به نتایج امروز و مدال‌های روز گذشته؛ تیم ایران پیش از پایان این رقابت‌ها به قهرمانی زود هنگام در قاره کهن رسید.

بر همین اساس غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد پس از مسجل شدن قهرمانی ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا اظهار کرد این قهرمانی را پیشاپیش تقدیم به مردم استان‌های سیل زده کشور می‌کنیم و امیدوارم در این شرایطی که دارند یک خوشحالی حداقلی برای آن‌ها ایجاد کرده باشیم.

نتایج کشتی گیران کشورمان:

در وزن ۶۱ کیلوگرم بهنام احسان پور در دور نخست مقابل سیریپونگ جومپاکام از تایلند با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور دوم راحول آواره از هند را با نتیجه ۴ بر صفر و ضربه فنی از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل جین چئول کیم از کره جنوبی در یک کشتی توفانی با نتیجه ۱۲ بر یک پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم محمد نخودی در مبارزه نخست مقابل آمیت کومار دهانخار از هند با نتیجه ۲ بر ۱ مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده‌ها رفت. نخودی در این گروه با توجه به آسیب دیدگی یوهی فوجی نامی از ژاپن و حضور نیافتن وی، به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم کامران قاسم پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل بهادر کودیروف از تاجیکستان پیروز شد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار مقابل دیپاک پونیا از هند در کمتر از ۴۰ ثانیه با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم علیرضا کریمی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر چنگیز کریم کولوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل آتسوشی ماتسوموتو دارنده مدال برنز جهان از ژاپن در کمتر از یک دقیقه و با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. کریمی در این دیدار عزیزبک سولیف از ازبکستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر از سد مظفر ژاپویف از قرقیزستان گذشت. وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر دونگ هوان کیم از کره جنوبی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محبی در این مرحله مقابل حسن بوی رحیم اف از ازبکستان نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و راهی دیدار فینال شد.

رقابت‌های فینال و رده بندی اوزان فوق از ساعت ۱۴:۳۰ امروز به وقت ایران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

احسان پور، قاسم پور، کریمی و محبی فینالیست‌های روز دوم کشتی آزاد قهرمانی آسیا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر